świat

  świat

  Ushuaia uznawana jest za najbardziej wysunięte na południe miasto, nie tylko w Ameryce Południowej, ale także na świecie. Wchodzi w skład archipelagu Tierra del Fuego, czyli słynnej argentyńsko-chilijskiej Ziemi Ognistej. Miasto kusi turystów nie tylko swoim położeniem, lecz także malowniczymi widokami wierzchołków gór wznoszących się nad błękitem wody.

  Pilot i podróżnik Marcin Szamborski z miłości do przygody obleciał helikopterem świat. O swojej przygodzie opowiedział w Dzień Dobry TVN. Ile czasu i jak jego ekipa szykowała się do tej podróży? Na jakiej wysokości lecieli? Jakie było największe wyzwanie podczas wyprawy?

  "26 października 2015 wyszliśmy na ul. Krakowską w Kielcach i zaczęliśmy machać na stopa. Zatrzymuje się samochód - 'Gdzie chcecie jechać?' - Dookoła świata!". Tak zaczęła się podróż, podczas której trener Jacek Słowak wraz ze studentami Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach zwiedził 35 państw, 6 kontynentów i przejechał prawie 80 tysięcy kilometrów!

  Okazuje się, że podróż poślubna może trwać dłużej niż tydzień, czy dwa. Udowodnili to goście Dzień Dobry TVN - Magda i Tomek Boguszowie, których wyjazd trwał 1405 dni. Para powiedziała, kto wpadł na pomysł tej podróży, czego dowiedzieli się o sobie w czasie wyjazdu i co sprawiło, że postanowili zakończyć podróż.

  Elżbieta i Andrzej Lisowscy są pasjonatami podróży. Jeżdżą po całym świecie, a szczególnie ukochali sobie Azję. W Dzień Dobry TVN powiedzieli, dlaczego to właśnie ta część świata jest dla nich wyjątkowa, gdzie wyjechali w swoją pierwszą wspólną podróż i czego symbolem jest, przyniesiony przez nich, fallus.

  Beata Pawlikowska: "Kiedy jestem w samotnej podróży to ubieram się w sposób maksymalnie neutralny, nie ma mowy o żadnych dekoltach, nie ma mowy o odsłoniętych ramionach (...) dlatego, że to jest nieświadome prowokowanie i flirtowanie. To jest takie wysyłanie sygnału - szukam przygody". Po zabójstwie dwóch argentyńskich turystek w Ekwadorze, w światowych mediach rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa samotnie podróżujących kobiet. O komentarz poprosiliśmy Annę Jackowską, Dorotę Głuską i Beatę Pawlikowską. Jakie są ich sposoby na bezpieczne, samotne podróżowanie?

  Piotr Szot znalazł sposób, jak połączyć swoje dwie największe życiowe pasje, czyli podróżowanie i tatuowanie. Podczas wypraw na krańce świata zdarza mu się tatuować poznane w drodze osoby. Skąd czerpie inspiracje, czy wiele osób decyduje się na tatuaż w egzotycznych miejscach i, czy "dziaranie" w lesie jest bezpieczne?

  Polska załoga dotarła do Zatoki Wielorybów – jako pierwszy jacht w historii, który tego dokonał. Dalej na południe już się nie da. Polacy w ten sposób pobili rekord świata. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Aleksandrę Magoń, córkę, uczestnika rejsu, Mariusza Magonia. Udało nam się także telefonicznie skontaktować z podróżnikami! Gratulacje!

  W 1989 roku swoją premierę miał film "Powrót do przyszłości 2". Jego bohaterowie znaleźli się w 2015 roku. Jak twórcy filmu wyobrażali sobie świat w 2015 roku? I jak to się ma do rzeczywistości? Postanowił to sprawdzić dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Tydzień temu Jolanta Pieńkowska zaskoczyła całą Polskę odchodząc z Dzień Dobry TVN. Teraz będzie współprowadzącą program "Świat" w TVN24 Biznes i Świat. Wróciła do swoich korzeni. Dziś odwróciły się role - Jolanta Pieńkowska była u nas w charakterze gościa. Dlaczego zdecydowała się opuścić program z którym była związana tak długo? Jakie tematy podejmie w swoim nowym programie? O wojnie w Jugosławii, o sytuacji na Ukrainie, o napiętej sytuacji w Europie opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Byli smutni i zawiedzeni życiem... postanowili zrobić coś dużego i najdalej jak się da! 20 tysięcy kilometrów od Polski na środku Oceanu Spokojnego leży wyspa Pitcairn zamieszkana przez potomków buntowników z Bounty. Korzystając z własnych środków, kredytu oraz pieniędzy zebranych dzięki crowd-fundingowi Mateusz Konopacki i Marek Szymański postanowili wybrać się na tę wyspę i nakręcić tam film dokumentalny!