Zima na sportowo

  Zima na sportowo

  Białe szaleństwo w polskich górach czy wyprawa marzeń do włoskich Alp? A może szybka wyprawa na narty biegowe w pobliskim lesie? Bez względu na to, gdzie się wybierasz i jaki rodzaj narciarstwa zamierzasz uprawiać, niezbędny będzie odpowiedni strój na narty. Czy czapka, szalik i rękawiczki wystarczą? Dlaczego dżinsy to niezbyt dobry pomysł na śnieg? Po co narciarzom kask ochronny? Sprawdź, jak prawidłowo ubrać się na narty.

  Sara Tajner swoją przygodę ze skokami rozpoczęła w listopadzie 2015 roku, w wieku 9 lat. Nikt nie zmuszał jej do skakania - ani tata Tomisław Tajner, olimpijczyk z Salt Lake City, ani dziadek Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. - Dojrzałam do tej decyzji i bardzo szybko się wkręciłam - mówi w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.

  Początek sezonu w skokach narciarskich wywołuje szereg niepowtarzalnych emocji wśród wszystkich entuzjastów sportów zimowych. Zawodnicy stający do rywalizacji w tej wyjątkowej dyscyplinie muszą sprostać wielu wyzwaniom, takim jak czasochłonne i wyczerpujące treningi, ale i odpowiednio skomponowana dieta. Posiłki mają zapewnić sportowcom cenną energię, stanowią także niezastąpione wsparcie w ochronie organizmu przed infekcjami. O tajnikach jadłospisu polskich skoczków rozmawialiśmy z Magdaleną Wieczorek, dietetykiem Kadry Narodowej w Skokach Narciarskich w latach 2015-2019.

  Już w najbliższą sobotę, 20 listopada, na antenie stacji TVN, będzie można obejrzeć pierwszy z serii konkursów w skokach narciarskich. Na tym jednak nie koniec. Fani sportów zimowych wszystkie najważniejsze wydarzenia tego sezonu będą mogli zobaczyć na kanałach należących do Grupy Discovery. Sprawdźcie, jakie atrakcje dla was przygotowaliśmy!

  Nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich zbliża się wielkimi krokami. Wszystkie rywalizacje sportowców będziemy mogli obejrzeć na antenie TVN. Kilka dni przed startem zawodów mamy jednak małą niespodziankę. 11 listopada wyemitowany został program "Małyszomania". Show zostało poświęcone Adamowi Małyszowi, który dokładnie 20 lat temu odniósł pierwsze zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Jakie atrakcje czekają na widzów?

  Medalista olimpijski, mistrz świata indywidualnie i w drużynie oraz zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni. Mowa o Dawidzie Kubackim, który został ambasadorem TVN Grupa Discovery. Nawiązanie współpracy poprzedza start Pucharu Świata w skokach narciarskich, który będzie transmitowany w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze.

  Bartek Jędrzejak na Górce Szczęśliwickiej spotkał się z komentatorem Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, Witoldem Domańskim, z którym rozmawiał o tegorocznych atrakcjach czekających w TVN, Eurosport oraz na Playerze. W materiale pojawiła się także Izabella Bnińska, która wytłumaczyła, jak wygląda trening narciarzy poza sezonem.