kłótnie

  Przebywanie z nim zdołuje największego optymistę.

  Mieszkaniec Trzcianki nie życzy sobie, by w pobliżu jego posiadłości przechodziły osoby z psami. Niejednokrotnie gdy ktoś zbliża się do jego ogrodzenia, atakuje ludzi. Nie pomagają kary, zgłoszenia na policję, ani mediacje. Reporterzy programu Uwaga! TVN przyjrzeli się sprawie.

  Między uczestnikami "Ślubu od pierwszego wejrzenia" wręcz wrzało. Piotr i Dorota pokłócili się w sklepie, a Patrycja nie mogła znieść uczuciowego Adama. Czy ich związki przetrwają?

  W "Hotelu Paradise" piętrzą się konflikty i nieporozumienia. Oliwy do ognia dodają zadania, w których uczestnicy muszą ze sobą rywalizować. Ci, którzy przegrają, nie będą mieć powodów do śmiechu.

  W "Hotelu Paradise" nastąpiły wielkie zmiany. Po raz pierwszy w tej edycji osoba wyeliminowana powróciła do rajskiej willi.

  "Zignorowała moje prośby" - tłumaczy.

  Kryzys małżeński może przydarzyć się każdej parze, nawet tej, która wydaje się najbardziej dobrana. Kryzys równie dobrze może wystąpić po 5 latach, jak i po 20 latach małżeństwa. Jak przetrwać kryzys małżeński i czy w ogóle można z niego wyjść?

  Te pary miały spędzić najpiękniejsze wakacje. Mimo wielkich planów, urlop okazał się totalnym rozczarowaniem. Kłótnie, sprzeczki i chęć szybszego powrotu do domu. Ucierpiał nie tylko portfel, ale także długoletnia przyjaźń. Jak więc planować wyjazdy, aby nie rzutowało to na nasze znajomości?

  Wakacje to czas relaksu i odpoczynku, jednak każdy podchodzi do tego inaczej. W psychologii nazywane to jest "odhamowaniem", czyli pozbawieniem hamulca powinności. O skutkach takiego traktowania urlopu opowiedzieli nam Dominika i Antek. Oboje przeżyli najgorsze wakacje w życiu, bo ich sąsiadami na plaży byli ludzie, którzy zapomnieli o dobrych manierach. Jak z takimi osobami rozmawiać, zdradza Katarzyna Kucewicz, psycholożka i terapeutka.

  Burza w programie "Hotel Paradise". Takich iskier jeszcze nie było, a stoi za nimi nie romans, a konflikt między dwoma uczestnikami - Maurycym i Kubą. Obaj panowie walczą o względy Luizy. Kto ma większe szanse?

  Piotr Mosak jest dobrze znanym naszym widzom psychologiem, współpracującym przy programie "Ślub od pierwszego wejrzenia". To on dobiera do siebie potencjalnych małżonków, a w dalszych odcinkach udziela im rad. Można więc powiedzieć, że na związkach zna się jak mało kto.

  Kilka dni temu Maja Hyży zamieściła w mediach społecznościowych oświadczenie, które odbiło się głośnym echem w mediach. Wokalistka wyznała, że były mąż i ojciec jej dzieci od lat na wiele sposobów utrudnia jej życie. Co prawda we wpisie nie padło nazwisko Grzegorza Hyżego, ale muzyk szybko odpowiedział na zarzuty byłej żony własnym oświadczeniem.

  Pandemia, praca zdalna, a do tego problemy finansowe - wszystko to potęguje uczucie napięcia, które potem chcemy uwolnić. Radzenie sobie z przejawami gniewu jest jednym z największych wyzwań w związku. Złość partnera może bowiem zranić i sprawić, że zaczniemy w siebie wątpić, a nawet stracimy poczucie bezpieczeństwa. Jak nie potęgować konfliktu? O tym opowiedziała nam Marta Żysko-Pałuba, psycholog i psychoterapeuta.

  Kłótnie w związku od zawsze spędzają sen z powiek zakochanym. Okazuje się, że ich przebieg wcale nie musi być straszny. Tatiana Mindewicz-Puacz zdradziła widzom Dzień Dobry TVN kilka patentów na dobrą komunikację w związku. Dodatkowo, o swoich doświadczeniach opowiedzieli Mateusz i Pamela z Fit Lovers.

  Kłócą się obie płcie – zaczęła we wtorkowym wydaniu nasza gościni, psycholog, Katarzyna Miller. Tematem do rozmowy były kłótnie małżeńskie. Nie bez powodu. Lekarze zwiastują drugą falę zachorowań na koronawirusa, co może doprowadzić do kolejnej izolacji. Pierwotna zaowocowała wieloma rozstaniami. Jak tego uniknąć?

  Podobno nic tak nie oczyszcza atmosfery w związku, jak dobra kłótnia. Dobra, czyli jaka? Co zrobić, gdy w czasie sprzeczki puszczają nam nerwy? I jak wygląda włoska kłótnia? O zdanie poprosiliśmy psycholog oraz Polkę mieszkającą na Półwyspie Apenińskim.

  Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Annę Marię Wesołowską, sędzię w stanie spoczynku i społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka. Zaprosiliśmy też Ewę Zdunek, mediatorkę i autorkę książki o tej tematyce, by porozmawiać z nimi o najbardziej absurdalnych negocjacjach w sprawach rozwodowych. O co najczęściej kłócimy się podczas rozwodu - o dzieci czy o dobra materiale? Jak pracuje się z parami, które przychodzą do mediatora?

  Nie każdy może pochwalić się długoletnim związkiem. Co nas irytuje w partnerach, z którymi jesteśmy wiele lat? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca, psychiatrę Maję Polikowską-Herman i aktorkę Andżelikę Piechowiak.

  Przy wigilijnym stole nie potrafimy oprzeć się pokusie poruszania tematów prowadzących do awantur. Dlaczego tak się dzieje? Jak pogodzić się z rodziną po świątecznej kłótni? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: psycholog Małgorzatą Ohme oraz aktorkami Anną Lucińską i Anną Kerth.

  Według badań CBOS aż trzy czwarte Polaków jest przekonanych o skonfliktowaniu społeczeństwa. To poczucie jest wyższe niż w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Wraz z: kierowcą rajdowym Krzysztofem Hołowczycem, Dominiką Tajner-Wiśniewską, Krystyną Demską-Olbrychską oraz socjologiem Tomaszem Sobierajskiem zastanawialiśmy się, co sprawia, że Polacy częściej się kłócą. Dowiedzieliśmy się również o co najczęściej kłócą się goście Dzień Dobry TVN i czym rzucają w trakcie kłótnie.

  Ona i on - na początku znajomości między nimi przyjemnie iskrzyło, ale potem, po kilku miesiącach, też iskrzy, ale już trochę inaczej i mniej przyjemnie :) Jak kłócą się kobiety, a jak mężczyźni? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: stand-uperkę Katarzynę Piasecką, dziennikarkę radiową Joannę Mielewczyk, eksperta ds. damsko-męskich Grzegorza Kordka.

  Wiążąc się z kimś, przygarniamy do siebie także kolegów lub koleżanki partnera. Po jakimś czasie, kiedy przyjaciele ukochanego bądź ukochanej nie wychodzą z Waszego mieszkania i niemalże stają się jego wyposażeniem lub wyciągają jego lub ją zbyt często na tzw. miasto, zaczyna nam chodzić żyłka na szyi. Czy goszczące w Dzień Dobry TVN: Kaję Śródkę i Laurę Breszkę denerwują koledzy parterów? Na kanapie - obok pań - zasiadł także specjalista ds. damsko-męskich Grzegorz Kordek. Zapytaliśmy go, skąd bierze się zazdrość o kolegów i czy warto ciosać parterowi kołki na głowie za spędzanie czasu ze znajomymi.

  Nawet w najbardziej zgodnych związkach parterzy miewają inne zdanie w wielu kwestiach. Czy w takich sytuacjach lepiej się pokłócić, czy zastosować metodę cichych dni? Czy kłótnie rzeczywiście oczyszczają atmosferę? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: Krystyną Demską-Olbrychską, aktorką Agnieszką Wielgosz oraz psychologiem Piotrem Mosakiem.

  Anna i Wojciech Krukowscy to małżeństwo z 25-letnim stażem. Zgłosili się do cyklu "Para do poprawki", ponieważ ich związek nie był wolny od konfliktów. Z jakich powodów się kłócili? Kto podgrzewał atmosferę? Czy - mimo konfliktów - potrafili ciepło o sobie mówić? Spotkała się z nimi psycholog Paulina Biernat. Jakie zadania dała Annie i Wojciechowi? Czy im sprostali?

  Kłótni w związku nie da się uniknąć. O bałagan, rozrzucone skarpetki, niezakręcone butelki. Pokłócić można się o wszystko. A jak się kłócą Państwo Przybyszowie i Państwo Olbrychscy? I o co? Czy więcej rzeczy ich łączy czy dzieli? Czy Daniel Olbrychski jest bałaganiarzem?

  Te małe i te duże. Te w pracy i w domu. I te najważniejsze - w związku. O co najczęściej się kłócimy i jak się godzimy? Jak długo chowamy urazę? Kto pierwszy dąży do zgody: kobieta czy mężczyzna? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholożkę Katarzynę Miller, rajdowcę Krzysztofa Hołowczyca, tancerkę Izabelę Janachowską oraz wokalistę zespołu Volver Mariusza Totoszko.

  Rodzinne, internetowe i te w pracy. Każdemu czasem puszczają nerwy i dochodzi między nami do rozmaitych kłótni i sporów. Jednak często to właśnie one oczyszczają atmosferę. Według Daily Mail przeciętna para kłóci się 312 dni w roku. Jak często kłócą się nasi goście? O co się sprzeczają i gdzie najczęściej? Jak się godzą? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Rafała Rutkowskiego z żoną Magdaleną Godlewską, Marka Bukowskiego oraz Ewę Bukowską, Ninę Tyrkę oraz Agustina Egurrola.

  Czy kłótnie są jedynie destrukcyjne, czy też prawdą jest, że kłótnie mogą również oddziaływać pozytywnie na nasze związki? O tym, jak się kłócić i jakie są ich sposoby na rozwiązywanie konfliktów w związku opowiedzieli: Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, Aneta Todorczuk-Perchuć i psycholog Piotr Mosak.