Czy Polacy mają szansę na podium w Turnieju Czterech Skoczni? "Jeszcze wierzę, że będzie dobrze"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Forma polskich skoczków w Pucharze Świata
Forma polskich skoczków w Pucharze Świata
 Historia Turnieju Czterech Skoczni
Historia Turnieju Czterech Skoczni
Czym zajmują się legendy skoków narciarskich
Czym zajmują się legendy skoków narciarskich
Skoki w Klingenthal
Skoki w Klingenthal
Skoki narciarskie to ulubiony sport Polaków. Gwiazdy kibicują naszym skoczkom
Skoki narciarskie to ulubiony sport Polaków. Gwiazdy kibicują naszym skoczkom
Skoki narciarskie w TVN
Skoki narciarskie w TVN
Skoki narciarskie na antenie TVN
Skoki narciarskie na antenie TVN
Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie skoków narciarskich. Rozpoczyna się jubileuszowa, 70. edycja Turnieju Czterech Skoczni. W pierwszym konkursie w Oberstdorfie zobaczymy pięciu Biało-Czerwonych. W jakiej formie są nasi skoczkowie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Kacper Merk, dziennikarz Eurosportu.

70. Turniej Czterech Skoczni

W 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni trener Michał Doleżal wystawił sześciu Polaków: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Pawła Wąska, Andrzeja Stękałę oraz Jakuba Wolnego. 28 grudnia podczas klasyfikacji do konkursu w Oberstdorfie dostało się aż pięciu naszych skoczków. Nie powiodło się jedynie Andrzejowi Stękale. Z kolei najlepszym z Biało-Czerwonych był Jakub Wolny, który uplasował się na 13. miejscu.

29 grudnia o godz. 16:30 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa w Oberstdorfie w ramach jubileuszowego Turnieju Czterech Skoczni. Transmisję z każdego konkursu można oglądać w TVN i Eurosporcie 1. Wydarzenia związane z turniejem można śledzić na platformie Player.pl.

Zobacz także: Skoki narciarskie. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Na którym miejscu są Polacy?

W Oberstdorfie jest Kacper Merk, dziennikarz Eurosportu. Jaka panuje tam atmosfera przed ważnym turniejem?

- Przez koronawirusa nie ma ani kibiców, ani muzyki, ani fajnego DJ-a. Nie ma też atmosfery takiej, jaka była, kiedy wygrywał tutaj pierwszy czy drugi raz Kamil Stoch albo Dawid Kubacki dwa lata. Wtedy na tym stadionie było około 40 tys. kibiców, z głośników grało niemieckie disco lat 80., bas było czuć wszędzie, w całym ciele, to naprawdę robiło wrażenie. Wtedy zrozumiałem, czemu wszyscy uwielbiają Turniej Czterech Skoczni, bo tutaj był klimat - relacjonował Kacper Merk w Dzień Dobry TVN.

Turniej Czterech Skoczni - jak poradzą sobie Polacy?

Pięciu polskich skoczków weźmie udział w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Jakie są przewidywania?

- Kwalifikacje jakiegoś wielkiego optymizmu w moje serce nie wlały i przypuszczam, że w serca wasze, kibiców, państwa przed telewizorami także. Ale zwróćmy uwagę na to, że to były pierwsze kwalifikacje po świętach, że te warunki wczoraj były bardzo trudne. Kuba Wolny skakał, kiedy jeszcze tak mocno nie wiało i nie padało, potrafił to wykorzystać po prostu. Patrząc na ten sezon, to mamy tylko jedno podium Kamila Stocha, a przecież skaczemy od połowy listopada. To nie jest sezon Biało-Czerwonych na razie. Lepsze informacje są takie, że Kamil Stoch trzykrotnie wygrał Turniej Czterech Skoczni. Na żaden z nich nie przyjeżdżał jako faworyt. (...) Jeszcze wierzę, że będzie dobrze - podkreślił Merk.

Skoki narciarskie można oglądać na antenie TVN, Eurosportu 1 oraz w Player.pl. Zobacz, gdzie oglądać transmisje Pucharu Świata w skokach narciarskich i sprawdź aktualny terminarz skoków. 

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Kacper Merk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości