Ślub i wesele

Oryginalne gry i zabawy na wieczór panieński. Jakie konkursy urządzać w domu, a jakie w klubie?

Ślub i wesele

Aktualizacja:
Flashpop/Getty Images

Gry i zabawy organizowane na wieczorze panieńskim stały się już nieodłącznym elementem imprezy. Jeśli jesteś świadkową i to do Ciebie należy organizacja całego wydarzenia oraz zapraszanie gości, nie zapomnij również wymyślić ciekawego quizu lub konkursu z nagrodami. Uczestniczki na pewno przez wiele lat będą miło wspominać wszystkie zabawy, w których brały udział podczas wieczoru panieńskiego.

Najlepsze zabawy na wieczór panieński to takie, w których uczestniczą wszystkie kobiety zaproszone na imprezę. Oczywiście powinien to być czas poświęcony przede wszystkim przyszłej pannie młodej, jednak aby stworzyć dobrą atmosferę, trzeba zaangażować w zadania i konkursy każdego gościa. W ten sposób panie, które nie znają się zbyt dobrze, mają okazję dowiedzieć się czegoś o sobie nawzajem, a tym samym lepiej bawić się w dzień wesela. W gronie znajomych i przyjaciół każdy czuje się po prostu swobodnie.

Planowanie gier i zabaw na wieczór panieński warto zacząć przynajmniej kilka tygodni przed datą imprezy. Dzięki temu Ty – jako świadkowa lub organizator – będziesz miała odpowiednio dużo czasu, aby z poniższych propozycji wybrać te, które będą najbardziej podobać się pannie młodej. Sprawdź, jakie śmieszne zabawy na wieczór panieński w domu i w klubie najchętniej wybierają osoby organizujące podobne imprezy.

Jakie gry i zabawy na wieczór panieński wybrać? Organizowanie wieczoru panieńskiego w domu

Wybierając gry i zadania na wieczór panieński, warto pamiętać o tym, że nie powinny być one zbyt skomplikowane i czasochłonne. Trudne pytania, na które większość uczestniczek nie będzie znała odpowiedzi, zniechęcą do dalszej zabawy, a przecież nie taki jest cel imprezy. Wszyscy mają czuć się dobrze i angażować się w zadania.

Gry i zabawy na wieczór panieński nie powinny też stanowić przeszkody do normalnej rozmowy i możliwości poznania się nawzajem. Jeśli jest ich zbyt wiele i nie ma między nimi przerwy, a organizowane konkursy wymagają dużego skupienia i zrozumienia kilkunastu trudnych zasad, wieczór nie będzie zbyt przyjemny. Jako organizatorka możesz pomyśleć również o upominkach.

Oto kilka pomysłów na gry i zabawy na wieczór panieński:

1. Nić życia – ciekawa zabawa na wieczór panieński. Od tej gry warto rozpocząć wieczór panieński. Potrzebny będzie jeden rekwizyt – długa nić, motek bawełny lub inny sznurek. Poproś każdego gościa, aby uciął sobie fragment o dowolnej długości. Warto zaznaczyć, że żaden z przybyłych nie powinien znać zasad tej zabawy przed jej rozpoczęciem, dlatego aż do ostatniej chwili nie należy zdradzać, do czego posłuży wcześniej obcięta nić. Kiedy wszystkie zaproszone osoby dotrą już na miejsce zorganizowanego wieczoru panieńskiego, każda z nich będzie musiała opowiedzieć coś o sobie, jednocześnie owijając dany fragment sznurka wokół palca. Ten, kto wybrał dla siebie najdłuższy fragment, będzie musiał mówić najwięcej – nie można przerwać historii do czasu, aż cała nić nie zostanie wykorzystana.

2. Quiz, czyli pytania do panny młodej i pana młodego. Quiz podczas wieczoru panieńskiego to jedna z najpopularniejszych zabaw, która polega na zadawaniu przyszłym małżonkom pytań. Panna młoda nie powinna wcześniej słyszeć odpowiedzi, których udzielił pan młody. Ważne, aby dotyczyły one takich kwestii jak np. zainteresowania, wspólne podróże czy doświadczenia. Podczas wieczoru panieńskiego panna młoda powinna odpowiedzieć na pytania w taki sam sposób, jak zrobił to pan młody.

3. Konkurs na najlepszą historię z panną młodą w roli głównej. Aby przeprowadzić konkurs na najlepszą historię, każda z uczestniczek musi dostać kartkę oraz długopis. Następnie przez dowolnie określony czas, na przykład przez 3 minuty, muszą napisać jedną z najciekawszych, najbardziej wstydliwych czy śmiesznych sytuacji, w której znalazły się razem z panną młodą. Kartki należy zebrać i wręczyć pannie młodej, aby mogła ona odgadnąć, która historia została napisana przez kogo.

Ciekawe zabawy na wieczór panieński w klubie

Przygotowane wcześniej zabawy i gry na wieczór panieński mogą być świetną rozrywką również podczas świętowania w klubie. W tym przypadku zadania muszą być naprawdę krótkie, aby móc wykonywać je w przerwie między tańcami. Zobacz, jakie oryginalne zabawy na wieczór panieński możesz wykorzystać, jeśli organizujesz taką imprezę poza domem.

1. Quiz – wybierz jedno z dwóch. To kolejny quiz, który pozwala sprawdzić, co panna młoda wie o swoim przyszłym mężu. Pytania muszą być skonstruowane na zasadzie przeciwności, najlepiej tylko z dwiema możliwościami wyboru, przykładowo: "Pizza czy kebab?", "Morze czy góry?", "Piłka nożna czy koszykówka?".

2. Czego nigdy nie zrobiłaś, czyli ciekawa zabawa na wieczór panieński. To świetna gra na wieczór panieński, która angażuje wszystkich gości. Każda dziewczyna musi powiedzieć o czymś, czego nigdy w życiu nie robiła, a te, które mają to już za sobą, muszą wykonać jakieś zadanie za karę.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Adele zaplanuje wieczór panieński Jennifer Lawrence?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości