Święta na horyzoncie, a my odlecieliśmy, a raczej odjechaliśmy pociągiem w kierunku wakacji. A to za sprawą rodziny Zawadzkich, która pociągiem objechała pół świata - latem wyruszyli z Lizbony, by po 5 tygodniach kolejowych wojaży zrobić rodzinne selfie w Hongkongu. W naszym programie opowiedzieli o swoich przygodach i organizacji takiej wyprawy.
Kolejny dzień to kolejna porcja newsów od naszych redakcyjnych kolegów z TVN24. Tym razem Radosław Mróz przedstawił nam pięć najważniejszych informacji z kraju i ze świata. Na co przez ostatnie godziny zwrócone są oczy publiczności?
Iga Świątek awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Pekinie, Andrzej Duda wziął udział w 86. Paradzie Pułaskiego, a w Warszawie przeszedł Marsz Miliona Serc. O czym jeszcze należy wiedzieć?
Karola Jaszewska-Paszkowska zrezygnowała z pracy w reklamie, Maciej Paszkowski porzucił serwis maszyn budowlanych, a 200 metrów kwadratowych w Poznaniu zamienili na 20 metrów kwadratowych na katamaranie. Irminie Somers opowiedzieli, jak wygląda ich karaibskie życie.
W czwartek, 31 sierpnia pisaliśmy o przyznaniu Medali Wolności Słowa i niepokojących danych GUS-u. Opisaliśmy również historię 4-latka, który połknął złotówkę. O czym jeszcze pisaliśmy tego dnia?
W poniedziałek, 23 lipca było naprawdę gorąco. Zarówno w Polsce, jak i za granicą wiele się wydarzyło. Tego dnia oczy czytelników skierowane były na grecką wyspę Korfu, gdzie wybuchły trudne do opanowania pożary. Świętowaliśmy także sukces 19-letniej Oliwii Raniszewskiej, która okrzyknięta została jedną z najlepszych uczennic na świecie. Nie zabrakło również tematów ze świata show-biznesu. Aleksandra Domańska pochwaliła się zdjęciem syna, a Joanna Ibisz zdradziła tajemnice w związku z Krzysztofem. O czym jeszcze pisaliśmy w serwisie dziendobry.tvn.pl?
Aleksandra, Ola i Kamil promują swoje miasta w sieci. Docierają do kilku milionów odbiorców z całego kraju i kreują turystyczne trendy. Co najbardziej cenią w ich relacjach internauci?
Akropol w Atenach to główny punkt wycieczek po stolicy Grecji. Jednym z najciekawszych zabytków jest świątynia Ateny Dziewicy (Partenos), czyli Partenon. Najdoskonalszy przykład porządku doryckiego w architekturze z rzeźbami wykonanymi przez samego Fidiasza – czy może być coś bardziej wyjątkowego?
Polinezja Francuska to aż 5 archipelagów z łącznie 150 wyspami. Jest to terytorium zamorskie Francji, dlatego obowiązuje tam właśnie ten język. Łączna powierzchnia wysp to ponad 3000 kilometrów kwadratowych. Znajdziemy tam wręcz rajskie krajobrazy – góry, piękne plaże i szmaragdowy ocean.
17 września odbywa się kolejna już edycja World Cleanup Day. Jest to Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata, w którym wszyscy mogą wziąć udział i zadbać o przyrodę wokół siebie. Skąd wziął się pomysł na to wydarzenie i jak wziąć w nim udział?
Teodozja położona jest 160 km od Jałty, u podnóża masywu Tepe-Oba, na południowo-wschodnim wybrzeżu Krymu. Od przylądka Ilja, aż 15 km brzegu morza to płaska i szeroka plaża. Teodozja słynie ze źródeł mineralnych oraz kąpieli błotnych. Początki Teodozji sięgają VI wieku (miasto zostało założone w latach sześćdziesiątych VI wieku przez osadników greckich z Miletu). W 1783 roku car przyłączył miasto do Rosji. Teodozja nie zasłynęła z wielu zabytków, ale nadrabia pięknymi plażami, krajobrazem i unikatowym klimatem.
Laos jest stosunkowo mało znanym państwem azjatyckim. Jego stolicą jest Wientian, miasto mające 800 tysięcy mieszkańców. Leży na rzeką Mekong, tuż przy granicy z Tajlandią. Do Wientianu najlepiej dotrzeć przez Bangkok, gdzie po przekroczeniu granicy na moście Przyjaźni Tajsko-Laotańskiej wjeżdza się do stolicy Laosu.
Wodospady Iguazú to największy kompleks wodospadów na świecie. Kaskady rozciągają się na ponad 2,5 km szerokości i spływają z wysokości nawet 80 m. Nazwa "Iguazú" pochodzi z języka guarani lub tupi i oznacza "wielką wodę". I rzeczywiście, słynna Niagara wygląda przy Iguazú dość skromnie.
Nikozja to jedna z najciekawszych stolic europejskich, która stanowi połączenie świata greckiego i tureckiego. Przez środek miasta biegnie wysoki mur, który dzieli je na część północną, zamieszkiwaną przez Turków, i południową, w której mieszkają Cypryjczycy. Granic pilnują żołnierze. Nikozja ma ponad 2000-letnią historię, która zaowocowała cennymi zabytkami i dziełami architektury. Większość z nich można zobaczyć w okolicach Starego Miasta.
Attyka to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Grecji. Przede wszystkim dlatego, że odnajdziemy tutaj wszystko to, co jest charakterystyczne dla tego kraju. Dlatego też Attyka polecana jest dla osób, które po raz pierwszy odwiedzają Grecję lub mają mało czasu na zwiedzanie i wypoczynek.
Średniej wielkości kraj w samym sercu Azji – jakby wciśnięty między gigantów, takich jak Chiny, Kazachstan czy Afganistan. Dominuje w nim islam, ale jego władza pozostaje świecka. Sprawuje ją prezydent i ma ona mocno autorytarny charakter.
Pjongjang, dawniej Phenian, to stolica Korei Północnej i najważniejszy ośrodek kulturowy, naukowy i przemysłowy kraju. Zwiedzanie Pjongjangu jest obecnie możliwe tylko z akredytowanym przewodnikiem.
Počitelj to mała miejscowość położona na południowym zachodzie Bośni i Hercegowiny. Znajduje się w niewielkiej odległości (jedynie 30 kilometrów) od Mostaru, nieoficjalnej stolicy Hercegowiny.
Tereny wyżynne stanowią dwie trzecie powierzchni całej Brazylii, a Wyżyna Brazylijska rozciągająca się na około 60% powierzchni kraju i liczy łącznie aż 6 mln km². Jest ona jedną z dwóch głównych wyżyn w kraju (drugą jest Wyżyna Gujańska).