Święta Boże Narodzenia

  Święta Boże Narodzenia

  17 grudnia w Dzień Dobry TVN otwieramy kolejne okienko w kalendarzu adwentowym. Pod tą datą kryje się hasło "Jak wyglądały święta dawniej?". Z Pauliną Antczak, która zajmuje się historią sztuki i obyczaju odbyliśmy podróż w czasie.

  Makiełki znane są niemal w całej Polsce, jednak pod wieloma nazwami. To danie, którego nie może zabraknąć na wigilijnym stole. Sprawdź, jak prosto przygotować makiełki na święta Bożego Narodzenia. 

  Charlotte coraz bardziej przypomina mamę.

  Grzyby kiszone są równie smaczne, jak te smażone. Trzeba jednak wiedzieć, jakie okazy na „kiszonki” zbierać. Nie wszystkie grzyby bowiem się do tego nadają. Które wybrać, by móc delektować się ich smakiem o każdej porze roku?

  Dominik Abus to jedna z gwiazd programu "Gogglebox. Przed telewizorem". Mężczyzna wraz z Krzysztofem Radzikowskim tworzy zgrany i lubiany duet. Choć na drodze Dominika pojawiało się wiele trudności, obecnie jest szczęśliwy i czerpie z życia pełnymi garściami. Niedawno w sieci pochwalił się świątecznym prezentem, jaki podarował swojej ukochanej. Trzeba przyznać, że Mikołaj w tym roku był wyjątkowo bogaty.

  Choć wydają się kiczowate, z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Świąteczne swetry stają się symbolem Bożego Narodzenia, a ich zakładanie nawet nieodłączną tradycją. Które gwiazdy pojawiły w tym charakterystycznym elemencie garderoby?

  To wyjątkowe święta dla Joanny Przetakiewicz. Projektantka obchodzi je po raz pierwszy jako żona Rinke Rooyensa. Wspólnie zdecydowali się kontynuować rodzinne tradycje i nie wyjechali za granicę, lecz spędzają Boże Narodzenie w domu w Konstancinie-Jeziornej. Przy ich wigilijnym stole nie zabrakło najbliższej rodziny. Jak wyglądał ten szczególny wieczór?

  W tym roku około 9 proc. Polaków straciło kontakt z przyjacielem lub z kimś z rodziny. Święta są okresem, kiedy bliskich brakuje najbardziej, więc może warto odnowić relację z kimś, kogo się straciło? O akcji, która ma pomóc odbudować zerwane więzi opowiadał w naszym programie jeden z jej inicjatorów, kulturoznawca Jacek Wasilewski.

  Czas okołoświąteczny to idealna okazja, aby złożyć życzenia bliskim nam osobom. Sytuację tę wykorzystali nasi widzowie, którzy na facebookowym profilu Dzień Dobry TVN zwrócili się do swoich rodzin i przyjaciół. Wybrane życzenia przeczytał Jarek Juszkiewicz.

  Co roku Kim Kardashian zaskakuje internautów w mediach społecznościowych ujęciami swojego domu, który z okazji Bożego Narodzenia zawsze jest spektakularnie udekorowany. Tym razem jednak celebrytka się nie popisała. Niektórzy twierdzą, że to najbrzydsze ozdoby na Instagramie.

  W okresie przedświątecznym, kiedy zajmujemy się gotowaniem, sprzątaniem i innymi obowiązkami, chcemy znaleźć dzieciom jakąś rozrywkę. Można namówić nasze pociechy do wykonania oryginalnych życzeń zamkniętych w lodowej kuli. Jak je zrobić krok po kroku? W naszym programie pokazywała to animatorka Kasia Wierbiłowicz.

  Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą szczególnie ciężkie nawet dla prezydenta najpotężniejszego państwa na świecie. Donald Trump oficjalnie przegrał wybory i choć sam nie może się z tym pogodzić, to będzie musiał wyprowadzić się z Białego Domu. Co go czeka? W Dzień Dobry TVN mówiła o tym amerykanistka dr Renata Nowaczewska.

  Choć Lewandowscy zostali po raz drugi rodzicami zaledwie siedem miesięcy temu, internauci wysnuli przypuszczenia, że spodziewają się już kolejnego potomka. Wszystko przez świąteczny element wystroju, który znalazł się w ich domu. Teraz Anna skomentowała plotki. Jaka jest prawda?

  W tym roku święta Piotr i Agaty Rubików oraz ich córeczek będą dla nich naprawdę niezwykłe. Po raz pierwszy od wielu lat, przez wzgląd na pandemię koronawirusa, muszą spędzić je w Polsce, a nie ukochanej Australii. Jak się do nich przygotowują? O wszystkim opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Święta zbliżają się wielkimi krokami, warto więc pomyśleć o wystroju domu czy mieszkania. Dobrym pomysłem jest zaangażowanie do tego dzieci oraz najbliższych i wspólnymi siłami stworzenie wyjątkowych ozdób. Na co warto zwrócić uwagę? Wyjaśniła Agnieszka Winnicka, dekoratorka wnętrz i prowadząca program "Ach, ten ślub!" w TVN Style.

  Zdjęcia to idealna pamiątka, przywracają wspomnienia i zatrzymują magię chwili. W tym roku święta będą wyjątkowe, najprawdopodobniej nie zobaczymy się z bliskimi, np. z dziadkami. Jak w takim razie przesłać im trochę rodzinnego ciepła? Być może w formie gadżetów ze zdjęciami, kartki świątecznej z najmniejszymi członkami rodziny. Pomysły na domową, świąteczną sesję oraz wykorzystanie już zrobionych zdjęć przedstawiła naszym widzom w Dzień dobry TVN Kinga Kołodziejak-Gul, organizatorka przyjęć.

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Choć do Wigilii pozostały jeszcze trzy tygodnie, to Joanna Przetakiewicz postanowiła już ubrać choinkę. Udekorowanym drzewkiem pochwaliła się w sieci, a internauci nie mogą wyjść z podziwu.

  Anna Senkara zaprezentowała widzom pierwsze strony brytyjskich gazet. Tematem przewodnim wszystkich dzienników były zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia. Jak będą wyglądały święta na Wyspach?

  W tym roku gwiazdy postanowiły nieco szybciej wprowadzić do domu świąteczną atmosferę. W mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze zdjęcia choinek, pięknie ozdobionych domów oraz bożonarodzeniowych wypieków. Kto rozpoczął już przygotowania?

  Koronawirus na całym świecie nie daje za wygraną. Problemami wywołanymi przez pandemię zaniepokojony jest także Święty Mikołaj. Czy w związku z tym warto być w tym roku grzecznym? Jak zapewnia Biuro Świętego Mikołaja w Rovaniemi, pomimo okoliczności przygotowania idą świetnie.

  Do Świąt Bożego Narodzenia zostało już tylko kilka dni. To ostatni moment, by udekorować dom na święta. Blogerka Małgorzata Kowalewska-Kawuza radzi, jak to zrobić samemu. Jej propozycje są nie tylko ładne, ale proste i tanie w przygotowaniu. Krótki kurs pod okiem blogerki przeszła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Posłuchajcie piosenki "To te święta" w wykonaniu Szymona Wydry & Carpe Diem oraz Marie Napieralskiej. Nam bardzo się podoba ta piosenka, a Wam? Czy ten utwór będzie Wam towarzyszyć w Święta Bożego Narodzenia?

  Czy gwiazdy kupują prezenty swoim bliskim z wyprzedzeniem czy zostawiają to na ostatnią chwilę? Jaki upominek dla męża przygotowała Marta Żmuda Trzebiatowska? I dlaczego Marcin Perchuć nie znosi kupować prezentów? Z aktorami filmu "Listy do M.2" rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Jak zorganizować święta w patchworkowej rodzinie? Jak podzielić się opieką nad dziećmi w czasie świąt, by uniknąć kłótni? Co zrobić, gdy były mąż koniecznie chce zabrać dzieci na święta do swojej nowej rodziny? By o tym porozmawiać, do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Martę Wiśniewską, Agatę Passent i Jacka Borkowskiego.