Styl życia

Tworzy prace z płyt kompaktowych. "Są to artyści zamknięci w obrazach"

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Drugie życie płyt kompaktowych
Drugie życie płyt kompaktowych Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Coraz więcej artystów decyduje się na wykorzystanie materiałów odpadowych do tworzenia prac artystycznych. Małgorzata Konieczna wykonuje je z płyt kompaktowych. W Dzień Dobry TVN zdradziła, jak rozpoczęła się jej przygoda ze sztuką z recyklingu.

Obrazy z płyt kompaktowych

Małgorzata Konieczna znalazła nietypowy sposób na wykorzystanie płyt kompaktowych - wykonuje z nich obrazy, które wyglądem przypominają żywe witraże. Kto ją zainspirował do tworzenie tych wyjątkowych prac artystycznych? - Cała przygoda z płytą rozpoczęła się w mojej pracy. Jako nauczyciel wspólnie z dziećmi wykonałam konkursową bombkę bożonarodzeniową. Poszukiwanie pomysłu na wykonanie tej bombki odbyło się drogą internetową, tam napotkałam się na płytki. Faktycznie płytki były ozdabiane w lustrze, (...) natomiast nie znalazłam i nie spotkałam się z takimi obrazami - opowiada Małgorzata.

Ta sytuacja skłoniła artystkę do wykonywania obrazów wielkoformatowych. Po roku zdecydowała się na stworzenie pierwszego obrazu przestawiającego jej córkę Polę. Małgorzata Konieczna zdradziła również, jaką techniką wykonuje prace z wykorzystaniem płyt CD. - Płyty albo są naklejane bezpośrednio na podłoże malarskie, albo są naklejane i na nich wyklejane są kompozycje. (...) Wykorzystuję jak najwięcej kolorowych płyt i jednocześnie układam w taką kompozycję, żeby nadały całość temu obrazowi. (...) w większości, jak państwo zauważyliście, są to portrety - podkreśla.

Artyści zamknięci w obrazach

Artystka zdecydowała się na zorganizowanie wystawy w swoim mieście Brzegu. Tematem wystawy było "drugie życie". Małgorzata Konieczna zwraca uwagę na fakt, że dzięki jej twórczości płyty nie trafiły do kosza, a wręcz stały się idealnym materiałem do wykonania prac artystycznych. Na obrazach możemy dostrzec m.in. znanych wokalistów. - Są to artyści zamknięci w obrazach oraz postacie moich bliskich - dodaje.

- Płyty stały się materiałem odpadowym, zastąpione przez różnego rodzaju nośniki o lepszej pojemności, wobec czego zaangażowałam społeczność mojego miasta do wykonania tych obrazów, ponieważ oni dostarczyli płyty - podsumowuje Małgorzata Konieczna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Małgorzata Konieczna

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości