Dziwne odgłosy pochwy i inne krępujące reakcje organizmu w trakcie i po seksie. Przestań się ich wstydzić

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Przerwa od seksu z związku
Przerwa od seksu z związku
Życie i seks po usunięciu piersi
Życie i seks po usunięciu piersi
Przesiąknięci idealnymi i nierzeczywistymi obrazkami z filmów mamy coraz większe wymagania dotyczące jakości zbliżeń intymnych i tego, jak one powinny wyglądać. Marzy nam się czysty, pachnący, bezbolesny i nieziemsko przyjemny akt miłosny. Tymczasem seks to aktywność pełna niezręcznych momentów, które wynikają z naturalnych reakcji ludzkiego organizmu. Dziwne odgłosy pochwy czy niepowstrzymana potrzeba oddania moczu? Tego nie musimy się wstydzić.

8 krępujących reakcji ciała podczas i po stosunku płciowym

Jęki, wzdychanie, tłumiony krzyk świadczący o maksymalnej rozkoszy czerpanej z doznań - takich przyjemnych dla ucha odgłosów oczekujemy, oddając się miłosnym igraszkom z partnerem. Cóż, to nie grzech, by dążyć do spełnienia swoich seksualnych marzeń, jednak warto pamiętać, że nasze wyobrażenia o idealnym seksie mogą rozmijać się z rzeczywistością, a upragnionej erotycznej melodii często towarzyszą niechciane, niekontrolowane i mało romantyczne dźwięki wydawane przez narządy płciowe.

Penetracja to nic innego jak tarcie, podczas którego w pochwie gromadzi się powietrze wtłaczane przez szybkie ruchy wykonywane penisem. Efekty takiej reakcji fizycznej mogą być zaskakujące. W chwili rozluźnienia mięśni kobiece narządy są w stanie wydać odgłosy przypominające wydalanie gazów. Wstydliwy dźwięk z pewnością nie sprzyja czerpaniu przyjemności z dalszego stosunku i tworzy psychologiczną barierę u pań. Ważne jest więc, by zarówno partnerka, jak i partner mieli świadomość, że takiego rodzaju przypadki zdarzają się często, są w 100% naturalne i nie powinny wprawiać nikogo w zakłopotanie.

Krwawienie z pochwy to druga, dość często spotykana reakcja ciała na seks. Zaobserwowanie obfitej ilości krwi wymaga konsultacji z lekarzem, ale drobne plamienia są zazwyczaj konsekwencją uszkodzenia błony śluzowej podczas głębokiej i szybkiej penetracji.

Powodem do wstydu nie powinny być także wszelkie podrażnienia (krostki i zaczerwienienia miejsc intymnych), pieczenie czy występujące po stosunku uczucie swędzenia. Jeżeli jednak objawy te długo nie znikają, warto skonsultować to z ginekologiem.

Potrzeba oddania moczu, kłopotliwe zapachy - naturalne reakcje po seksie

Po seksie warto oddać mocz. To sposób na uniknięcie infekcji dróg moczowych rozwijających się między innymi w wyniku zanieczyszczenia ujścia cewki, do którego dochodzi podczas stosunku płciowego. Czasami zdarza się jednak, że potrzeba oddania moczu jest tak silna, że aż niekontrolowana.

Mięśnie dna miednicy kurczą się i rozluźniają, przez co utrzymanie moczu jest utrudnione, a nawet niemożliwe. To nie powód do wstydu ani niepokoju. Dodatkowo warto zaznaczyć, że płyn wydzielający się z cewki nie musi być wcale moczem a ejakulatem. Tak, kobiety również mogą doświadczyć wytrysku.

Seks jest pełen zapachów. I nie mówimy tutaj o perfumach partnera lub subtelnej woni ciała, a o nieco mniej przyjemnych wrażeniach węchowych. Stosunek płciowy wiąże się bowiem z dużym wysiłkiem fizycznym, którego naturalnym następstwem jest wydzielanie potu. Charakterystyczny zapach płynów ustrojowych i wydzielin z pochwy również zalicza się do w pełni normalnych "uroków" miłosnego aktu.

Na samym końcu listy dziwnych reakcji ciała, które występują po stosunku płciowym, nie może zabraknąć płaczu. Widok ocierającej łzy kobiety może zmartwić niejednego mężczyznę, rodzić niejasności i dawać szerokie pole do nadinterpretacji. Tymczasem w płaczu po seksie nie należy doszukiwać się niczego złego. To w 99% przypadków wyłącznie efekt szalejącej podczas penetracji burzy hormonów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: ofeminin.pl

Źródło zdjęcia głównego: Witthaya Prasongsin/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości