Związki i seks

  Związki i seks

  Wiedza na temat seksu i antykoncepcji, którą dysponują młodzi ludzie, pozostawia wiele do życzenia. Brak odpowiedniej edukacji w szkołach sprawia, że wiele osób wierzy i powtarza nieprawdziwe informacje. Ci, którzy chcą uzyskać odpowiedzi na ważne dla siebie pytania lub rozwiać swoje wątpliwości dzwonią do telefonu zaufania prowadzonego przez edukatorki z grupy Ponton. Z jaki pytaniami się zgłaszają? Co tak naprawdę młodzi ludzie wiedzą o seksie i antykoncepcji? Na ten temat rozmawialiśmy z Katarzyną Banasiak-Marszałek, koordynatorką i edukatorką z grupy Ponton.

  Dlatego smutek i lęk przed tym, co będzie, są u niego większe niż u kobiety, która do zerwania lub rozwodu dojrzewa przez długie miesiące, a nawet lata. Jak kochają panowie doświadczeni utratą partnerki?

  Decyzja o rozwodzie niesie za sobą szereg trudnych emocji. Otwarcie nowego rozdziału w życiu stanowi nie lada wyzwanie dla obu płci, a jednak wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Czasem rozstanie stanowi odpowiedź na wiele problemów i choć niełatwo jest przywyknąć do zmian, warto próbować oswoić się z odejściem partnera. W Dzień Dobry TVN przekonywały o tym psycholog Marzena Mawricz i podróżniczka Hanna Zborowska.

  Randka kojarzy nam się zazwyczaj z wieczornym wyjściem do kina bądź restauracji, świeczkami i wyjątkową atmosferą. Nikt nie powiedział jednak, że romantyczne spotkanie zawsze musi obywać się po zmroku. Jak się okazuje, coraz więcej osób korzysta z "dawn dating", czyli randkowania o świcie. Dlaczego?

  Troska o najbliższych leży w naturze większości kobiet. Nie należy jednak zapominać o tym, że dorosły mężczyzna potrafi samodzielnie o siebie zadbać, a nawet sprostać domowym obowiązkom, o ile nie jest wyręczany na każdym kroku przez matkującą mu partnerkę. Taki model związku nie służy żadnej ze stron. Czym może skutkować nadopiekuńczość i traktowanie ukochanego jak nieporadnego malca?

  Seks na pierwszej randce to kolejny kontrowersyjny temat. Niezwykle mocno ugruntowane przekonania społeczne wciąż powodują u wielu kobiet wątpliwości, czy pierwsza randka zakończona w łóżku z nowo poznaną osobą to dobry pomysł, a jeśli nie pierwsza to która? Czy istnieje łóżkowy savoir-vivre?