Technologia

Jak odzyskać zdjęcia z telefonu? Sposoby i programy do odzyskiwania zdjęć

Technologia

pies w okularach i z telefonem

Czy można odzyskać usunięte z telefonu zdjęcia? Jest to możliwe nawet bez pomocy specjalistów. Poznaj sprawdzone sposoby na odzyskanie zdjęć z telefonu.

Zdarza nam się przez pomyłkę usunąć z telefonu komórkowego folder z ważnymi zdjęciami. W niepamięć mogą pójść pamiątki z wakacji i innych ważnych chwil. Co zrobić w takiej sytuacji? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na odzyskiwanie utraconych zdjęć z telefonów. Jak odzyskać skasowane zdjęcia z telefonu? Najlepszym sposobem po skasowaniu ważnych fotografii jest instalacja specjalnego programu do odzyskiwania zdjęć z telefonu. Możemy wybierać spośród darmowych i płatnych wersji.

Więcej:

Odzyskiwanie zdjęć na Androidzie

Jeśli przez przypadek usunęliśmy ważne zdjęcia ze smartfona i zależy nam na nich odzyskaniu, możemy poradzić sobie z tym sami. Istnieje kilka programów służących do odzyskiwania zdjęć z telefonu z Androidem. Jedną z najpopularniejszych aplikacji służących do przywracania utraconych plików ze smartfonów z Androidem jest program Odzyskiwanie Danych Android . Pomoże nam nie tylko w przywróceniu skasowanych zdjęć, ale też np. SMS-ów czy kontaktów. Program ten jest również przydatny w sytuacji, gdy zostanie uszkodzona karta pamięci w telefonie. Jak działa Odzyskiwanie Danych Android? Po pierwsze, należy pobrać aplikację i zainstalować ją na swoim komputerze. Kolejnym krokiem jest podłączenie smartfona za pomocą kabla do komputera. Po uruchomieniu programu należy nacisnąć przycisk „Start” i rozpocząć analizę telefonu. Następnie wystarczy zeskanować urządzenie i zezwolić na przywrócenie plików. W zakładce „Galeria” można zaznaczyć zdjęcia i inne pliki, które chcemy odzyskać – dzięki podglądowi skasowanych fotografii jest to bardzo łatwe. Przywracanie danych odbywa się szybko, a dzięki prostemu i intuicyjnemu interfejsowi z obsługą aplikacji poradzi sobie z tym każdy. Dodatkową zaletą programu jest możliwość wykonania kopii zapasowych plików z telefonu na komputerze.

Kolejną aplikacją pozwalającą na odzyskanie utraconych danych na telefonie z systemem Android jest Wondershare dr Fone for Android. Należy ją zainstalować na swoim komputerze i podłączyć telefon ze skasowanymi plikami do urządzenia. Następnie trzeba uruchomić aplikację, zezwolić na analizę i skanowanie telefonu. Kolejnym krokiem jest pozwolenie na przywrócenie plików. W zakładce „Galeria” wystarczy zaznaczyć te pliki, które chcemy odzyskać, i nacisnąć przycisk „Przywróć”.

Jak odzyskać zdjęcia z zepsutego telefonu?

Jak odzyskać utracone zdjęcia z telefonu , który został uszkodzony? Co zrobić, gdy ekran jest całkowicie rozbity lub urządzenie się nie włącza, a mamy na nim ważne dane, np. zdjęcia z wakacji? Odzyskanie zdjęcia z zepsutego telefonu jest bardziej skomplikowane niż w przypadku skasowania plików na urządzeniu, ale możliwe.

Gdy uszkodzeniu uległ jedynie ekran i nie możemy na nim nic zobaczyć, najlepiej podłączyć myszkę za pomocą kabla ze złączem microUSB i USB do naszego smartfona i nią sterować. Wszystkie ważne dane możemy wtedy skopiować na kartę pamięci lub wysłać na maila czy do chmury. Takie rozwiązanie sprawdzi się, jeśli model naszego telefonu obsługuje tryb OTG host.

Gdy awarii uległ jednak telefon, a nie tylko ekran, odzyskanie danych jest bardziej skomplikowane. W takim przypadku najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów i zanieść urządzenie do serwisu. Jego pracownicy dysponują odpowiednią wiedzą i sprzętem, które pomogą odzyskać utracone dane. Koszt usługi jest najczęściej ustalany indywidualnie, w zależności od rodzaju awarii i liczby plików do odzyskania.

Jak zapobiec utracie zdjęć z telefonu?

Pomyłkowe skasowanie ważnych zdjęć na telefonie może zdarzyć się każdemu. Ich odzyskiwanie może być czasochłonne, a w przypadku awarii urządzenia również kosztowne. Dodatkowo utrata ważnych danych wiąże się ze stresem. Dlatego najlepiej zadbać o to zawczasu i zapobiec utracie plików poprzez regularne wykonywanie kopii zapasowych i przechowywanie ich na innych nośnikach , np. na dysku twardym komputera.

Kolejnym sposobem na uniknięcie utraty zdjęć z telefonu jest przechowywanie ich w chmurze . Coraz więcej usługodawców oferuje taką opcję często za darmo. Najpopularniejszymi bezpłatnymi miejscami, gdzie możemy przechowywać zdjęcia i inne ważne pliki, są Google Drive i Dropbox . W przypadku Dropboxa mamy też możliwość łatwego i szybkiego dzielenia się plikami z wybranymi osobami. Zaletą korzystania z chmur do przechowywania danych jest możliwość dostępu do nich z każdego miejsca.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości