Dwa słowa mogą odmienić życie. Wyniki akcji Dzień Dobry TVN

Źródło: Dzień Dobry TVN
Mów “Dzień dobry” każdemu, kogo spotkasz
Mów “Dzień dobry” każdemu, kogo spotkasz
Nowości w programach: “Uwaga!” i “Dzień Dobry TVN”
Nowości w programach: “Uwaga!” i “Dzień Dobry TVN”
Udar w wieku 25 lat
Udar w wieku 25 lat
Słowa mają wielką moc. Potrafią wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby i podnieść ją na duchu. Tą prawdą kierowaliśmy się w naszym eksperymencie. Namówiliśmy mieszkańców największego falowca w Gdańsku do mówienia sobie "Dzień dobry". Zobaczcie, jak niezwykłe były tego efekty.

"Dzień dobry" na lepszy dzień - poznaj nasz eksperyment

Mieszkańcy najdłuższego falowca w Gdańsku przyznali, że w większości tak naprawdę się nie znają. - Nie widzę żadnych dobrych relacji sąsiedzkich - stwierdził jeden z nich.

- Jest wiele osób, które nie potrafią powiedzieć "Dzień dobry", odezwać się nie chcą, często odwracają wzrok. Czuję się jak powietrze - z przykrością dodała Iwona, która mieszka w falowcu od wielu lat.

Na przekór tej smutnej tezie, zdecydowaliśmy się przeprowadzić eksperyment, w którym sprawdzamy, czy dwa proste słowa mogą zmienić nasz świat. Podaliśmy mieszkańcom falowca kartę z napisem: "Mów dzień dobry każdemu, kogo spotkasz".

- "To powinno być na każdej klatce", "Powinno tak być", "No dobra, to będę mówić każdemu" - ochoczo zareagowała część mieszkańców.

Jednak nie brakowało też sceptyków. - "Nie każdy to odbierze tak, jak ja bym to chciał", "To jest za duży falowiec, żeby tak wszystkich poznać", "No zobaczymy, co się stanie" - mówili.

Mieszkańcy bardzo szybko przeszli do działania, a rezultaty przeszły ich najśmielsze oczekiwania. - Okazuje się, że ludzie wcale nie są zamknięci, tylko brakuje tego właśnie "Dzień dobry", trzeba zrobić ten pierwszy krok, a potem już lawinowo idzie - zauważyli.

Nasz eksperyment pozwolił nie tylko bliżej poznać się mieszkańcom falowca, ale także każdemu z nas uświadomił, że warto być uważnym na drugiego człowieka.

Co zmieniło się po naszym eksperymencie?

Robert Stockinger spotkał się z mieszkańcami gdańskiego falowca i sprawdził, jak wyglądają ich stosunki po naszym "dzieńdobrowym" eksperymencie.

Różnica we wzajemnych relacjach od razu rzuca się w oczy, bowiem nasz reporter spotkał mieszkańców przy wspólnym śniadaniu.

- "Dzień dobry" mówimy już sobie z automatu - powiedział jedna osoba.

- Ja od dziecka mieszkam w falowcu i dużo ludzi poznałam - dodała druga.

Sąsiedzki piknik
Źródło: Dzień Dobry TVN

Chcemy mówić "Dzień dobry" jeszcze wcześniej - zobacz jakie jeszcze nowości czekają nas w programie

Proste słowa i drobne gesty zmieniają świat na lepsze, dlatego i my chcemy mówić "Dzień dobry" jeszcze wcześniej. Od dzisiaj nasz program będzie zaczynał się o 7.45. Z nowym sezonem na widzów czeka także zupełnie nowe studio. To nie koniec nowości.

- Doszliśmy do wniosku jako redakcja, że to, czego brakuje w Dzień Dobry TVN, to jest aktualność. Nasi widzowie czasami muszą gdzieś indziej szukać informacji. My ich w nowym sezonie będziemy informować, dzięki newsowemu segmentowi i naszym przyjaciołom z TVN24 - powiedział Krzysztof Skórzyński.

- Poranek powinien reagować na to, co dzieje się na zewnątrz. To piękne, że mamy taką możliwość. Nie musisz być niedoinformowany. Możesz po prostu wiedzieć. Dzięki Dzień Dobry TVN - dodała Ewa Drzyzga.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Reporter: Szymon Brózda, Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości