Jak ulotnić się z nieudanej randki? "Ważne, żeby nie wychodzić po 5 minutach"

Autor:
Oskar
Netkowski
Jak przygotować się do randki?
Jak przygotować się do randki?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Anna Guzior-Rutyna zeswatała już wiele par, dlatego podzieliła się z widzami Dzień Dobry TVN praktycznymi radami, jak przygotować się do randki. O co pytać kandydata na partnera? Czego kategorycznie nie robić?

Przepis na udaną randkę

Randki często wiążą się z wyobrażeniami na temat tego, jak wyglądałoby nasze życie u boku ledwo poznanej osoby. Ekspertka od randkowania stanowczo zaleca odciąć się od tego typu myśli i skupić na tu i teraz. Zbyt szybkie i daleko idące planowanie może odstraszyć kandydatów na drugą połówkę.

- Żeby randkować, trzeba zacząć w ogóle poszukiwania. Albo w naturalny sposób np. w restauracji, albo w Internecie. Ale ważne, żeby przejść do realu. Najlepiej zastanowić się, co wiemy o osobie, z którą się spotykamy - powiedziała swatka Anna Guzior-Rutyna.

- Jeśli to randka w ciemno, zrelaksujmy się, wrzućmy na luz, nie róbmy sobie nadziei. Idziemy czasami na randkę i mamy już swoje wizje. I najgorzej, kiedy mówimy o tym na pierwszej randce. Nie rozmawiajmy także o polityce i chorobach... Mówmy o sobie, ale nie za dużo. Słuchajmy, ale nie przesłuchujmy. Zainteresowania to najbezpieczniejszy temat. Nie mówmy na pewno o byłych partnerach. Najgorzej, jeśli w głowie nie zakończyliśmy jeszcze związku, to będziemy mieć tylko to w głowie - tłumaczyła.

Kto powinien płacić na randce?

Anna Guzior-Rutyna twierdzi, że uregulowanie rachunku na randce leży po stronie mężczyzny. Według ekspertki, kobieta powinna zapłacić tylko wtedy, gdy sama wyjdzie z taką inicjatywą.

- My kobiety chcemy, żeby mężczyzna się nami zaopiekował. Chcemy równouprawnienia, ale w domu, jeśli chodzi o np. sprzątanie - powiedziała.

- Jeśli kobiecie jest głupio, to może powiedzieć, że zapłaci za siebie. Mężczyzna powinien powiedzieć w takiej sytuacji, że on zapłaci następnym razem - dodała.

Jak zakończyć nieudaną randkę?

Ucieczka nie jest najlepszym rozwiązaniem. Choć swatka tłumaczyła, że można skorzystać z opcji pt. telefon do koleżanki, zdecydowanie lepiej zdobyć się na szczerość.

- Ważne, żeby nie wychodzić po 5 minutach. Metoda nie do końca fair jest taka, że umawiamy się z koleżanką, żeby zadzwoniła do nas i powiedziała, że coś się stało - mówiła Anna Guzior-Rutyna.

- Zostaje nam też szczerość, żeby powiedzieć wprost. Ale nie rekomenduje mówienia wprost np. że ktoś mógłby być wyższy/wyższa itd. - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości