klocki

  klocki

  LEGO MASTERS już wkrótce powróci na ekrany, a wraz z nowym sezonem poznamy sześć niezwykłych par. Ich zmagania będzie można śledzić już od 5 listopada na antenie TVN. Kto zawalczy o tytuł mistrza LEGO?

  Do filmowych Oscarów jeszcze trochę czasu. Opowieści z ekranu zamieniamy na te o architekturze. Marta Nowacka i Łukasz Orzechowski - duet projektantów z Łodzi - dostali nie lada wyróżnienie. Za koncept "klocków architektonicznych" przyznano im srebrny medal Międzynarodowego Konkursu Designu w Los Angeles w kategorii Teaching Aids. Nagroda nazywana jest "architektonicznym Oscarem". Co jej przyznanie oznacza dla polskiego start-upu?

  Klocki MuBaBaO składają się z prostych brył wykonanych z niemalowanego, bezpiecznego w użyciu drewna bukowego i dębowego. O tym co można z nich stworzyć opowiedział w Dzień Dobry TVN ich twórca Michał Malinowski.

  Do zabawek, które stymulują rozwój dziecka należą klocki. O ich zaletach dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz rozmawiała z psychologiem dziecięcym Dorotą Maciejec. Jak bawić się z małymi dziećmi, by wspierać ich rozwój?

  Klocki mają wiele zalet - uczą dzieci myślenia przestrzennego, rozwijają twórczość i wyobraźnię. Pomagają również poznawać świat oraz wpływają na rozwój motoryczny maluchów. O ich fenomenie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z aktorkami: Anną Dereszowską i Anną Czartoryską-Niemczycką.

  Z początku konstruowanie z klocków było sposobem na odstresowanie po pracy. Z czasem pasja przerodziła się w pracę. Dziś Paweł Kmieć pisze artykuły i książki o klockach. W Internecie prowadzi też kanał, który zyskał popularność zwłaszcza w USA. Skąd u 33-latka tak wielka fascynacja klockami? Czy można na tym dobrze zarobić? I czy z klockami wiąże swoją przyszłość?

  W niedzielę w Dzień Dobry TVN: boski Clooney jakiego jeszcze nie widzieliście. Oprócz tego: w świątyni klocków i to co duzi chłopcy lubią najbardziej. W programie także: poczwórna uroda i talent - prawie takie same, a jednak całkiem inne - siostry Chapko. Zaczynamy o 8.30.

  Koniki na biegunach, drewniane klocki, strugane ręcznie ptaszki. Te zabawki są piękne, ale pracochłonne. Jak wygląda proces produkcyjny? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Małgorzata Borowy, właścicielka firmy produkującej zabawki.

  Tym razem nasi mali eksperci testowali klocuszki XXL, przestrzenną układnakę oraz i zaczarowane kredki. Czy udało im się coś zepsuć?

  ... misiowa rodzinka. Co zainteresuje 4-latka? Zagadkę pomogli rozwiązać mali eksperci. Ich fantazja nie znała granic. Co zrobili z klockami? Czy zabawki przeszły test wytrzymałości? Sami się przekonajcie!

  Klocki w intensywnych kolorach i wyjątkowych kształtach pobudzające zmysły , plastikowe piłeczki, których nie trzeba pompować oraz zabawki magnetyczne. Tym razem naszymi małymi ekspertami byli: Bartek, Nadia i Zosia.

  Nasi eksperci, czyli Julek, Wojtek i Marysia przystąpili do działania! Tym razem testowali tor przeszkód oraz klocki. Jaka była ich końcowa nota?