Wyjątkowe lampy z włóczki i z recyklingu. "Daję ludziom piękno, wyżywam się twórczo"

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
A. Myśliwiec, M. Buchla
Lampy z włóczki oraz z recyklingu
Lampy z włóczki oraz z recyklingu Dzień Dobry TVN
wideo 2/21

Dorota Głuszek i Anna Srebro są projektantkami lamp. Wykonują ozdoby o ciekawych kształtach i z oryginalnych materiałów. To rzemiosło zmieniło ich życie. Jak zaczęła się ich pasja? Opowiedziały o tym w Dzień Dobry TVN.

Niepowtarzalne lampy

Dorota Głuszek z wykształcenia jest psychologiem. Pracowała jako nauczyciel i fotograf. W pewnym momencie zaczęła robić lampy z plastiku z recyklingu.

- Oczami szukałam materiału i trafiło na baniak, który stał przy śmietniku. Naprawdę. Pomyślałam, że go wytnę, bo fajnie światło rozprasza. I tak to się zaczęło - przyznała Dorota. - Najbardziej nietypowe zamówienie, jakie otrzymałam, to było zamówienie na pięć rybek słodkowodnych. (...) Daję ludziom piękno. Ja się naprawdę wyżywam twórczo, pocę, płaczę - dodała.

Projektowanie lamp

Anna Srebro specjalizuje się w tworzeniu kolorowych abażurów z włóczki.

- Jest bardzo wdzięcznym materiałem, z którego można bardzo dużo rzeczy wyczarować. Zwykle ludzie są przyzwyczajeni do tego, że z włóczki robi się sweterki, kocyki. Lampy nie są typowym produktem. To daje poczucie ciepełka i przytulności - stwierdziła Ania.

Cały materiał o projektowaniu wyjątkowych lamp można zobaczyć w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: A. Myśliwiec, M. Buchla

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości