Ludzie na Podhalu charakteryzują się świetnym poczuciem humoru. Ironia, gwara i cięta riposta to ich znak rozpoznawczy. Rodowici mieszkańcy śmieją się nie tylko z turystów, ale i z samych siebie. Jakie tematy są dla nich najbardziej inspirujące?
Huragan Milton uderzył w zachodnie wybrzeża Florydy w środę o godz. 20.30 czasu lokalnego. Wiatr osiągnął prędkością 165 km/h, a w stanie pojawiły się tornada i powodzie. Lokalne własne namawiają mieszkańców na dobrowolną ewakuację.
Reportaż programu Uwaga! TVN.
Mają dość masowej turystyki.
Reportaż programu Uwaga! TVN.
W Dzień Dobry TVN mec. Małgorzata Stanek, powiedziała nam, jakie w takiej sytuacji mamy prawa.
Reportaż programu "Uwaga! TVN".
Władze miejscowości kładą duży nacisk na wsparcie osób starszych.
"Właściciel zadowolony odebrał pieska".
Według szacunków Głównego Urzędu Statystycznego mieszkańców Polski będzie tylko mniej. Zdaniem specjalistów w 2060 roku liczba osób, które będą żyły w naszym kraj wyniesie ok. 30,4 mln osób. Dlaczego jest nas coraz mniej i czy ten trend da się odwrócić?
Słowa mają wielką moc. Potrafią wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby i podnieść ją na duchu. Tą prawdą kierowaliśmy się w naszym eksperymencie.
Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu "Uwaga! TVN".
Które grupy są szczególnie zagrożone? Gdzie należy uważać?
Przed laty rośliny na klatkach schodowych można było ujrzeć prawie w każdym bloku. A jak jest teraz? Czy ten piękny zwyczaj dalej jest pielęgnowany? Sprawdził to Filip Chajzer, prowadzący i reporter Dzień Dobry TVN.
141 tys. - o tylu Polaków zmniejszyła się ludność w naszym kraju w 2022 roku w porównaniu do poprzedniego według danych GUS.
"Nie można ciągle płakać i narzekać".
Mieszkańcy przysiółków we wsi Witowice Dolne od lat marzą od dogodnym dojeździe do swoich domów. Na co dzień korzystają z drogi należącej do terenów Lasów Państwowych, która często bywa nieprzejezdna.
Jaki będzie finał sprawy?
Osiedle w szczerym polu na Dolnym Śląsku jest obiektem memicznych żartów. Zyskało już miano Biskupina lub polskiego Dubaju. Jaka jest jego historia? Za co mieszkańcy pokochali Witoszów Dolny?
Krystian Machnik do Strefy Wykluczenia jeździ od 2013 roku, zaś od 5 lat cyklicznie pomaga Samosiołom, czyli ostatnim mieszkańcom wiosek wokół Czarnobyla i Prypeci. Wraz z polską ekipą organizują dla potrzebujących ubrania, koce, jedzenie, ale także słuchają ich wspomnień. Nie inaczej było po wybuchu wojny w Ukrainie. Jak wygląda pomoc humanitarna w strefie wykluczenia? O tym opowiedzieli Amadeusz Kocan, który był na pierwszej, najpilniejszej wyprawie w maju i Krystian Machnik, który właśnie powrócił z czwartej akcji organizowanej w czasie wojny.
Mieszkańcy jednej z kamienic w centrum Łodzi żyją na placu budowy. Zrujnowany budynek zagraża życiu mieszkańców, z których zdaniem nie liczy się właściciel. Sprawie przyjrzeli się reporterzy "Uwagi".
W ramach świątecznej trasy Dzień Dobry TVN zawitaliśmy do Wisły. Na mieszkańców i widzów czekała cała paleta atrakcji, a o bożonarodzeniową i wesołą atmosferę zadbali nasi dziennikarze: Kinga Burzyńska i Damian Michałowski. Co działo się na miejscu?
"Tu nikt nie jest stąd" - to zdanie najlepiej oddaje, co wydarzyło się, kiedy Breslau zostało Wrocławiem, a dotychczasowi mieszkańcy się wyprowadzili. O tajemnicy tamtejszych kamienic porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Joanną Mielewczyk, dziennikarką i autorką książek pt. "Kamienice" oraz wrocławianką Joanną Trafikowską, której mama znalazła wyjątkowy pamiętnik.
"Nie ma tygodnia, żebyśmy nie słyszeli historii z gazem czy dziwną kiełbasą w trawie".
"Można swobodnie pływać łódką".
Co na to mieszkańcy?
Czy wyobrażacie sobie mieszkać całe życie przy akompaniamencie samochodów ciężarowych? Mieszkańcy Sosnowca nie muszą, bo od ponad 30 lat są na to skazani. Przy ich domach biegnie bowiem trasa S1 - wydobywający się z niej hałas jest nie do zniesienia, nie mówiąc już o groźnych sytuacjach, jakie mają tam miejsce.
Kapsuła czasu, która powstaje w Dzierżoniowie, ma zostać otwarta 23 kwietnia 2121 roku. Mieszkańcy miasta są bardzo zaangażowani w kompletowanie wyposażenia tego niezwykłego sejfu. Jakie pamiątki, informacje oraz inspiracje chcą przekazać potomnym?
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia br. Zostanie on zrealizowany przy użyciu interaktywnego formularza dostępnego na stronie GUS. Jak go wypełnić? O tym mówiła adwokat Eliza Kuna.
20 lat temu, żeby pokazać swój status majątkowy trzeba było mieć skórę, furę i komórę. I oczywiście głośno przez nią rozmawiać, aby wszyscy słyszeli. Dziś telefon komórkowy to norma. Jednak nawyki Polaków się nie zmieniły. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdzał poziom hałasu telekomunikacyjnego. :-)