Hobby

Profesjonalna sesja zdjęciowa w domu. Jak to zrobić?

Sesja zdjęciowa profesjonalna z modelem

Fot. Aleksandr Grigorev / EyeEm / Getty Images

Hobby

Profesjonalna sesja zdjęciowa w domu. Jak to zrobić?

Sesja zdjęciowa profesjonalna z modelem

Fot. Aleksandr Grigorev / EyeEm / Getty Images

Zazdrosnym okiem spoglądasz na profesjonalne zdjęcia profilowe swoich znajomych w mediach społecznościowych? Zastanawiasz się, jakie zdjęcie umieścić w CV, ale nie znajdujesz nic odpowiedniego? A może po prostu chciałbyś nieco poprawić swój wizerunek w sieci albo planujesz przeprowadzenie sesji zdjęciowej swojego dziecka? Sytuacji, w których potrzebujemy naprawdę niezłych zdjęć, jest wiele. Dowiedz się, jak przygotować profesjonalną sesję zdjęciową w domu – tak, bo jest to możliwe i wcale nie tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

  • Profesjonalna sesja zdjęciowa w domu – jakiego sprzętu potrzebujesz?
  • Jak zrobić profesjonalną sesję zdjęciową?
  • Sesja zdjęciowa w domu – dodatkowe akcesoria
  • Profesjonalna sesja zdjęciowa w domu – do dzieła!


Zobacz: Jak zrobić zdjęcie panoramiczne 360 stopni?


Profesjonalna sesja zdjęciowa w domu – jakiego sprzętu potrzebujesz?

Zastanawiasz się, czego potrzebujesz, aby Twoja profesjonalna sesja zdjęciowa w domu wypadła naprawdę dobrze? Istnieje kilka elementów, które są do tego niezbędne. Pierwszy z nich to oczywiście odpowiedni sprzęt. Najlepiej sprawdzi się dobrej klasy lustrzanka, jednak obsługa takiego aparatu wymaga minimum wiedzy na temat fotografii. Na szczęście wiele lustrzanek ma obecnie wbudowane specjalne tryby, takie jak automatyczne ustawienie parametrów zdjęcia, tryb nocny, światło słoneczne, HDR i kilka innych. Wykorzystując lustrzankę, nie tylko zyskujesz szansę na uzyskanie naprawdę dobrych efektów podczas swojej profesjonalnej sesji zdjęciowej w domu , ale też na zdobycie dodatkowych informacji w kwestii użytkowania takiego aparatu.

Co zrobić w sytuacji, jeśli nie dysponujesz odpowiednim sprzętem, a Twój budżet (lub żona!) jasno daje Ci do zrozumienia, że to nie jest najlepszy moment, aby kupić aparat fotograficzny za kilka tysięcy? Do wyboru masz kilka możliwości. Po pierwsze, fotografia stała się obecnie bardzo modnym hobby, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś z Twoich znajomych ma taki aparat i będzie skłonny Ci go pożyczyć. W takiej sytuacji warto spróbować poprosić znajomego o pomoc przy sesji. Kolejna możliwość to wypożyczenie sprzętu fotograficznego – istnieje wiele firm, które zajmują się świadczeniem takiej właśnie usługi. Tutaj jednak musisz być przygotowany na niewielki wydatek oraz wpłacenie kaucji, którą później oczywiście odzyskasz. Trzecia możliwość to wykorzystanie aparatu, który masz w domu lub tego, który jest wbudowany w Twoim telefonie. Nowoczesne smartfony mają całkiem niezłe parametry, jeśli chodzi o aparaty, można więc spróbować przygotować profesjonalną sesję zdjęciową w domu z wykorzystaniem tego właśnie urządzenia.

Jak zrobić profesjonalną sesję zdjęciową?

Aby uzyskać naprawdę dobre efekty, Twojej sesji zdjęciowej w domu powinno towarzyszyć odpowiednie światło. Każdy fotograf doskonale wie, że to od światła zależą uzyskane efekty. Pamiętaj, że potrzebujesz jak najwięcej światła dziennego. Z tego powodu warto wybrać słoneczny dzień, a dodatkowo wykonywać sesję w godzinach 11.00-15.00, kiedy do naszych domów i mieszkań wpada najwięcej światła słonecznego. Pochodzące zza okna światło możesz delikatnie zmiękczyć przy użyciu białej, mocno przepuszczającej światło firany lub zasłony. Bardzo ważne jest to, że profesjonalna sesja zdjęciowa w domu nie wymaga użycia lamp. Jeżeli jednak zależy Ci na stworzeniu zdjęcia studyjnego, powinieneś zaopatrzyć się w specjalną blendę – jej koszt nie powinien przekroczyć 50-100 złotych. Taki gadżet otworzy przed Tobą zupełnie nowe możliwości!

Jak stworzyć zdjęcie studyjne bez lamp? W godzinach największego nasłonecznienia model powinien ustawić się tyłem do okna. Blendę należy rozłożyć przed nim. Dzięki temu będzie ona odbijała duże ilości światła, które doskonale oświetlą postać. Musi być ustawiona równolegle do modela – nie może odbijać światła od dołu, ponieważ wpłynie to negatywnie na ostateczny wygląd osoby fotografowanej. Dodatkowo możesz lekko przesunąć blendę w bok. W ten sposób jedna strona twarzy będzie nieco zacieniona. Przygotowując aparat do wykonania zdjęcia, zwróć uwagę na ISO – im wyższe, tym lepsze, więc masz tutaj miejsce na eksperymenty. Niemniej jednak, zbyt wysokie ISO spowoduje obecność szumów na zdjęciach. Drugi parametr to wartość przysłony – powinna być niska. Tak przygotowane zdjęcie doskonale zastąpi profesjonalną biznesową sesję zdjęciową !

Sesja zdjęciowa w domu – dodatkowe akcesoria

Przygotowując profesjonalną sesję zdjęciową w domu , pamiętaj o tym, aby wykonać odpowiedni makijaż. U mężczyzn wystarczy odrobina pudru matującego, kobiety natomiast mogą nieco poszaleć – jeżeli jednak zależy Ci na profesjonalnej biznesowej sesji zdjęciowej , makijaż nie powinien być zbyt mocny. Kolejny element to strój – biała koszula z pewnością będzie wyglądała doskonale.

Jeżeli planujesz sesję zdjęciową przeznaczoną do mediów społecznościowych, możesz wykorzystać ciekawe akcesoria – tutaj potrzebujesz nieco wyobraźni! Doskonale sprawdzi się ananas pomalowany na niebiesko lub różowo – wymaga to nieco wysiłku, ale efekt z pewnością przekroczy Twoje oczekiwania. Warto również wykorzystać stare okulary i książki, mnóstwo kolorowych poduszek, soczyste owoce w koszyku, fantazyjne nakrycia głowy i wianki do włosów czy kwiaty w wazonie. U panów z kolei można wykorzystać kapelusze, cygara, butelki z dobrym alkoholem, a także miniatury kultowych motocykli lub samochodów. Oczywiście nic nie zastąpi przedmiotów związanych z Twoją pasją – jeśli ją posiadasz, warto tak zaaranżować swoją profesjonalną sesję zdjęciową , aby jednocześnie mówiła o Tobie coś więcej!

Profesjonalna sesja zdjęciowa w domu – do dzieła!

Jak widzisz, profesjonalna sesja zdjęciowa w domu wymaga nieco wysiłku i przygotowań, jednak ma też mnóstwo zalet. Przede wszystkim możesz sporo zaoszczędzić, wykorzystać swój artystyczny potencjał i zdobyć wiele nowych informacji na temat fotografii. Pamiętaj również o tym, że nic nie zdobi człowieka bardziej niż szeroki i szczery uśmiech – a zatem zaopatrz się w pozytywne nastawienie i do dzieła, obiektyw czeka na Ciebie!

Zobacz film: Zdjęcia poprawiane cyfrowe, źródło: Dzień Dobry TVNCo sądzisz o tym artykule?
60
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0