Polska

Nie tylko Chałupy, czyli gdzie znajdziesz polskie plaże nudystów

Polska

Aktualizacja:

Najsłynniejsza plaża dla nudystów to oczywiście ta w Chałupach, o której śpiewał Zbigniew Wodecki. Ma prawie 4 km długości i jest otoczona sosnowym zagajnikiem. Warto dodać, że w Polsce takich miejsc jest znacznie więcej. Gdzie można się opalać bez ubrań?

Opalanie bez ubrań w Polsce

Wielbiciele opalania się w stroju Ewy lub Adama nad polskim morzem mają do dyspozycji wiele plaż, z których mogą swobodnie korzystać. Cześć z nich tworzona jest "na dziko", inne zatwierdzone są przez Federację Naturystów Polskich.

Małgorzata Rijnvis, wiceprezes Federacji Naturystów Polskich na łamach portalu prawo.pl przyznała, że większość tych znanych plaż dla nudystów jest oznakowana specjalnymi tablicami .- Niestety te plaże nie mają żadnej infrastruktury i mają kiepski dojazd, a środowisko naturystów jest coraz większe, bo Polacy jeżdżą po świecie i widzą, że naturyzm jest czymś normalnym . Nie jest żadną dewiacją czy ekshibicjonizmem - tłumaczyła.

Sprawdźmy zatem, gdzie miłośnicy opalania bez tekstyliów mogą poczuć prawdziwą wolność i bliskość z naturą.

Plaże dla nudystów nad polskim morzem

Łeba

Choć o plaży w Łebie nikt nie śpiewał, to właśnie ona dzięki wsparciu Federacji Naturystów Polskich stała się jedną z najpopularniejszych. Co więcej, to władze miast postanowiły wydzielić własny kawałek plaży, na którym można swobodnie się opalać.

Stogi

Plaża w Stogach doczekała się nawet własnej strony na Facebooku. Uważa jest za jedną z najstarszych nagich plaż w Polsce. Znajduje się kwadrans drogi samochodem z centrum Gdańska, przy wejściu nr 23.

Dźwirzyno-Grzybowo

Pomiędzy miejscowościami Grzybowo i Dźwirzyno znajduje się szeroka plaża dla naturystów, na wysokości słupa określającego 341 km wybrzeża. Liczy ona już kilkanaście lat.

Rowy

To piękne dziewicze miejsce znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego. Dookoła nie ma żadnych hoteli i ośrodków wczasowych, więc w spokoju można łączyć się z naturą.

Lista plaż dla naturystów w Polsce

Nudyści często korzystają również z plaż w nadmorskich kurortach tak jak:

  • Dębki,
  • Pogorzelica-Mrzeżyno,
  • Chłapowo-Rozewie,
  • Piaski,
  • Międzyzdroje-Lubiewo,
  • Świnoujście-Ahlbeck,
  • Gdańsk Górki Zachodnie.

To tylko część miejsc, bo plaże dla nudystów znajdziemy nie tylko nad morzem, ale i nad jeziorami oraz innymi kąpieliskami.

Zobacz także:

Budżetowe wakacje. Co zrobić, by nie przekroczyć 2000 zł?

Rząd Malty kolejny raz zmienia obostrzenia. Kto może spędzić wakacje na wyspie?

Wakacje 2021. Jak płacić bonem turystycznym?

Zobacz wideo: Projekt Plaża cz. III: bezpieczne opalanie

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości