Z badań amerykańskich naukowców wynika, że nasza aktywność seksualna zależy nie tylko od statusu społecznego, wykształcenia, religii, ale również zainteresowań. I to właśnie melomani rozsłuchani w jazzie kochają się o 30 proc. częściej niż inni.
Na grę wstępną i seks Polacy poświęcają średnio 39 minut, czyli trzy minuty więcej niż wynosi średnia światowa. Doceniają też erotyczne masaże i chętnie noszą seksowną bieliznę. Jednak, jak wynika z najnowszego badania jakości życia seksualnego firmy Durex, Polacy mają najmniejszą liczbę partnerów seksualnych w Europie i nie uprawiają seksu tak często, jak chcieliby.
Jak podaje Dziennik, ludzie uprawiają seks w Internecie, bo jest to proste i wygodne. W Internecie mogą realizować fantazje, o których bali się powiedzieć partnerowi. Mogą spełniać wszystkie zachcianki. Czy od cyberseksu można się uzależnić?
O tym czy seks jest dla katolików problemem rozmawialiśmy z Szymonem Hołownią i jezuitą Dariuszem Kowalczykiem.
Większość par deklaruje, że są dopasowane seksualnie i mają podobne potrzeby seksualne. Czy to prawda? Co zrobić, gdy partner ma zbyt duży temperament seksualny? Jak powiedzieć partnerce o skrywanych pragnieniach i fantazjach erotycznych?
13 proc. żonatych mężczyzn zdradza swoje żony, a 11,5 proc. zamężnych kobiet zdradza swoich mężów - tak wynika z badania przeprowadzonego prze seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Dlaczego tak trudno być wiernym?
Mantak Chia jest znanym na świecie mistrzem i nauczycielem taoistycznych praktyk uzdrawiających, duchowych i seksualnych. Od 40 lat prowadzi wykłady na całym świecie. - Panowanie nad podnieceniem to pierwszy krok do panowania nad orgazmem - zdradza gość Dzień Dobry TVN.
Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby uprawiać seks w ciąży. Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo, seks można uprawiać od samego początku do samego końca - wyjaśnia ginekolog Jarosław Niemoczyński, gość Dzień Dobry TVN.
Zdarza się, że w związkach z długim stażem pojawiają się problemy w sypialni. Dlaczego czasami przechodzi nam ochota na seks? Czy stres i przemęczenie są odpowiedzialne za spadek libido? O tym porozmawialiśmy z seksuologiem dr Andrzejem Depko.
Filmy erotyczne czy męskie perfumy? Co podnieca kobiety? Scenarzysta Cezary Harasimowicz, muzyk Krzysztof Skiba i aktorka Ewa Kasprzyk spróbowali odpowiedzieć na to trudne pytanie w programie Dzień Dobry TVN. Czego jeszcze nie wiemy o kobiecej seksualności?
Czy to prawda, że blondynki szybciej przechodzą menopauzę? Na jakie choroby narażone są brunetki? Seksuolog Andrzej Komorowski ma swoją teorię na temat brunetek i blondynek. Jaką?
Polacy w łóżku poświęcają swoim partnerom mniej więcej pół godziny - tak wynika z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego. Zdecydowanie częściej kochają się latem niż jesienią i zimą. Czy udany seks to udany związek?
Przyrost tkanki tłuszczowej, spadek masy mięśniowej, złe samopoczucie, uderzenia gorąca, niechęć do pracy, nerwowość i usilne potwierdzanie własnej atrakcyjności - to pierwsze oznaki kryzysu wieku średniego u mężczyzn. Zdaniem 40-latka Przemysława Salety - kryzys wieku średniego u mężczyzn to wydumany problem. Czy rzeczywiście tak jest?
Udało się nam namówić znane Polki - Katarzynę Skrzynecką, Paulinę Holtz i Magdalenę Cwenównę - do zwierzeń. W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o marzeniach, fantazjach i życiu erotycznym Polek. Czy są odważne w sypialni?
Czy czekolada, ostrygi, hiszpańska mucha i róg nosorożca to afrodyzjaki? Czy są skuteczne? Badanie przeprowadzone przez brytyjskiego naukowca Christophera Wanjeka pokazuje, że na udany seks najlepiej wpływa szacunek do partnera i dobra kondycja fizyczna, a nie "afrodyzjaki". Czy zgodzi się z tym Agustin Egurrola?
Clark Gable lubił kochać się w miejscach publicznych, a Elvis Presley miał słabość do krągłych pośladków. Jak widać każdy ma swoje upodobania, każdy czerpie przyjemność z innych bodźców. Należy się jednak zastanowić, co jest normą, a co dewiacją? I które z naszych upodobań powinno być jednak leczone?
Właśnie ukazała się książka dr Andrzeja Depko „Kochaj się długo i zdrowo”, która zainspirowana jest audycją radia TOK FM pod tym samym tytułem. Zasadniczą jej treść stanowią odpowiedzi na listy, pozwalające poznać problemy związane z seksualnością Polaków.
Ostatnie badania dowodzą, iż posiadanie dzieci nie wpływa na jakość życia intymnego rodziców. Jak sprawa wygląda z punktu widzenia rodziców zapytaliśmy Agatę Passent, Katarzynę Walter i seksuologiem Katarzyną Waszyńską.
Kobiety z nadwagą prowadzą intensywniejsze życie erotyczne niż szczupłe - ogłosili amerykańscy naukowcy, łamiąc w ten sposób stereotypy o seksualności kobiet. Mało tego - partnerki z krągłościami wydają się mężczyznom równie atrakcyjne, jak te o nienagannej sylwetce. O wynikach amerykańskich badań i ich odzwierciedleniu w realnym życiu rozmawiali: Monika Ambroziak, Edward Lubaszenko i Cezary Harasymowicz
Zanieczyszczenia powodują, że coraz częściej dochodzi do feminizacji rodzaju męskiego. U aligatorów na Florydzie dostrzeżono zwiększenie się poziomu estrogenu (hormonu żeńskiego), a zmniejszenie testosteronu. O tym czy istnieje realne zagrożenie wyginięcia rodzaju męskiego rozmawialiśmy z prof. Andrzejem Kokoszką i dr Zuzanną Grębecką.
Z naszymi gośćmi - Małgorzatą Potocką założycielką Teatru Sabat, aktorką Danutą Stenką i malarką Katarzyną Lengren rozmawialiśmy o tym czy kobiety po 50 stają sie niewidzialne seksualnie.
Tak wynika z badań mózgów partnerów będących w długotrwałych związkach małżeńskich. Wykazały one, że niektórzy z nich nawet po 20 latach pożycia potrafią reagować na siebie tak samo namiętnie, jak pary przeżywające pierwsze miłosne porywy. Te wyniki obalają pogląd, że miłość i pożądanie osiągają szczyt na początku związku, a potem słabną. A co tym myśli aktorka Laura Łącz, piosenkarka Kasia Klich i prezenter radiowy Zygmunt Chajzer?
Dlaczego mężczyźni tak rzadko mówią swoim partnerkom, że je kochają? Czy raz wypowiedziane "kocham cię" powinno kobiecie wystarczyć do końca życia? Aktor Jacek Rozenek potwierdza, że taka deklaracja przychodzi mężczyznom trudniej niż kobietom. Jednak według niego, mężczyźni częściej mówią "kocham cię" kobietom, przy których czują się doceniani i podziwiani.
6 proc. kobiet ma ochotę na seks codziennie, a prawie co piąta - raz na kilka tygodni lub miesięcy. 17 proc. kobiet zachęca swoich partnerów do współżycia. Tak robią panie z dużym temperamentem lub te, których partnerzy są leniwi. Prof. Zbigniew Lew-Starowicz wyróżnia kilka seksualnych typów kobiet. Jakich?
Seks tantryczny budzi wiele emocji. Jednym kojarzy się z wyuzdanym aktem, a innym z miłością duchową. Według Wioletty Ewy Tuchowskiej, nauczycielki seksu tantrycznego, pozwala on odkryć duchową stronę zbliżenia, a praktykujący go, nabywają umiejętności przedłużania aktu oraz silniejszego przeżywania orgazmu. Czy dzięki niemu można przeżyć wielokrotny orgazm?
Jak wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kansas, aż 25 procent mężczyzn przyznało się do udawania orgazmu, z czego niektórzy robili to nawet podczas seksu oralnego. Jak to możliwe? Seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz przyznaje, ze jest to możliwe, ale tylko wtedy, gdy mężczyzna założy prezerwatywę.
Czy twoje dziecko ogląda "seksowne" kreskówki? Jak się rodzi seksualność dziecka? O tym porozmawialiśmy z Katarzyną Dowbor, dziennikarką i seksuologiem z wykształcenia, jak okazało się podczas rozmowy w Dzień Dobry TVN, aktorem Tomaszem Bednarkiem oraz seksuologiem Grzegorzem Wojasem.
Fundacja "Wiedzieć Jak" organizuje szkolenia dla nauczycieli, którzy będą promować wśród młodzieży abstynencję seksualną. Pod okiem Episkopatu, bez udziału seksuologów, dyskutowano o edukacji seksualnej w szkołach. Debatujący zgodnie stwierdzili, że zamiast uczyć młodzież o antykoncepcji, trzeba zachęcać do wstrzemięźliwości. Skąd młodzież ma czerpać wiedzę o seksie?
Jak często się kochamy? Czego oczekujemy od znajomości zawartej w sieci? Czy zdarzyło nam się odbyć stosunek z osobą poznaną w Internecie? Na te i wiele innych pytań, opracowanych przez seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego odpowiadali internauci, którzy wzięli udział w badaniu życia seksualnego w Internecie. - Internet to w dzisiejszych czasach miejsce wielu "spotkań" o charakterze seksualnym. Dziewictwo teraz też traci się w Internecie - zauważa prof. Zbigniew Izdebski.
Swingersi spotykają się po to, żeby uprawiać seks z innymi, często obcymi, partnerami. Robią to z wielu powodów, na przykład, z ciekawości, ponieważ lubią seks lub dlatego, że kochają się i nie chcą ograniczać swoich partnerów. Nie uznają to za zdradę. O tym, czy to zjawisko jest popularne w Polsce i, czy jest u nas dużo klubów dla swingersów porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z seksuologiem prof. Zbigniewem Izdebskim.