Są niecałe trzy lata po ślubie. Już mają trójkę dzieci, a czwarte jest w drodze. O opiece nad wyjątkowymi maluchami opowiedzieli nam Monika Hoffman- Piszora, autorka bloga „Dzieciaki cudaki” i jej mąż Wojciech. Poznajcie historię niezwykłej miłości.
Przed pojawieniem się epidemii, wiele rodzin rozpoczęło procesy adopcyjne, na które czekali nawet kilka lat. Niestety, z powodu obecnej sytuacji wszystkie procedury zostały wstrzymane. Gdzie znajdują się dzieci, które miały zamieszkać z nowymi rodzinami? Kiedy będzie można kontynuować proces adopcyjny? O tym porozmawialiśmy z Agnieszką Ziętarską, dyrektorką ośrodka adopcyjnego w Krakowie.
Proces wychowania dziecka łączy się ze stopniowym wdrażaniem go w kolejne obowiązki. Dzięki temu maluch uczy się samodzielności i może pomagać swoim rodzicom. Kiedy jest najlepszy moment, by wprowadzać dziecko w domowe prace i jak powinno się to odbywać?
Akademia Małego Lekarza to projekt, który ma na celu rozwijanie pasji do nauk medycznych u dzieci. Zajęcia prowadzone są przez studentów medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zobacz, jak przyszli lekarze dzielą się swoją pasją z najmłodszymi.
W związku z epidemią koronawirusa dzieci uczą się zdalnie, spędzając czas w domu z rodzicami. Jak oderwać je od telefonu? Proponujemy proste zabawy edukacyjne, które nie wymagają trudno dostępnych rekwizytów ani specjalnych umiejętności. Kilka eksperymentów pokazali nam popularyzator nauki Karol Wójcicki i jego córka Ada.
Zaledwie w styczniu Weronika Marczuk po raz pierwszy została mamą. Córeczka przyszła na świat 17 stycznia. Marczuk udostępniła właśnie na Instagramie zdjęcia ze spaceru z malutką Anią. Fani nie kryją zachwytu nad świetną sylwetką Weroniki zaledwie kilka miesięcy po porodzie.
Od równo miesiąca – według rozporządzenia MEN - szkoły mają obowiązek prowadzenia zajęć online. Jak uczniowie i rodzice poradzili sobie z nauką na odległość? O swoich doświadczeniach opowiedziała nam Agnieszka Stefaniuk - mama siedmiorga dzieci.
Poród brzuszny to nadzieja dla przyszłych mam. Jest bezpieczny, mniej bolesny i pozwala na szybszy powrót do formy. Od niedawna dostępny również w Polsce. Na czym dokładnie polega ta metoda? O szczegółach opowiedział dr n. med. Tomasz Waśniewski.
Obowiązujące wytyczne zalecają wszystkim pozostanie w domu. Istnieją jednak przypadki, gdy dzieci żyją w dwóch domach jednocześnie. Jak w obecnej sytuacji mają poradzić sobie rozwodnicy, którzy wspólnie wychowują swoje pociechy?
Kończą ci się pomysły na spędzanie czasu z dziećmi? Warto zbudować z nimi bazę. Ta ponadczasowa zabawa sprawdza się od kilku pokoleń i z pewnością spodoba się również twoim maluchom. A i rodzice będą mieć przy tym sporo frajdy.
Młode osoby wchodzące w wiek nastoletni coraz bardziej czują potrzebę silniejszego wyrażania swojej opinii, a bardziej niż rodzice, liczą się dla nich rówieśnicy. Prowadzi to często do konfliktów. Czego nie robić podczas kłótni z nastolatkiem, by nie pogorszyć całej sytuacji?
Proste, łatwe i przyjemne. Karina Majak, która pracuje w Centrum Nauki Kopernik podsunęła kilka pomysłów, jak przy pomocy rzeczy, które mamy w domu stworzyć zaskakujące eksperymenty. Gwarantujemy, że zachwycą każdego malucha!
Michał przykleił na samochodzie kartki z napisem "Kochanie 3maj się" i zaparkował przed szpitalem św. Zofii w Warszawie. Chciał w ten sposób wesprzeć żonę, której nie mógł towarzyszyć podczas porodu. Zdjęcie auta pana Michała zrobiło furorę w internecie. Z parą skontaktował się nasz reporter Michał Nobis.
Obecna sytuacja dotyka każdego, także kobiety w ciąży, które muszą przygotować się na poród bez obecności najbliższych. W związku z pojawiającymi się regulacjami oraz wytycznymi, przyszłe mamy zastanawiają się, jak będzie wyglądało przyjście na świat ich dziecka. Na najczęściej pojawiające się pytanie odpowiedział dr Wojciech Falęcki.
Kwarantanna z małymi dziećmi stawia przed rodzicami szereg wyzwań. Maluchy potrzebują ciągłej uwagi i rozrywek. Sprawdź, jak zorganizować czas swoim pociechom, aby Wasz wspólny dzień upłynął miło i przyjemnie.
Bańki mydlane zawsze cieszą najmłodszych. Czasami jednak płyn potrzebny do ich zrobienia niespodziewanie się kończy. W takich sytuacjach przyda się wiedza na temat tego, jak go przygotować samodzielnie i to dość tanim kosztem. Oto przepis animatorki i mistrzyni baniek Mai Chorzępy.
Sytuacja dzieci w czasie pandemii koronawirusa staje się coraz trudniejsza - alarmuje UNICEF. Wobec najmłodszych nasila się przemoc domowa. Problemem jest również narastający w nich gniew i smutek wywołane izolacją od rówieśników i dalszej rodziny. To, że dzieciom jest teraz szczególnie trudno, potwierdzają dane Fundacji "Dajemy Dzieciom Siłę".
W szpitalach trwa walka o zdrowie wielu dzieci. W dobie koronawirusa oddziały onkologiczne nie przestały pracować. Niestety, w tych trudnych czasach małym pacjentom szczególnie doskwiera samotność. Odwiedziny są ograniczone lub zupełnie zabronione. Na ratunek przychodzi Liga Superbohaterów ze Szczecina. Zobacz, jak pomaga chorym dzieciom.
Przyjście dziecka na świat zawsze jest długo wyczekiwaną i wyjątkową chwilą. W normalnej sytuacji przyszli rodzice mogą liczyć na pomoc pediatry, położnej czy doradcy laktacyjnego. Natomiast teraz, w czasie epidemii, pozostają niejako sami, mogą się konsultować ze specjalistami tylko online. Jak to działa? O tym rozmawialiśmy z Haliną Dudek, ekspertką BebiProgram.pl
Obecna sytuacja jest wyjątkowo trudna dla kobiet w ciąży. Lęk o bezpieczeństwo swoje i dziecka narasta, dlatego bardzo ważne, żeby w tym trudnym czasie przyszłe mamy zadbały o swoje ciało i umysł. Basia Tworek – psycholożka i nauczycielka jogi pokazała nam kilka relaksujących ćwiczeń.
Co łączy roboty i zabawki? Jak się okazuje - bardzo wiele. W naszym studiu pokazaliśmy, jak z pomocą klocków zbudować pojazd wyścigowy. Do połączenia nauki z zabawą zachęcał robotyk Bożydar Milewski.
Tylko niewielki procent mężczyzn w Polsce decyduje się korzystać z urlopu rodzicielskiego. W tym zacnym gronie znalazł się Łukasz Ciesielski, tata Marysi i Stasia. Z zawodu jest ratownikiem i pracuje w wojsku. Skąd decyzja, żeby zostać w domu z dziećmi?
Czas spędzany z dziećmi z domu nie musi oznaczać nudy. To doskonały moment na uczenie ich nowych rzeczy, ale też wyzwalanie kreatywności. W studiu Dzień Dobry TVN Monika Przegalińska pokazywała, jak za pomocą odrysowanej dłoni stworzyć postaci zwierząt. Czy udało się to naszym prowadzącym?
Kłótnie w rodzeństwie były, są i będą. Stanowią nieodłączny element tej wyjątkowej relacji, ale bywają uciążliwe. Jak sobie z nimi poradzić? Rozmawialiśmy na ten temat z Dominiką Słomińską, psycholożką dziecięcą.
Na Ziemi istnieje ok. 800 czynnych wulkanów, a prócz nich są jeszcze te drzemiące i wygasłe. Pod powierzchnią Ziemi kotłuje się gorąca magma. Pokażemy, co bysie stało, gdyby zabrakło wulkanów i lawa nie mogła wydostać się na powierzchnię.
W związku z epidemią koronawirusa dzieci spędzają czas w domu ze swoimi rodzicami. Dlaczego nie mogą z niego wyjść? Dlaczego trzeba myć ręce? Obecną sytuację w Polsce i na świecie można wytłumaczyć za pomocą prostych eksperymentów. Zobaczcie, jak przeprowadzają je popularyzator nauki Karol Wójcicki i jego córka Adrianna.
Zakaz odwiedzin w szpitalach spowodowany pandemią koronawirusa jest bolesny dla rodziców, szczególnie wcześniaków. By pomóc im przetrwać te trudne chwile, poznański szpital ginekologiczno-położniczy stworzył projekt "Być bliżej". Na czym on polega? O tym opowiedziała nam jego koordynatorka, psycholog Anna Stolaś.
Aktualna sytuacja jest szczególnie uciążliwa dla kobiet w ciąży. Odwoływane są wizyty lekarskie, zamknięto szkoły rodzenia i uniemożliwiono porody rodzinne. Przyszłe mamy są zdezorientowane i zaniepokojone. W studiu Dzień Dobry TVN, doświadczony ginekolog-położnik dr Grzegorz Południewski rozwiał wszystkie wątpliwości dotyczące ciąży i samego porodu.
Kamil Wójcik od 17 lat sędziuje mecze piłkarskie, a od dwóch jest międzynarodowym sędzią UEFA. Tłumaczy, że to dzięki swojemu synowi spełnia swoje marzenia. Poznajcie wzruszającą historię o walce, chęci życia i miłości ojca do dziecka.
Obecna sytuacja, związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, może wywoływać wiele lęków u kobiet, które oczekują narodzin dziecka. Jak wyglądają porody podczas pandemii i czy karmienie piersią jest obecnie bezpiecznym rozwiązaniem?