Dreszcz emocji podczas lektury, to coś, czego najczęściej poszukujemy w okresie Halloween. Przygotowaliśmy dla was zestawienie przerażających książek. Co warto przeczytać przed świętem duchów?
Decoupage cieszy się coraz większym zainteresowaniem miłośników prac manualnych. Nic dziwnego – to niezwykle prosta, tania i wdzięczna metoda ozdabiania przedmiotów. Jak zatem się do tego zabrać?
Coraz więcej mówi się o tzw. kryzysie męskości. Kobiety podkreślają, że nie potrzebują rycerza na białym koniu, tylko faceta z krwi i kości. Dlaczego nie udaje im się znaleźć takiego kandydata?
Mimo że seks jest jedną z najbardziej naturalnych czynności w naszym życiu, to wciąż nie umiemy o nim rozmawiać. Kontrowersje wokół niego są tym większe, gdy mówi się o zbliżeniach między osobami starszymi.
Halloween to święto, które obchodzone jest w wielu miejscach na świecie, ale najhuczniej celebruje się je w Stanach Zjednoczonych. Ile w tym roku Amerykanie na nie wydadzą? Za kogo najchętniej przebierają się dorośli, a za kogo dzieci? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Książki to jedna z jej największych pasji. Barbara Łubowska z nieskrywaną przyjemnością poświęca czas na lekturę wciągających dzieł literackich, a przy okazji zachęca do tego innych. Na jej instagramowym profilu regularnie pojawiają się zdjęcia artystycznych instalacji, będących pochwałą czytelnictwa.
Miłośnicy kryminałów mają powody do radości. W październiku na półki polskich księgarni trafiła książka o wymownym tytule "Krzycz, jeśli żyjesz". Jej autorem jest gdański prokurator, który postanowił odsłonić przed czytelnikami kulisy swojej codzienności.
Agnieszka Zdunek odeszła z korporacji, by poświęcić się realizacji wyjątkowych pasji. Jej codzienność wypełnia prowadzenie bloga i podcastu, ale także praca przy produkcji świec, mydła oraz naturalnych kosmetyków. W Dzień Dobry TVN artystka pokazała, jak samodzielnie zrobić świecę z wosku sojowego bądź pszczelego.
Młodzi ludzie zazwyczaj nie chcą wykonywać tego samego zawodu, co ich rodzice. Jednak historia rodziny prof. dr. hab. n. med. Jerzego Sadowskiego dowodzi, że pasja może przechodzić z pokolenie na pokolenie.
Policjantom w rozwiązywaniu spraw pomagają specjaliści z laboratorium kryminalistycznego. Jedno z takich miejsc od ponad 60 lat działa w Krakowie. Na czym polega praca techników?
Budując nowy związek jesteśmy ciekawi przeszłości partnera i jego poprzednich relacji. Czy to dobry pomysł, żeby dopytywać o jego eks? Do czego ta wiedza jest nam potrzebna? Ile powinniśmy zdradzić?
Kopyto szewskie to elementarne narzędzie każdego szewca. Zwykle jest uniwersalnych rozmiarów, dzięki czemu może być stosowane do różnych butów. Wykorzystuje się je do produkcji obuwia, ale może być również używane do rozciągania butów. Tradycyjne kopyto szewskie, najczęściej drewniane, spełnia ponadto szereg innych funkcji.
Nie żyje Amou Haji, nazywany "najbrudniejszym człowiekiem na świecie". Mężczyzna, który przez kilka dekad unikał kąpieli, zmarł w niedzielę, 23 października br. we wsi Dejgah w irańskiej prowincji Fars. Miał 94 lata.
Howard Carter dokładnie sto lat temu natrafił na grób Tutanchamona. Jego odkrycie uznawane jest za jedno z najważniejszych w historii archeologii. Reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik udał się do warszawskiego muzeum, by zgłębić wiedzę na temat faraona i tego, co znajdowało się w jego grobowcu.