przewodnik

  przewodnik

  Sezon urlopowy trwa w najlepsze, ale podjęcie decyzji o idealnej wakacyjnej destynacji nie zawsze jest proste. Każdy z nas ceni sobie inne formy wypoczynku, niektórzy nie wyobrażają sobie urlopu bez leżaka, plaży i szumu morza, inni wolą spędzać czas aktywnie. Wydawnictwo podróżnicze "Time Out" opublikowało zestawienie najfajniejszych ulic na świecie, które warto odwiedzić tego lata. Przedstawione w nim propozycje to doskonała inspiracja dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, gdzie chcieliby spędzić wakacje.

  Nieustępliwa, tajemnicza, kochana i niezwykła taka jest Warszawa oczami braci Śmigielskich. Panowie urodzeni w stolicy od najmłodszych lat słuchali opowieści dziadków i zapamiętywali inspirujące historie. Dziś sami dzielą się z turystami ciekawostkami, oprowadzając ich po miejscach, których nie znajdziemy w przewodnikach.

  Rezydent biura podróży to dla wielu praca marzeń – opłacone mieszkanie w kurorcie, wieczne wakacje i dolce vita łamane przez dolce far niente. I zapewne by tak było, gdyby nie turyści, którymi trzeba się zajmować 24 godziny na dobę. Bo każdy rezydent ma przecież numer alarmowy i zawsze musi odebrać telefon. A sytuacje bywają naprawdę zaskakujące: od ataków terrorystycznych po urwany sznurek od tamponu.

  Akcja serialu Diagnoza toczy się w Rybniku. Już niedługo władze miasta wydadzą dla turystów folder, dzięki któremu będą mogli oni zwiedzać Rybnik szlakiem serialu. Jakie miejsca zostaną w nim wyróżnione? Czy mieszkańcy Rybnika są fanami serialu Diagnoza? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Franek Płóciennik wychował się na warszawskiej Pradze. Był edukatorem pracującym w kilku warszawskich muzeach. Teraz jest przewodnikiem i oprowadza turystów po Pradze. Dzięki niemu mogą poznać sztukę ulicy na warszawskiej Pradze, a nawet sami mogą stworzyć swoje murale.

  „Poziomki 2016/2017. Gdzie najlepiej zjeść i wyspać się w Polsce” to najnowsze wydanie przewodnika kulinarno-hotelarskiego Magdy Gessler. Jakimi kryteriami kieruje się restauratorka podczas tworzenia tego poradnika i jakie perełki możemy znaleźć na jego stronach? Jak myślicie, gdzie właśnie wybiera się Magda Gessler? :)

  Większość osób kojarzy Karolinę Korwin Piotrowską z krytyką i wytykaniem błędów celebrytów, a niewielu wie, że dziennikarka ma dużą wiedzę na temat filmów. I właśnie o nich napisała przewodnik zatytułowany "Krótka Książka o Miłości". W Dzień Dobry TVN powiedziała o pracy nad nim oraz o tym, jak filmy i ich bohaterowie wpłynęły na jej życie.

  Gość Dzień Dobry Wakacje najbardziej znana polska restauratorka Magda Gessler właśnie wydała przewodnik po 151 najlepszych restauracjach i hotelach. Dlaczego wyróżniła akurat 151 obiektów? Który hotel w Polsce ma najlepszą kuchnię? Jakie błędy popełniają polskie restauracje? Zapytaliśmy ją również o plotki na jej temat, które krążą w internecie. Czy będzie prowadzącą hiszpańskiej edycji Piekielnego Hotelu? Czy rzeczywiście zamierza projektować ubrania?

  Justyna Adamczyk jest redaktor naczelną polskiej edycji jednego z międzynarodowych przewodników gastronomicznych i szefową grupy tajemniczych inspektorów oceniających restauracje. Jakie doświadczenie trzeba posiadać by zostać inspektorem kulinarnym, czy można się tego nauczyć? Jakie są największe zalety i grzechy polskiej gastronomii i jakie jest najlepsze danie jakie jadła pani Justyna?

  Michał Piróg zabrał nas na błyskawiczną wycieczkę po najważniejszych miejscach w Izraelu. Zobaczcie co można, co warto, a co koniecznie trzeba odwiedzić wybierając się w tę egzotyczną podróż.

  Być może niektórzy z Was, zamiast smażyć się w spiekocie nadmorskiego słońca i leżeć na skwierczącym piasku, woleliby wakacje spędzić w mieście. W Warszawie już teraz czeka na turystów wiele ciekawych atrakcji. Zobacz, czego nie możecie przegapić będąc w stolicy!

  Filip Chajzer szukał dziś sposobów na uniknięcie Europropagandy, która atakuje nas z każdej strony. Zobaczcie krótki przewodnik, w którym radzi, co zrobić, by o Euro 2012 w czerwcu NIC nie słyszeć!