Newsy

Żłobki i przedszkola zamknięte na dłużej? Rzecznik rządu wskazuje datę

Newsy

Corbis Documentary RFJake Warga/Getty Images

Zamknięte przedszkola i żłobki, duże sklepy meblowe i budowlane, salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz ograniczenia wiernych w kościołach - takie obostrzenia obowiązują w całej Polsce do 9 kwietnia. Ich celem jest zmniejszenie liczby zakażeń koronawirusem. Jednak ze względu na pogarszającą się sytuację pandemiczną nie jest wykluczone, że restrykcje zostaną z nami na dłużej.

Koronawirus w Polsce - do kiedy obostrzenia

W sobotę 27 marca 2021 r. w całym kraju w życie weszły nowe obostrzenia epidemiczne. Zamknięte są m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, przedszkola i żłobki, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ponadto wprowadzono nowe limity osób w handlu i miejscach kultu.

- Obostrzenia w obecnym zakresie mogą zostać z nami dłużej niż do 9 kwietnia - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z TVP1.

Był pytany również o to, kiedy zapadnie decyzja w sprawie uruchomienia żłobków i przedszkoli.

Kiedy otwarcie żłobków i przedszkoli?

Rzecznik rządu podkreślał, że "obostrzenia w ogóle zostaną z nami na dłuższy czas, kwestia jest ich zakresu". Przyznał, że decyzją, która zapadnie po świętach Wielkiej Nocy będzie kwestia m.in. dotycząca ponownego uruchomienia żłobków i przedszkoli.

- Nie wykluczam, że obostrzenia nawet w tym zakresie, co teraz, mogą z nami zostać dłużej niż do 9 kwietnia - powiedział Müller. Jak dodał, jest to zależne od dynamiki zachorowań i zachowania obywateli w okresie przedświątecznym i tuż po Wielkanocy.

Koronawirus w Polsce - stan na 30 marca 2021 r.

O kolejnych potwierdzonych 20 870 przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło kolejnych 461 osób.

Najwięcej nowych przypadków potwierdzono na Mazowszu - 3572 i na Śląsku - 2812. Najmniej z kolei na Podlasiu - 349 i w woj. opolskim - 325.

Od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwszy przypadek COVID-19, zakażenie potwierdzono u 2 267 964 osób, z których 51 932 zmarły.

Zamknięte żłobki i przedszkola. Co dalej? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Komu przysługuje?

Prognoza pogody na Wielkanoc 2021 - jaka będzie pogoda na Święta Wielkanocne?

Wielkanoc 2021 - czy będzie można święcić pokarmy? Ministerstwo zdrowia wyda zalecenie

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Corbis Documentary RF

Pozostałe wiadomości