Dziecko

Te klocki to nie tylko zabawa, ale też edukacja. "Dzięki nim mogliśmy poruszyć ważne kwestie społeczne"

Dziecko

Aktualizacja:

Klocki Lego od lat cieszą się ogromną popularnością. Bawią się mini zarówno dzieci, jak i dorośli. Ale ich układanie ma także walor edukacyjny. Jak układanie kloców rozwija dziecko i czego może się nauczyć w czasie zabawy? O tym w Robert Stockinger rozmawiał z Martą Lech-Maciejewską, blogerką oraz mamą 6-letniego Mieczysława i 4-letniego Zygmunta.

Klocki Lego to dobra zabawa nie tylko dla dzieci

Klocki Lego znajdują się niemal w każdym domu, w którym mieszka dziecko. Frajdę z ich układania, czy kreowania zupełnie nowych budowli, mają nie tylko dzieci, ale także rodzice. Nie inaczej jest w domu Marty Lech-Maciejewskiej. Blogerka przyznała, że oboje z mężem też bardzo lubią je układać.

- Klocków w domu mamy już naprawdę bardzo dużo. My, dorośli, uwielbiamy składać według instrukcji, a nasze dzieciaki wysypują wszystkie klocki i budują z nich coś zupełnie nowego, swój własny świat - mówiła blogerka.

W ten sposób dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność, ale nie tylko.

- Ćwiczą motorykę, koordynację ruchową i precyzję ruchów, bo klocki są już dużo mniejsze. Ponieważ ta nauka odbywa się poprzez zabawę, to dziecko aż tak bardzo się nie frustruje, jeśli coś mu nie wyjdzie - dodała Marta Lech-Maciejewska.

Klocki Lego - nauka przez zabawę

Wspólna zabawa klockami Lego daje okazję do tego, aby opowiedzieć dziecku, jak funkcjonuje miasto oraz poruszyć z nim ważne tematy społeczne.

- Dzięki klockom mogliśmy poruszyć kwestię osób niepełnosprawnych. W jednym z zestawów znajduje się niewidomy pan, który porusza się z pomocą psa przewodnika, a w innym - osoba, która jeździ na wózku inwalidzkim - opowiadała blogerka.

Ale tak naprawdę nie zabawa czy nauka są tu najważniejsze. Wspólne przebywanie z dzieckiem to doskonała okazja do tego, aby budować z mim więź i dobre relacje. A te są bezcenne.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Monika Mrozowska dosadnie o urlopie macierzyńskim. "Osoba, która nazwała czas z niemowlakiem 'urlopem', była idiotą"

Jan Dąbrówka odziedziczył talent po rodzicach. Natalia Kukulska o muzyce syna: "Jest beztroska"

Lara Gessler - jak odnalazła się w roli mamy? "Do rodzicielstwa podchodzę bardzo intuicyjnie"

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Robert Stockinger

Pozostałe wiadomości