Dojmujący smutek, żal i rozczarowanie - to zaledwie część trudnych emocji, jakie niesie za sobą rozpad romantycznej relacji. Odzyskanie równowagi po rozstaniu stanowi nie lada wyzwanie zwłaszcza dla osób, które zostały porzucone bez słowa wyjaśnienia. Czy trend określany mianem anti-ghostingu ma szansę odmienić bolesne oblicze randkowania? Jak zakończyć związek, który nie ma przed sobą przyszłości?
W dziendobry.tvn.pl porozmawialiśmy o tym zjawisku z Mają Herman - psychiatrką, psychoterapeutką oraz prezeską Polskiego Towarzystwa Mediów Medycznych.
Z powodu choroby genetycznej Paweł Piasecki potrzebuje pomocy 24 godziny na dobę. Mimo postępującej utraty zdrowia 40-latek ani na moment nie traci optymizmu. Jego podejście do życia zachwyciło Anitę, która po kilku tygodniach znajomości postanowiła się z nim związać. Jak wyglądały ich zaręczyny? Jak radzą sobie z codziennymi wyzwaniami? Parę odwiedziliśmy w ich domu.
Satysfakcja seksualna jest uwarunkowana wieloma czynnikami. O jakości współżycia często decyduje wypracowana przez lata technika, sprawność fizyczna i świadomość własnych potrzeb, ale nie bez znaczenia pozostaje również umiejętność rozluźnienia się w ramionach ukochanej osoby. To właśnie śmiech i beztroska mogą okazać się przepustką do odnalezienia poczucia spełnienia w sytuacjach intymnych.
Paraliżujący strach przed krytyką ze strony najbliższego otoczenia, poczucie winy i wstyd - to zaledwie część trudnych emocji, z którymi muszą mierzyć się ofiary pornozemsty. Ich intymne zdjęcia i materiały wideo zwykle publikowane są w sieci przez byłych partnerów, ale zdarza się i tak, że okrutny proceder praktykowany jest przez odrzuconych adoratorów. Jak reagować na tę formę przemocy?
Pierwsze randki i spotkania z nowo poznaną osobą wywołuje wiele emocji. Coraz częściej umawiamy się przez Internet, korzystając z aplikacji randkowych. W naszym materiale trzy kobiety opowiedziały swoje dramatyczne historie, które pokazują, że nie wszyscy mężczyźni spotkani w ten sposób mają czyste intencje. Na jakie zachowania płci przeciwnej należy zwrócić uwagę? Jakie gafy można wybaczyć, a co skreśla daną osobę? W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z psychologiem Piotrem Mosakiem
Życie lubi pisać różne scenariusze, ten spokojnie nadawałby się na film. Pewien mężczyzna postanowił oświadczyć się nowej dziewczynie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że świadkiem sytuacji była jego była eksżona. Kobieta nakręciła wideo z ukrycia i przyznała, że cieszy się szczęściem mężczyzny.
Chcąc sprawić kobiecie przyjemność, warto zadbać, aby zwracanie się do niej było piękne, miłe i miało pozytywny ładunek emocjonalny. Nie powinno być sztuczne czy niemodne.
Co trzeci Polak korzysta z aplikacji randkowych. Dla wielu to jedyny sposób na poznanie drugiego człowieka. Kasia i Aleksandra są organizatorkami świadomego speed datingu.
Z infekcjami intymnymi zmaga się ogromna grupa kobiet. Co gorsza, u części z nich dolegliwości nawracają. Dlaczego tak się dzieje? Czy można tego uniknąć? Zapytaliśmy o to ginekolożkę Annę Nieć.
Anna Guzior-Rutyna zeswatała już wiele par, dlatego podzieliła się z widzami Dzień Dobry TVN praktycznymi radami, jak przygotować się do randki. O co pytać kandydata na partnera? Czego kategorycznie nie robić?
Cristian Montenegro z Kolumbii nie mógł znaleźć idealnej partnerki, dlatego zdecydował się "zaprojektować" wymarzoną kobietę. Mężczyzna uszył lalkę, nadał jej imię Natalia, a następnie się oświadczył. Wkrótce później wzięli ślub, niedawno zaś pochwalił się, że został ojcem szmacianego dziecka. To nie pierwsza pociecha nietypowej pary.
Co zrobić, gdy sympatia przerodzi się w romans? O tym, jak elegancko i zgodnie z etyką pracy rozwiązać tę sytuację, porozmawialiśmy z Anną Kozińską, specjalistką HR.