Materiał promocyjny

Jak wybrać hotel na wakacje z dziećmi? Oto porady ekspertki

Jaki hotel wybrać na urlop z dziećmi?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jesteśmy w szczycie sezonu urlopowego. Dla tysięcy rodziców oznacza to wybór m.in. odpowiedniego hotelu, który zapewni rozrywkę zarówno dorosłym, jak i najmłodszym. Na co zwrócić uwagę podczas szukania odpowiedniego miejsca na wypoczynek? Na to pytanie oraz nurtujące kwestie widzów odpowiedziała w Dzień Dobry Wakacje Joanna Preisner, właścicielka hotelu dla rodzin.

Jak wybrać hotel na wakacje z dziećmi?

Joanna Preisner - znana w sieci jako "Mama Hotelarz" - jest mamą trójki urwisów oraz właścicielką noclegów przyjaznym rodzinom. W Dzień Dobry Wakacje przekonywała, że urlop z pociechami może być przyjemnością dla rodziców, a nie udręką, jak to czasem się zdarza.

- To jest temat tabu. Większość z nas, rodziców nie chce powiedzieć tego na głos, że wracają z urlopu bardziej zmęczeni niż przed jego rozpoczęciem. I tak naprawdę po urlopie potrzebują drugiego urlopu, żeby odpocząć. Powiem wam szczerze, że 60 proc. rodziców nie przyznaje się do tego - zauważyła nasza rozmówczyni. Jej zdaniem dzieje się tak, ponieważ rodzice często wybierają nieodpowiednie hotele i oferty. - Od nas zależy to, gdzie trafimy, do jakiego miejsca. To my wiemy, jak spędzamy czas - podkreśliła Joanna Preisner.

Jak poradziła, przed wyjazdem warto poświęcić więcej czasu na przygotowanie i sprawdzenie stron internetowych hoteli. - To jest baza i kompendium wiedzy o hotelu. Przeczytajmy, co w nim jest, jakie mamy atrakcje, możliwości. (...) Zadzwońmy do hotelu. Personel jest po to, by nam pomóc i wytłumaczyć dokładnie, czym hotel dysponuje. Dopytujmy o masę rzeczy, nawet spędźmy tego czasu dużo więcej na poszukiwaniach, a wtedy gwarantuję wam, że urlop będzie przebiegał miło, spokojnie, będziemy chcieli wracać do takiego miejsca - przekonywała "Mama Hotelarz".

Urlop z dzieckiem – co zrobić, żeby wypoczynek nie skończył się udręką? 

Witam rodzina z dwójką dzieci. 8 i 7lat. 7 letni syn chory na autyzm.

Joanna Preisner Polecam przewertować oferty w internecie, ale przede wszystkim skontaktować się z hotelem i poinformować o autyzmie dziecka i dowiedzieć się, czy personel jest przygotowany do obsługi gościa. Oszczędzi nam to rozczarowań i niemiłych sytuacji. Osobiście spotkałam się z wieloma życzliwościami w tym zakresie i osobiście w swoim hotelu szkolimy personel, aby był przygotowany na takie sytuacje i dołożył wszelkich starań do tego, żeby każdy gość wyjechał zadowolony i chciał wrócić do hotelu na kolejny pobyt.

My wybieramy się do Villa Altair4kids w Chłapowie. Po opiniach ludzi w internecie i zdjęciach wydaje się że miejsce całkiem fajne.. może pani ma coś o tym słyszała ??

Joanna Preisner Nie lubię korzystać z opinii gości, którzy odwiedzili już dany obiekt. Musimy pamiętać o tym, że każdy z nas ma inne preferencje, co do wyboru obiektu na urlop. To, co dla jednego będzie dużym atutem, dla innego może być problemem. Polecam dokładne sprawdzenie strony internetowej hotelu, ponieważ jest ona skarbnicą wiedzy w tym zakresie. Social media hotelowe są również idealnym miejscem, żeby sprawdzić co faktycznie oferuje dane miejsce i czy spełnia nasze oczekiwania. Po takim pobycie będziemy dopiero w stanie rzetelnie ocenić, czy dany obiekt spełnia nasze wymagania.

Na co zwrócić uwagę przy wyjeździe na urlop z dziećmi?

Joanna Preisner Przede wszystkim postawmy sobie pytanie, czego oczekujemy od wyjazdu. Każdy z nas powinien zastanowić się, czy chce spędzić czas aktywnie czy zakłada typowe leżenie przy basenie. Do tego bardzo duże znaczenie będzie miało, w jakim wieku są nasze dzieci. Do powyższych elementów musimy dopasować zapotrzebowanie, jakiego oczekujemy od obiektów, jeśli podróżujemy z malcem warto zwrócić uwagę na to, czy hotel dysponuje sklepikiem z niezbędnym asortymentem dla małego dziecka, ewentualnie wypożyczalnią wózków, wanienki, elektronicznej niani czy wypożyczaniu sprzętu rowerowego. Takich preferencji jest bardzo dużo. Jeśli zakładamy wypoczynek typowo turystyczny, sprawdźmy, co możemy obejrzeć w okolicy. Jeśli nastawiamy się na pobyt w SPA sprawdźmy, czy obiekt dysponuje ofertą zabiegów dla najmłodszego gościa lub zespołem animatorów, który w trakcie relaksu rodziców zaopiekuje się dzieckiem.

Od jakiego wieku najlepiej podróżować z dziećmi?

Joanna Preisner Zachęcam do rozpoczęcia przygody turystycznej z dzieckiem już od pierwszej możliwej chwili. Oczywiście jest to kwestia indywidualna. Najważniejsze, żeby wybrać na miejsce docelowe podróży, obiekt który będzie spełniał nasze oczekiwania jako młodych rodziców. Pamiętam do dzisiaj moment, w którym podczas pierwszej podróży z 3-miesięczną córką mój bagażnik samochodowy był przeładowany masą akcesoriów dla niemowląt, a ja osobiście po tej podróży wróciłam bardziej zmęczona niż przed jej rozpoczęciem i zażądałam przymusowego urlopu od urlopu. Dzisiaj jako świadoma mama i hotelarz wiem, że problemem był mój brak świadomości o planowaniu wyjazdu z dzieckiem. Dzisiaj wybieram obiekty, do których zabieram wyłącznie niezbędne rzeczy, a z pozostałych mogę skorzystać na miejscu w obiekcie. Sprawdźmy, czy w hotelu możemy wypożyczyć łóżeczko, wanienkę, nianię elektroniczną, fotelik do karmienia a nawet wózek spacerowy. Dzięki temu podróże najmłodszego członka rodziny, jak i jego rodziców będą udane.

Jak często zmieniana jest woda w basenach i brodzikach dla dzieci? czy są jakieś wymogi sanitarne?

Joanna Preisner Oczywiście, wszystkie niecki basenowe podlegają specjalnym przepisom sanitarno-epidemiologicznym. Woda jest pod ciągłym nadzorem stacji sanitarnych, przeprowadzane są codziennie badania i nie ma możliwości, żeby basen był dopuszczony do użytku w przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości. Baseny posiadają specjalne systemy komputerowe, które utrzymują wszystkie parametry chemiczne w określonych przepisami standardach.

Co zrobić jeśli hotel w rzeczywistości nie spełnia warunków, o których była mowa w ofercie?

Joanna Preisner Najpierw powinniśmy dokładnie zweryfikować, co dokładnie zakupiliśmy. Czy była to standardowa oferta czy może pakiet z masą udogodnień i atrakcji. Jeśli faktycznie oferta faktycznie odbiega od rzeczywistości, powinniśmy zgłosić tę informację personelowi hotelowemu i ustalić rozwiązanie, które będzie nas satysfakcjonowało. Podstawą do rozwiązania problemu zaistniałego w hotelu jest komunikacja, która powinna pojawić się zarówno ze strony gościa, który zasygnalizuje problem który powstał, jak również personelu hotelowego, który ten problem będzie chciał rozwiązać.

Jakie podstawowe warunki musi spełnić hotel żeby był odpowiedni dla dzieci?

Joanna Preisner Przed wszystkim hotel odpowiedni dla dzieci to hotel, który prowadzi faktyczną strategię pro rodzinną, a nie wyłącznie głosi slogany reklamowe o przyjmowaniu rodzin z dziećmi. Czasy, gdzie prorodzinność stanowił wyłącznie stolik z kredkami w restauracji czy skąpy plac zabaw na terenie obiektu dawno minęły. Sami musimy ocenić, czy obiekt spełnia nasze oczekiwania. Będzie to mocne uzależnione od wieku naszych dzieci: czego innego będziemy oczekiwać od wyjazdu z niemowlęciem, czterolatek będzie miał inne zapotrzebowanie a jeszcze inne nastolatek. Dla mnie osobiście obiekt przystosowany dla dzieci to obiekt, w którym w każdym miejscu hotelu nasze dziecko będzie mogło samodzielnie się poruszać, a personel hotelu będzie traktował takiego gościa nie jako niechciany dodatek do rodzica, a równorzędnego, pełnowartościowego gościa hotelowego.

Jakieś miejsce do polecenia na aktywny wyjazd? Hotel, który oferuje ciekawe atrakcje, może być z przewodnikiem lub organizują jakieś zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat

Joanna Preisner Bardzo długo podróżowałam ze swoimi dziećmi po wielu obiektach, jednak ciężko nam było znaleźć miejsce, które zaspokoi wszystkie potrzeby dziecka w praktycznie każdym wieku. Był to moment, w którym wraz z mężem podjęliśmy decyzję o otwarciu własnego hotelu dedykowanego dzieciakom. Czynny udział w projektowaniu hotelu miały dzieci - dzięki ich uwagom i informacjom udało się stworzyć miejsce oczami dzieci. Któż wiedziałby lepiej, czego oczekuje najmłodszy gość jak nie on sam i tym sposobem powstała Bacówka Radawa SPA położona w malowniczych sosnowych lasach na Podkarpaciu. Do dzisiaj uwielbiamy wspólne rodzinne wyjazdy w inspirujące miejsca. Patrzymy, jak rozwija się turystyka prorodzinna. Warto skorzystać z tematycznych grup wakacyjnych, gdzie na bieżąco są wrzucane informacje o różnych obiektach, które warto odwiedzić z dziećmi, pozostaje nam tylko wybrać kierunek i skupić się na poszukiwaniach.

Jakie atrakcje dla dzieci powinny znaleźć się w obiekcie wakacyjnym?

Joanna Preisner Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać z naszej strony będzie zastanowienie się, czego my jako rodzice oczekujemy od obiektu hotelowego - każdy z nas ma inne preferencje i inaczej spędza wolny czas - dla jednych będzie to aktywna wycieczka turystyczna, dla innych relaks w SPA, jeszcze dla innych chęć skorzystania z atrakcji i animacji dla dzieci. Ciężko określić spis elementów, które powinien zawierać taki obiekt, ponieważ dla każdego z nas definicja urlopu z dzieckiem jest zupełnie inna. Najważniejsze dla mnie jako rodzica jest spokojny wypoczynek rozpoczynający się już w momencie pakowania walizek. Dlatego zwracam uwagę, czym dysponuje obiekt, żebym nie musiała zabierać ze sobą masy rzeczy i moje pakowanie nie musiało trwać trzy dni. Sprawdźmy, czy w obiekcie możemy wypożyczyć lub zakupić niezbędny asortyment potrzebny do spokojnego pobytu z dzieciakiem. Mowa tu między innymi o wypożyczalni sprzętu, sklepiku hotelowym, który na wypadek zagubienia smoczka lub wyczerpania limitu pampersów będzie odpowiadał na nasze zapotrzebowanie.

Wyjazd z małym dzieckiem za granicę na wakacje - dobry pomysł?

Joanna Preisner Oczywiście. Im szybciej zaczniemy takie podróże, tym szybciej nasz maluch przyswoi informację, że podróże są potrzebne, wartościowe i kształtują. Dzieci zupełnie inaczej postrzegają rzeczywistość i jeśli już od najmłodszych lat przedstawimy im naturalną potrzebę podróży, to w przyszłości nie będą czuły żadnych ograniczeń a ich potrzeba rozwoju i poznawania nowych kultur i miejsc będzie dużo wyższa niż u dzieci, które nie będą miały tego wpojonego. Ważne, żeby do takiej podróży odpowiednio się przygotować; sprawdzić środek transportu, jakim zamierzamy się przemieszczać, miejsce docelowe i udogodnienia obiektu w zakresie przyjmowania małych gości. Wyjeżdżając za granicę, pamiętajmy o skompletowaniu apteczki na wypadek nieplanowanych sytuacji i zadbajmy o odpowiedni ubezpieczenie podróżne.

Ilu animatorów powinien mieć hotel?

Joanna Preisner Nie ma tutaj określonej liczby, która można przypisać do określonej ilości gości lub dzieci przebywających w obiekcie. Jest to indywidualna sprawa hotelu. Musimy pamiętać o tym, że animatorzy są personelem, który ma za zadanie zapewnić zabawy i atrakcje dzieciom a nie jest indywidualnym opiekunem do każdego dziecka. Rodzice często mylą animacje hotelowe z przedszkolem, w którym dziecko pozostawia się pod opieką przedszkolanek. Pamiętajmy, że to my rodzice jesteśmy odpowiedzialni za maluchy, natomiast ekipa animatorów zapełnia grafik zabaw. Zwróćmy uwagę, ponieważ w wielu hotelach jest możliwość wykupienia opieki indywidualnej do dzieci, dzięki czemu my jako rodzice znajdziemy spokojną chwilę na relaks i wypoczynek.

Czy za każde dziecko jest dodatkowa opłata?

Joanna Preisner Należy sprawdzić ofertę każdego hotelu. Nie ma określonego standardu w zakresie kwoty jaką hotele pobierają za pobyt dziecka. Jest to kwestia bardzo indywidualna, sprawdźmy, co taka opłata zawiera. Musimy liczyć się z dodatkowymi opłatami za łóżeczko dla malucha, ewentualnie inne usługi, z których będziemy chcieli skorzystać np. opieka indywidualna do dziecka.

Czy warto wybierać hotel z animatorami?

Joanna Preisner Zależy to od indywidualnego zapotrzebowania danej rodziny. Osobiście wybierając obiekty na wyjazd z dzieckiem ja nie szukam zespołu animatorów, ponieważ mój 12-letni syn i 14-letnia córka nie potrzebują opieki, natomiast 6-latka woli towarzystwo rodzeństwa. Jako hotelarz spotykam się jednak z dużym zapotrzebowaniem dzieci na korzystanie z animacji hotelowych - czas urlopu to moment, w którym smartfony lądują głęboko w torbie, a dzieciaki cieszą się z gry w dwa ognie i partyjki chińczyka.

Do którego roku życia można oddać dziecko pod opiekę animatora? Czy 15 lat to już za duże?

Joanna Preisner Na bieżąco i codziennie spotykam się z sytuacją, gdzie dorośli, rodzice swoich dzieci oddają się w ręce animatorów i razem ze swoimi pociechami chętnie korzystają z rożnych aktywności organizowanych przez zespół hotelowy. Wspólne lepienie pierogów na warsztatach kulinarnych, zabawy z recyklingu czy lepienie leśnych ludków z plasteliny stanowi wielką atrakcję nie tylko dla najmłodszych. Nie ma żadnych ograniczeń, co do wieku osób korzystających z grafiku animacji. W hotelu Bacówka Radawa SPA stawiamy na komfort wypoczynku, a jeśli są nim zabawy z animatorami to zapraszamy gości w każdym wieku.

Czy w hotelu jest też opiekunka, z która można zostawić dziecko na cały dzień?

Joanna Preisner To zależy oczywiście od obiektu. Warto przed wyjazdem zadzwonić do hotelu i dopytać o taką możliwość. Usługa taka powinna być zarezerwowana przez gościa z wyprzedzeniem tak, aby miał pewność, że będzie mógł z niej skorzystać. Jako hotelarz spotkałam się już niejednokrotnie, że opieka indywidualna była przedłużana o kolejne godziny, ponieważ maluch nie chciał rozstać się z animatorem. Na całe szczęście rodziców. Byli wypoczęci, nie dowierzali, że urlop może być przyjemnością a nie udręką.

Czy hotelowy animator dla dzieci musi mieć wykształcenie pedagogiczne? Jak sprawdzić, kto zajmuje się maluchami?

Joanna Preisner Nie ma wymogów, które mówią o tym, że animator musi mieć wykształcenie pedagogiczne. Jednak ze strony hotelarza musze jasno powiedzieć, że do takiej pracy nie da się zatrudnić osób z przypadku, dla których praca z dziećmi będzie zwykłą codziennością. Są to osoby ściśle selekcjonowane, sprawdzane pod kątem umiejętności pracy z najmłodszymi, kreatywności i entuzjazmu, który w przypadku takiej pracy jest bardzo ważny. Personel taki przechodzi również szkolenia animatorskie i udzielania pierwszej pomocy.

Jak wygląda sytuacja w przypadku alergii pokarmowych?

Joanna Preisner Alergie pokarmowe należy zgłosić personelowi obiektu najpóźniej w dniu przyjazdu do hotelu. Zazwyczaj osoby posiadające nietolerancje udzielają takich informacji już przy zakładaniu rezerwacji. Dzięki temu ze strony hotelu jest szybka reakcja a personel jest w stanie przygotować się na przybycie takiego gościa. Sprawdzajmy, czy obiekty do których chcemy pojechać, będą w stanie spełnić nasze oczekiwania.

Czy all inclusive dotyczy również dzieci, czy trzeba to jakoś specjalnie wykupić?

Joanna Preisner Należy sprawdzić ofertę hotelu - nie jest to ustandaryzowane. Każdy obiekt może we własnym zakresie ustalić zasady takiej oferty. Oferty tworzone przez hotel są jasne i czytelne - jeżeli coś jest niejasne zadzwońmy i dopytajmy personel hotelu.

Czy jeśli dziecko je tylko konkretne produkty, można je wnieść na śniadanie?

Joanna Preisner Jest to kwestią indywidualną obiektu, należy zapytać personelu o taką możliwość. Zazwyczaj spotykałam się z dużą życzliwością w obiektach przygotowanych szczególnie dla rodzin z dziećmi. wystarczy świadomośc jasnej i czytelnej komunikacji między gościem a personelem.

Czy może Pani podać jakieś sprawdzone miejsce w różnych częściach Polski

Joanna Preisner Bacówka Radawa SPA. Oprócz tego polecam udział w grupach tematycznych na facebooku, w których goście podróżujący z dziećmi na bieżąco udostępniają relację ze swoich pobytów w takich miejscach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak koledzy ze studiów postrzegają Oliwię Bieniuk?

Jak koledzy ze studiów postrzegają Oliwię Bieniuk?

Komentarze lektora w "Hotelu Paradise" to złoto. Zestawienie zabawnych fragmentów i ciętych ripost

Komentarze lektora w "Hotelu Paradise" to złoto. Zestawienie zabawnych fragmentów i ciętych ripost

Jakie wydatki musi ponieść diabetyk? Marta Wiśniewska podała kwoty

Jakie wydatki musi ponieść diabetyk? Marta Wiśniewska podała kwoty

Trwa głosowanie na najpopularniejszego manula na świecie. Jest reprezentant z Polski

Trwa głosowanie na najpopularniejszego manula na świecie. Jest reprezentant z Polski

Zacznij dzień słodkim, zdrowym śniadaniem. Poznaj dodające energii dania według Darii Ładochy
Materiał promocyjny

Zacznij dzień słodkim, zdrowym śniadaniem. Poznaj dodające energii dania według Darii Ładochy

Karol III zobaczył banknoty ze swoim wizerunkiem. "To jest tak zaskakujące"

Karol III zobaczył banknoty ze swoim wizerunkiem. "To jest tak zaskakujące"

Dlaczego obgadujesz innych? Te słowa psychologa dadzą ci do myślenia

Dlaczego obgadujesz innych? Te słowa psychologa dadzą ci do myślenia

Omegamania – poznaj kwasy Omega-3! Jak wspierają zdrowie?
Materiał promocyjny

Omegamania – poznaj kwasy Omega-3! Jak wspierają zdrowie?

Dorota Szelągowska odważnie o rozstępach na brzuchu: "Obiektywnie okropne, ale są moje"

Dorota Szelągowska odważnie o rozstępach na brzuchu: "Obiektywnie okropne, ale są moje"

Jak postawić na nogi monsterę? Ekspert zdradza sprawdzone sposoby

Jak postawić na nogi monsterę? Ekspert zdradza sprawdzone sposoby

"Sposób na wnętrze": Mural, sztukateria i obrotowe lamele. Modny i przytulny salon w jeden dzień
Materiał promocyjny

"Sposób na wnętrze": Mural, sztukateria i obrotowe lamele. Modny i przytulny salon w jeden dzień

Mefedron na wyciągnięcie ręki. Jak poznać uzależnienie u dziecka? Czat z ekspertem

Mefedron na wyciągnięcie ręki. Jak poznać uzależnienie u dziecka? Czat z ekspertem

Kim jest zwycięzca "Czas na Show. Drag Me Out"? To mistrz świata i mąż znanej aktorki

Kim jest zwycięzca "Czas na Show. Drag Me Out"? To mistrz świata i mąż znanej aktorki

Czy można wejść do restauracji lub baru z psem? GIS przypomina

Czy można wejść do restauracji lub baru z psem? GIS przypomina

Pogoda na weekend. Termometry mogą wskazać nawet 27 kresek

Pogoda na weekend. Termometry mogą wskazać nawet 27 kresek

Efekt placebo wciąż wykorzystuje się w medycynie. Na czym polega?

Efekt placebo wciąż wykorzystuje się w medycynie. Na czym polega?

Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

"Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

"Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

Znamy finalistów XV edycji konkursu Sukcesu Pisanego Szminką

Znamy finalistów XV edycji konkursu Sukcesu Pisanego Szminką

"Przypalone ciasto warto wytrzeć tarką"

"Przypalone ciasto warto wytrzeć tarką"

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

Pył znad Sahary powrócił do Polski. Dla tej grupy osób jest szczególnie groźny

Pył znad Sahary powrócił do Polski. Dla tej grupy osób jest szczególnie groźny

Kolejny sukces Taylor Swift. 34-latka debiutuje na liście światowych miliarderów

Kolejny sukces Taylor Swift. 34-latka debiutuje na liście światowych miliarderów

Najlepsze podkłady na lato 2024. Czym się kierować, wybierając ten kosmetyk?

Najlepsze podkłady na lato 2024. Czym się kierować, wybierając ten kosmetyk?

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

Są bliźniaczkami syjamskimi, lecz mają inną orientację. Jak wygląda ich życie seksualne?

Są bliźniaczkami syjamskimi, lecz mają inną orientację. Jak wygląda ich życie seksualne?

Kuba Wesołowski znów zostanie tatą. Żona aktora pochwaliła się ciążowym brzuszkiem

Kuba Wesołowski znów zostanie tatą. Żona aktora pochwaliła się ciążowym brzuszkiem

Uniwersalne motywy na maturę z polskiego. Poznaj najpopularniejsze motywy literackie i zrób sobie powtórkę

Uniwersalne motywy na maturę z polskiego. Poznaj najpopularniejsze motywy literackie i zrób sobie powtórkę

In vitro w Polsce: Ministerstwo Zdrowia przedstawia szczegóły programu. "Przywracamy nadzieję"

In vitro w Polsce: Ministerstwo Zdrowia przedstawia szczegóły programu. "Przywracamy nadzieję"

Gdzie jest burza teraz? Radar burz NA ŻYWO

Gdzie jest burza teraz? Radar burz NA ŻYWO

Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

Mama lekarz mówi na co nie pozwala dzieciom w domu. "Nie ma mowy"

Mama lekarz mówi na co nie pozwala dzieciom w domu. "Nie ma mowy"

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

Gruszki to idealny owoc dla zmagających się z tą chorobą. Sprawdź, dlaczego

Gruszki to idealny owoc dla zmagających się z tą chorobą. Sprawdź, dlaczego