Znany na cały świat kucharz walczy z dzikimi lokatorami: "Ma gigantyczne kłopoty"

Źródło: Dzień Dobry TVN
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
"Konfrontacje Agaty" - odc. 5. Operacje plastyczne - tak czy nie?
"Konfrontacje Agaty" - odc. 5. Operacje plastyczne - tak czy nie?
Ruszyły castingi do “Top Model”
Ruszyły castingi do “Top Model”
Małgorzata Rozenek-Majdan walczy o tytuł Królowej Równowagi
Małgorzata Rozenek-Majdan walczy o tytuł Królowej Równowagi
Kulisy "Czas na Show. Drag Me Out". Odliczamy do finału programu
Kulisy "Czas na Show. Drag Me Out". Odliczamy do finału programu
Kim są na co dzień uczestniczki “The Traitors. Zdrajcy”?
Kim są na co dzień uczestniczki “The Traitors. Zdrajcy”?
Znamy zwycięzców “Czas na Show. Drag me out!” (napisy)
Znamy zwycięzców “Czas na Show. Drag me out!” (napisy)
"Konfrontacje Agaty" - odcinek o karmieniu piersią
"Konfrontacje Agaty" - odcinek o karmieniu piersią
Każdego dnia zaprzyjaźnieni dziennikarze z TVN24 przedstawiają nam informacje z Polski i ze świata. Co działo się 15 kwietnia 2024 roku? Pięć najważniejszych newsów o poranku przekazała nam Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

Gordon Ramsay walczy z dzikimi lokatorami w restauracji

W londyńskim lokalu znanego restauratora pojawili się niechciani lokatorzy. W budynku, który wynajmuje Gordon Ramsay, zamknęła się grupa co najmniej sześciu osób. Na kartce na drzwiach wywiesili informację: "Jeśli chcesz się nas pozbyć, będziesz musiał złożyć wniosek o posiadanie w sądzie okręgowym lub w sądzie wyższej instancji".

Restaurator sprawę zgłosił na policję. Funkcjonariusze zaś przekazali w oświadczeniu, że "zostali poinformowani o squattersach w nieużywanej nieruchomości w Parkway, Regent's Park, NW1 w środę 10 kwietnia. Jest to sprawa cywilna, więc policja nie pojawiła się na miejscu".

- Gordon Ramsay ma gigantyczne kłopoty. Wynajął sobie lokal w starym dworku, chciał tam prowadzić restaurację. Podpisał umowę najmu na 25 lat z czynszem ok. 3 milionów złotych rocznie. Potem chciał się wycofać z tego najmu, ale właściciel nie chciał odpuścić. Sprawa trafiła do sądu. Z właścicielem dogadał się, by lokal sprzedać. Wtedy pojawili się squattersi – powiedziała dziennikarka.

Robot pies uczy się chodzić po terenie przypominającym powierzchnię Marsa

W ramach projektu LASSIE (Legged Autonomous Surface Science in Analog Environments), który tworzą specjaliści z NASA, Texas A&M University, Georgia Institute of Technology, Oregon State University, Temple University i University of Pennsylvania powstał robot-pies o nazwie Spirit. Obecnie naukowcy uczą czworonoga poruszania się po górzystym terenie Mount Hood w amerykańskim stanie Oregon. Teren ten przypomina bowiem warunki panujące na Księżycu i Marsie.

- Jak się okazuje, psy najlepiej potrafią wejść wszędzie. Naukowcy wymyślili, że na Marsa czy Księżyc trzeba wysłać psa robota. On zwinnymi łapkami jest w stanie dotknąć wszystkiego. W tych łapkach znajdują się czujniki, które przekazują informację, co na tej planecie się znajduje - powiedziała Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

Ostatnie 5 dni kampanii

W Warszawie mieszkańcy prezydenta już sobie wybrali, ale wciąż na mapie Polski są miasta, gdzie trwa kampania wyborcza.

- Jest ponad 700 gmin i miast, gdzie nie ma jeszcze wybranych prezydentów czy burmistrzów. W tym jest 9 miast wojewódzkich. W Krakowie będzie ciekawy pojedynek – powiedziała dziennikarka TVN24.

Atak Iranu na Izrael

Wszyscy zastanawiają się, co będzie dalej w tym gorącym kotle pod nazwą Bliski Wschód. Po tym, jak Iran zaatakował Izrael zwołano Radę Bezpieczeństwa ONZ i odbyła się narada wojenna w Izraelu.

- W Izraelu padła decyzja, że musi nastąpić odwet. Niezgodni są co do tego, kiedy i jak silny – powiedziała dziennikarka.

Żonkile zakwitły dla hospicjum

W niedzielę, 14 kwietnia przez ulice Gdańska i innych pomorskich miejscowości przeszły żółte korowody. Wszystko za sprawą finału Pól Nadziei - corocznej kwesty, której celem jest wsparcie hospicjów na Pomorzu.

- Niezwykle ważna akcja. Tych ludzi na ulicach było wielu. Chodzi o wsparcie hospicjów dla dzieci i dorosłych. To jest ważny głos na całą Polskę – powiedziała Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes