podóże

  podóże

  Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii, położone w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego. Miasto posiada status metropolii o zasięgu globalnym. Znajduje się tam wiele pięknych zabytków i atrakcji, z których jedną z najważniejszych jest słynny Most 25 Kwietnia.

  Kunszt, wyrafinowanie i elegancja - te trzy słowa wystarczą, by w pełni opisać Wiedeń, stolicę Austrii. Miasto to stanowi wielkie, przestrzenne muzeum, gdzie każdy budynek to odrębne dzieło sztuki. Jakie tajemnice kryje Wiedeń? Co zobaczyć podczas wizyty w nim i na co zwrócić szczególną uwagę?

  90 procent bonów turystycznych - nawet tych już pobranych - nie zostało jeszcze wykorzystanych. Do tej pory rodzice mogli zapłacić nimi tylko za usługi hotelarskie. Nowelizacja ustawy poszerzyła listę miejsc, w których można bon turystyczny wykorzystać. Szczegóły wytłumaczył w naszym programie Maciej Nykiel, ekspert rynku turystycznego.

  Każdy wyjazd zagraniczny lub krajowy wiąże się z pakowaniem najpotrzebniejszych rzeczy. Bez nich codzienność mogłaby być nieco utrudniona. Bez względu na to, jakim środkiem transportu podróżujemy, nasz bagaż musi być odpowiednio zabezpieczony, zwłaszcza na lotniskach.

  Mateusz Waligóra jako pierwszy człowiek na świecie samotnie przeszedł mongolską część pustyni Gobi. Podróżnik jest specjalistą od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca Ziemi - od Australii po Boliwię. Tym razem postawił sobie nowy cel. Jest nim wytyczenie pierwszego w Polsce pieszego szlaku łączącego góry z morzem. W tej wyprawie towarzyszy mu nasza kamera.

  „Niemożliwe nie istnieje”- oto dewiza życiowa Martyny Wojciechowskiej. Pasję do motoryzacji odziedziczyła po dziadku i ojcu. Pierwszy z nich był właścicielem firmy transportowej, drugi startował w rajdach. O swojej nowej książce, pasjach, ucieczkach z domu i kradzieży samochodu opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.