wakacje z dzieckiem

  wakacje z dzieckiem

  Natalia Klimas niedawno wróciła z wakacji. Wraz z mężem i córeczkami odpoczywała w Grecji. Po powrocie do kraju gwiazda podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat podejścia Greków do dzieci. Aktorka nie ukrywa, że swoim zachowaniem zrobili na niej ogromne wrażenie i zaskarbili sobie jej sympatię. - Dziecko ma czuć się wolne, dziecko jest najcenniejszym skarbem, dziecko to świętość – napisała na swoim Instagramie. 

  Podróż samochodem z płaczącym noworodkiem czy 8-latkiem, który pyta: "Daleko jeszcze?" - nie należy do łatwych zadań. Natomiast psycholog Ewa Narkiewicz-Nejno, prowadząca program "Zrób coś z tym dzieckiem" przekonuje, że czas ten wcale nie musi być udręką, a wręcz przeciwnie - to okazja, by spędzić go miło w rodzinnej atmosferze. Oto konkretne wskazówki.

  Rodzinne wakacje z założenia powinny zbliżać do siebie rodziców i dzieci, dostarczać im miłych wrażeń, tworzyć piękne wspomnienia. Może się jednak zdarzyć, że obecność rodzica, jego wygląd i zachowanie, staje się źródłem negatywnych emocji, przekładających się na jego odtrącenie, a nawet ucieczkę od wspólnego spędzania czasu. Dlaczego dzieci wstydzą się swoich rodziców podczas urlopu? O tym rozmawialiśmy z psycholog Zuzanną Butryn.

  Wakacje nad morzem, szczególnie nad Bałtykiem, są wyjątkowo nieprzewidywalne. Dobrze jest przed wyjazdem sporządzić jak najbardziej szczegółową listę rzeczy do zabrania i „odhaczać” na niej poszczególne punkty. Nie wiesz, co zabrać na wakacje nad morze? Co wziąć dla siebie, co dla dziecka? Sprawdź poniższe listy.

  Koronawirus wielu osobom pokrzyżował urlopowe plany. Jak spędzić w Polsce aktywne wakacje z dziećmi? Bezpiecznym i ciekawym pomysłem jest wycieczka rowerowa. Jak ją odpowiednio zorganizować? O tym opowiedział nam Alin Marciniak, podróżnik i fotoreporter.

  Wakacje z dziećmi to spore wyzwanie. Jak je przetrwać i nie zwariować? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry Wakacje Nataszę Urbańską, Janusza Józefowicza, Justynę Tomańską i Mariusza Totoszko.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała gwiazdę serialu "Mąż czy nie mąż" o zbliżające się wakacje. Czy aktorka ma już zaplanowany wyjazd? Dlaczego Magda Schejbal nie wyobraża sobie urlopu bez dzieci? Dokąd je zabierze i co chce im pokazać?