Brytyjska prasa zachwala Sopot. "Zapomnijcie o Saint-Tropez"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jedziesz w góry czy nad morze? Ciepła odzież ci pomoże
Jedziesz w góry czy nad morze? Ciepła odzież ci pomoże
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Sopot to miejscowość, która - być może - już niedługo zapełni się turystami z Wielkiej Brytanii. Wszystko za sprawą artykułu, który ukazał się w dzienniku "Daily Mail". Gazeta zachwala w nim nasz nadmorski kurort i porównuje go do Saint-Tropez. Dlaczego zdaniem brytyjskich dziennikarzy warto wybrać się do Sopotu?

Brytyjska prasa zachwala Sopot

Polska coraz bardziej przyciąga zagranicznych turystów. Ten wzrost zainteresowania nasz kraj zawdzięcza zagranicznym mediom. To właśnie one przygotowują różnego rodzaju zestawienia wakacyjnych atrakcji i Polska regularnie się w nich pojawia. Niedawno dziennik "The Sun" wychwalał Półwysep Helski, a teraz "Daili Mail" zachwyca się Sopotem.

Gazeta porównała miasto do Saint-Tropez. Zdaniem dziennikarzy Sopot ma w sobie nie tylko klimat południowej Francji, ale pobyt w nim jest też znacznie tańszy niż na Lazurowym Wybrzeżu. - Zapomnijcie o Saint-Tropez i jedźcie zamiast tego do Sopotu, gdzie za ułamek ceny jest taki sam blichtr i splendor - czytamy na stronie internetowej dziennika.

Jako przykład podaje Grand Hotel - jeden z najbardziej prestiżowych hoteli w Polsce. Za nocleg w sezonie trzeba tam zapłacić ok. 200 funtów za noc (poza sezonem trzeba zapłacić ok. 80 funtów). W ocenie gazety, za takie pieniądze w Cannes nie zjemy nawet lunchu. Autorzy materiału dodają, że ogromną zaletą hotelu jest jego lokalizacja, ponieważ znajduje się on tuż przy plaży. - Interesująco jest przechadzać się obok wspaniałych sopockich willi z czasów Belle Epoque, których ceny należą do najwyższych w Polsce - napisano w "Daily Mail".

Co więcej, jak podaje gazeta, za jedyne 5 funtów można się dostać na Półwysep Helski. Jurata to raj dla surferów, Chałupy mają pierwszą w Polsce plażą naturystyczną, a Hel zadowoli amatorów owoców morza i pływania.

Kto odwiedzał Sopot?

W swoim artykule gazeta cytuje słowa kustosz sopockiego muzeum Justyny Gibbs. Przypomina ona, że Sopot - w czasie komuny - stał się socjalistycznym Saint-Tropez. Kurort odwiedzali m.in. dygnitarze z innych państw komunistycznych, w tym Fidel Castro.

Sport - jak dodała - był również oknem na zachodni świat i najbardziej otwartym, liberalnym miastem w Polsce. To właśnie tu powstały pierwszy w Polsce klub rockowy oraz dyskoteka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: Radio Zet/PAP/Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: ewg3D/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości