Styl życia

Koniec nieprzespanych nocy w upały. Zdradzamy, jak schłodzić pościel

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
kobieta z wachlarzem w łóżku, upał w nocy

Ciepłe, letnie dni to czas, na który z utęsknieniem czekamy przez kilkanaście miesięcy w roku. Gdy jednak nadchodzą prawdziwe upały, utrudniają nam aktywność i odpoczynek, stają się męczące i uciążliwe. Co zrobić, by chociaż wieczorami odetchnąć i zapewnić sobie komfortowy sen? Zdradzamy przydatny trik.

Sposoby na schłodzenie pościeli

Niech pierwszy rzuci kamień ten, kto w tym roku nie narzekał na ogromne upały. Wysokie temperatury potrafią uprzykrzyć nam życie zarówno na dworze, jak i w domu. Co gorsza, stojące w pomieszczeniach, ciepłe powietrze utrudnia również zasypianie. Wtedy zaczynają się prawdziwe kombinacje. Spanie na kołdrze, pod samym prześcieradłem, przy uchylonym oknie bądź tuż przy wentylatorze, który choć chłodzi, huczy nam nad głową. Co zatem robić, aby komfortowo przespać całą noc? Nasz trik to chłodzenie pościeli.

Krok pierwszy – włóż pod kołdrę termofor wypełniony zimną wodą. Te samą czynność powtórz z poduszkami. Dzięki temu pościel będzie chłodna, a ty wstaniesz rano wypoczęty i pełny energii.

Co więcej, zwracaj uwagę na materiał, z jakiego wykonane są poszewki na kołdrę i poduszki. Ważne, aby komplet był cienki i przewiewny. Podczas dusznych i upalnych letnich nocy świetnie sprawdzi się np. satyna bawełniana.

Sposoby na chłodzenie mieszkania

Niezawodnym elementem każdego mieszkania są zasłony. W letnie i upalne dni sprawdzą się zaciemniające firany. Nie tylko skutecznie ograniczą wpadanie promieni słonecznych, ale także sprawią, że pomieszczenie nie będzie nie nagrzewać.

Nie zapominajcie także o wietrzeniu mieszkania. Najlepiej jednak robić to późnym wieczorem bądź nad ranem. W upalne dni w domu brakuje także nawilżania. Suche powietrze powoduje złe samopoczucie oraz wpływa na problemy z oddychaniem. W tym przypadku skuteczny będzie nawilżacz powietrza, który wytwarzając niewidoczną parę wodną, ochłodzi pokój. Jeśli nie macie taki sprzętu nic straconego. Wystarczy na suszarce bądź grzejniku rozwiesić ręczniki namoczone zimną wodą.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: AntonioGuillem/Getty Images

Pozostałe wiadomości