Alternatywne przewodniki po polskich miastach. "Myślę, że ludzi przyciąga to, że jest to wiedza od lokalsów"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Przewodnicy prosto z sieci
Przewodnicy prosto z sieci
Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samoloty
Czego nie wiesz o lataniu?
Czego nie wiesz o lataniu?
Spełniamy podniebne marzenie
Spełniamy podniebne marzenie
Rowerem przez Afrykę
Rowerem przez Afrykę
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Aleksandra, Ola i Kamil promują swoje miasta w sieci. Docierają do kilku milionów odbiorców z całego kraju i kreują turystyczne trendy. Co najbardziej cenią w ich relacjach internauci?

Nowoczesne przewodniki w sieci

Coraz częściej wybierając się na urlop bądź tzw. city break szukamy w sieci alternatywnych przewodników. Zamiast podążać śladem standardowych turystycznych punktów, wolimy zgubić się w lokalnej dzielnicy, skosztować dobrego jedzenia lub zobaczyć piękny widok. Te potrzeby bardzo szybko zrozumieli twórcy – Aleksandra, Ola i Kamil. Każdy z nich tworzy ciekawy kontent miasta, które jest mu najbliższe.

- Turystyczna moda zmienia się pod wpływem mediów społecznościowych, to co nam się podoba, później chcemy odwzorować w swoich podróżach. Myślę, że ludzi przyciąga to, że jest to wiedza od lokalsów – powiedziała Aleksandra Biela, wielbicielka Krakowa, alternatywna przewodniczka

Polskie miasta z innej perspektywy

Ola Przerwa to wielbicielka Warszawy. Stolicę pokazuje w mediach społecznościowych od bardziej "rozrywkowej" strony.

- Największą popularnością cieszą się miejsca w stylu retro, a także miejsca, w których ludzie mogą robić sobie fajne zdjęcia. Warszawa jest też bardzo atrakcyjna pod względem kulinarnym - powiedziała.

Kamil Karpiński pokazuje zaś inne oblicze Wrocławia. – Moje wideo zaczyna się albo od słowa "tanio", albo darmowe i to cieszy odbiorców. W tych czasach każdy lubi sobie zaoszczędzić, zwiedzić coś za darmo, albo zjeść coś tanio - zdradził.

Aleksandra pokazuje ciekawe zakamarki Krakowa. - Największą popularnością cieszą się posty poradnikowe, które ludzie mogą sobie zapisać, a potem użyć. Odbiorcy pytają o sprawy prozaiczne, zaczynają od tego na ile dni przyjechać, co zwiedzić, gdzie się zatrzymać. Potem idzie to w bardziej szczegółową stronę - wyjaśniła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: A. Myśliwiec, M. Buchla

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości