Znani łodzianie. "To jest miasto, w którym można pokazywać kim się jest"

Autor:
Nastazja
Bloch
Witamy w strefie relaksu! Znani łodzianie
Witamy w strefie relaksu! Znani łodzianieDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Łódź to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Naturę, bezpieczeństwo, weekendowe atrakcje i pracę. Udowadniają to gwiazdy, które mimo wielu obowiązków nie zdecydowały się na wyjazd do stolicy. Co w Łodzi widzą wokalistka Tatiana Okupnik, nauczyciel Marcin Józefaciuk, czy aktor Kamil Maćkowiak?

Łodź – miasto wolności

Łódź jest miastem, które odkrywać należy kawałek po kawałku. Najlepiej wiedzą to tubylcy. Co najbardziej w nim urzeka? - Ja sobie nie wyobrażam życia dłużej poza Łodzią. To jest takie miejsce związane z moimi bliskimi, moimi ulicami, Bałutami. Zawsze jak wracałam, kiedy mieszkałam jeszcze gdzieś za granicą, to czułam, że jestem u siebie – powiedziała Tatiana Okupnik.

Łódź nazywana jest także miastem wolności. - To jest miejsce, w którym można się rozwijać, pokazywać to kim się jest, jakim się jest i nie można dostać za to. Miasto promuje osoby, które są otwarte i pomaga w tej otwartości. Nie znam innego miasta, które zatrudniłoby jako dyrektora szkoły osobę z tatuażami – powiedział Marcin Józefaciuk, nauczyciel, dyrektor szkoły.

Z Trójmiasta do Łodzi lata temu przeprowadził się także aktor Kamil Maćkowiak. - To miasto ma niesamowity ludzki potencjał. Zostałem w Łodzi, bo tu mam swój teatr, swoją publiczność. Mój tata też przeprowadził się do Łodzi, jak mama umarła. Tata marynarz, trochę bez portu okazało się, że jego miejsce jest też tu – powiedział aktor.

Łódź na weekend – co warto zobaczyć?

Łódź to nie tylko słynna ulica Piotrkowska. Gwiazdy zdradziły nam miejsce warte zobaczenia. Podczas pobytu w Łodzi warto wybrać się do Krajobrazowego Parku Wzniesień Łódzkich, pospacerować małymi uliczkami odbiegającymi od Piotrkowskiej, zobaczyć Pasaż Róż, Off czy Księży Młyn.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości