Porady

Świąteczna sesja zdjęciowa w domowych warunkach. Nie tak trudno ją zrobić!

Porady

Aktualizacja:

Zdjęcia to idealna pamiątka, przywracają wspomnienia i zatrzymują magię chwili. W tym roku święta będą wyjątkowe, najprawdopodobniej nie zobaczymy się z bliskimi, np. z dziadkami. Jak w takim razie przesłać im trochę rodzinnego ciepła? Być może w formie gadżetów ze zdjęciami, kartki świątecznej z najmniejszymi członkami rodziny. Pomysły na domową, świąteczną sesję oraz wykorzystanie już zrobionych zdjęć przedstawiła naszym widzom w Dzień dobry TVN Kinga Kołodziejak-Gul, organizatorka przyjęć.

Jak zrobić ładną domową sesję zdjęciową?

W trakcie pandemii unikamy zaproszenia do domu fotografa czy wynajmowania specjalnych przestrzeni do sesji. Ale nic straconego! Sprzęt, który prawie każdy z nas ma wystarczy, by uwiecznić wyjątkowy moment spotkania z rodziną.

- Korzystajmy z telefonów komórkowych - są tu świetne tryby i filtry. A te zdjęcia naprawdę dają efekt - radziła na początek nasza ekspertka.

Ważne jest także, żeby nie poświęcać całego czasu na zrobienie domowej sesji. Kilka ujęć wystarczy, by mieć co wspominać za kilka lat.

- Dzieci nie będą dłużej skupione, niż 15 minut. Nie przedłużajmy tego, chodzi o symbol. Najważniejsze jest to, że spędzamy te chwile razem - usłyszeliśmy.

Jakie tło wybrać do domowej świątecznej sesji zdjęciowej?

- Ważne, żeby tło było jasne. Jeśli jest neutralne, to możemy poszaleć ze stylizacjami - np. założyć świąteczne sweterki, a jeśli mamy w tle choinkę, to polecam zadbać o jaśniejsze stylizacje, które wybiją kolorowe tło - usłyszeliśmy od Kingi Kołodziejak-Gul.

Jak zaprezentować świąteczne zdjęcia?

Sposobów na pochwalenie się efektami naszej domowej sesji zdjęciowej jest mnóstwo. Organizatorka przyjęć poleciła kilka praktycznych, ale i efektownych rozwiązań.

- Musimy poczuć, co będzie w naszym stylu. Kalendarze i książki wiodą prym. Polecam w tym roku stworzenie kroniki 2020. To był trudny rok dla nas wszystkich, więc te książki z retrospekcji mogą być pięknym prezentem np. dla babci - radziła Kinga Kołodziejak-Gul.

Taka forma upominku niekoniecznie musi trafić tylko dla babć i dziadków. Fotogadżety mogą cieszyć także dziecięce oko.

- Puzzle, czy magnesy na lodówkę, to przepiękny pomysł na prezent. Kubek też nie musi być klasyczny, może być emaliowany, bardziej modny - mówiła nasza ekspertka.

- Fotoksiążki są także dla dzieci. Możemy podpisać swoich członków rodziny i dziecko uczy się i przypomina sobie o swoich bliskich - podsumowała Kinga Kołodziejak-Gul.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości