Filip Chajzer zapukał do mieszkańców Ursynowa: "Tego zjawiska nie uświadczycie w nowym bloku"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Kwiatki na klatkach
Kwiatki na klatkach
Zaproś wiosnę do domu
Zaproś wiosnę do domu
Rośliny i wiaty idealne na balkon
Rośliny i wiaty idealne na balkon
Ratujemy przesuszone kwiaty doniczkowe
Ratujemy przesuszone kwiaty doniczkowe
Najczęstsze błędy w pielęgnacji roślin doniczkowych jesienią i zimą
Najczęstsze błędy w pielęgnacji roślin doniczkowych jesienią i zimą
Dżungla w domu
Domowe sposoby na szkodniki roślin
Domowe sposoby na szkodniki roślin
Kaktusy - dzieci Słońca
Kaktusy - dzieci Słońca
Kwiatowe smaki. Łukasz Skop o kwiatach jadalnych
Kwiatowe smaki. Łukasz Skop o kwiatach jadalnych
Grunt to ziemia
Grunt to ziemia
Bukiety z suszonych kwiatów
Bukiety z suszonych kwiatów
Pielęgnacja osłabionych roślin
Pielęgnacja osłabionych roślin
Przed laty rośliny na klatkach schodowych można było ujrzeć prawie w każdym bloku. A jak jest teraz? Czy ten piękny zwyczaj dalej jest pielęgnowany? Sprawdził to Filip Chajzer, prowadzący i reporter Dzień Dobry TVN.

Ursynów. Rośliny na klatkach schodowych

Filip Chajzer odwiedził stare osiedle na warszawskim Ursynowie. - Takich jest tysiące w Polsce, ale porównajcie je sobie do nowego, deweloperskiego osiedla. Tutaj mimo otaczającego betonu wyciśnięte jest maksimum zieleni. Zobaczcie, jakie to wszystkie jest piękne, a teraz pomyślcie o nowym, gdzie wyciśnięte jest maksimum kasy z każdego metra kwadratowego. [...] Jak wejdziemy do jednej z tych klatek [na starym osiedlu - przyp. red.] zobaczycie jeszcze jedno zjawisko, którego nie uświadczycie w nowym bloku. Zjawisko zwane kwiatkami na klatkach - zapowiedział reporter Dzień Dobry TVN.

Na parapetach w bloku z wielkiej płyty stoi wiele doniczek z roślinami. - Tutaj mamy grudnik z draceną. Jest też pelargonia balkonowa, drzewko szczęścia, kaktus i aloes - wymieniała jednak z mieszkanek.

"Kwiatki na klatkach"

Zosia Nowicka założyła nawet profil w mediach społecznościowych poświęcony temu zjawisku. Konto "Kwiatki na klatkach" obserwuje już prawie 40 tys. osób. - Codziennie mnie to dziwi. Przy całej mojej miłości do kwiatków uważam, że jest to bardzo dużo osób. Wzrusza mnie to, praca ludzi, to, że jakoś chcą sobie upiększyć moment schodzenia po schodach. [...] Nie wszystkim będzie się to podobało, niektórzy powiedzą, że jest to jakiś relikt PRL-u. Natomiast według mnie to coś uroczego - tłumaczyła influencerka w rozmowie z reporterem Dzień Dobry TVN.

Okazało się, że kwiatki na klatkach schodowych łączą nie tylko sąsiadów. Jedna z mieszkanek podarowała bowiem jukę Filipowi Chajzerowi. - Piękny prezent. Będzie stać w studiu - podziękował reporter.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: F. Chajzer, K. Krupa

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości