Fala rozstań par w wakacje. O co kłócimy się najczęściej? "Nie było czego zbierać już po powrocie"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Rozstania po wakacjach - o co się kłócimy?
Rozstania po wakacjach - o co się kłócimy?
O co się kłócimy na wakacjach?
O co się kłócimy na wakacjach?
Wakacje bez paszportu
Wakacje bez paszportu
Tego nie rób podczas wakacji
Tego nie rób podczas wakacji
Wolontariat - ciekawy sposób na wakacje
Wolontariat - ciekawy sposób na wakacje
Bezpieczne wakacje Twojego dziecka
Bezpieczne wakacje Twojego dziecka
Uroki i magia wakacji w starym stylu
Uroki i magia wakacji w starym stylu
Najlepsze książki na wakacje - co czytać latem?
Najlepsze książki na wakacje - co czytać latem?
Kiedy wakacje stresują, zamiast cieszyć
Kiedy wakacje stresują, zamiast cieszyć
Na wakacje na Śląsk
Na wakacje na Śląsk
Wakacje z drugą połówką to nie tylko czas relaksu i romantycznych uniesień. Podczas wyjazdu mogą pojawić się też nieporozumienia. Co sprawia, że wspólny urlop dla wielu par okazuje się czasem próby? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Asia Lelejko i jej narzeczony Tomasz Kowara oraz psycholog i psychoterapeuta Marzena Mawricz.

Kłótnie na wakacjach

Wybierając się na wakacje z drugą połówką liczymy na relaks, odpoczynek i romantyczne, odświeżające związek chwile. Niestety bywa też tak, że wspólny wyjazd staje się czasem próby. Pojawiają się nieporozumienia mogące poważnie zagrozić trwałości danej relacji.

O co najczęściej kłócimy się na wakacjach? Takie pytanie zadano turystom wypoczywającym nad polskim morzem. - U nas jest tak, że kłócimy się o jakieś głupotki - powiedział jeden z uczestników sondy. - Mąż zawsze zwraca mi uwagę, że biorę za dużo rzeczy - zaznaczyła jedna z turystek. - Ja mam klapki, sandały. To mi wystarcza - dodał jej mąż.

- "Ostatnio było takie niedopowiedzenie na temat zazdrości, że ja tam odbieram od kogoś telefony, że z kimś rozmawiam, że mam tyle znajomych", "Kłócimy się o to, kto pójdzie tym razem do wody, kto zostanie z dziećmi, takie bzdury raczej", "Jesteśmy na wakacjach, a ona do 12:00 chce spać" - usłyszeliśmy w sondzie od wypoczywających nad wodą Polaków.

Wakacje czasem próby dla związków

W studiu Dzień Dobry TVN trener wizerunku, youtuberka Asia Lelejko opowiedziała widzom, jak wspólny wyjazd na wakacje odbił się na jej poprzednich związkach. - Dwie z moich poprzednich relacji skończyły się taką tragedią, bo rozstaniem jeszcze w czasie wyjazdu, a w dwóch innych przypadkach wyjazd był taką weryfikacją i nie było czego zbierać już po powrocie - zaznaczyła.

- Okazywało się, że z tą osobą w jakiś sposób nie jesteśmy przyjaciółmi i że na co dzień pewne rzeczy, pewne odruchy jakby drażnią wzajemnie - powiedziała. - Była sytuacja, kiedy jego najlepszy przyjaciel się z niego nabijał, ja bardzo się z tego śmiałam. No i osoba po prostu powiedziała, że nie da rady, bo nie stoję w obronie jego, a jako jego kobieta zawsze powinnam stać - dodała.

Z czego najczęściej wynikają rozstania po wakacjach? - Kwestia tego, czy my przez ten rok mieszkamy razem, czy poznaliśmy się naprawdę, czy zbudowaliśmy właściwą przynależność, takie trudne słowo, ale jednak. Czyli tak naprawdę, czy mamy w ogóle w sobie gotowość do pewnych ustępstw - tłumaczyła Marzena Mawricz, psycholog i psychoterapeutka par.

- Na wakacjach warto trochę poćwiczyć tolerancję wobec różności i oczywiście, my w parach możemy porozmawiać o swoich oczekiwaniach i nawet powinniśmy, czy jedziemy na taki wyjazd, który obydwojgu odpowiada - dodała.

Zobacz całą rozmowę w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.i

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Bartosz Dajnowski

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzynski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości