Zima na sportowo

  TVN Grupa Discovery przygotowała niezrównaną ofertę dla fanów sportów zimowych, oferując im ponad 1100 godzin relacji na żywo z najważniejszych wydarzeń. Minione miesiące upłynęły przede wszystkim pod znakiem skoków narciarskich. Pokazywaliśmy naszym widzom wielkie emocje, rywalizację największych gwiazd i zapewniliśmy eksperckie komentarze.

  Fani sportowego szaleństwa mogą obecnie śledzić w Playerze nie tylko Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, ale także obejrzeć niezwykłe filmy dokumentalne. Są one poświęcone zimowym dyscyplinom oraz tym, którzy przeszli do olimpijskiej historii. 

  "Kontroler, jakby się uparł, może za wszystko zdyskwalifikować".

  "To jest to, co cieszy serce".

  "Samotność staje się dzięki temu rewelacyjna".

  XXIV igrzyska olimpijskie w Pekinie właśnie się rozpoczęły. Jak każda duża impreza sportowa, również ta posiada swoją własną maskotkę. Tym razem została nią panda Bing Dwen Dwen. Co symbolizuje?

  Podczas ostatniego weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich przed igrzyskami miliony widzów śledziły rywalizację w Willingen. Zarówno w trakcie sobotnich, jak i niedzielnych konkursów TVN był liderem rynku, a Eurosport 1 najchętniej oglądanym płatnym kanałem w Polsce.

  Już w piątek 28 stycznia rozpocznie się Puchar Świata w Willingen, który będzie transmitowany na żywo w TVN, Eurosporcie 1 oraz Playerze. Do rywalizacji staną Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula.

  "Każde dziecko chciało być Mattim Nykanenem"

  Walter Hofer przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich. Uznany austriacki działacz sportowy, który może poszczycić się imponującą wiedzą na temat zimowej dyscypliny, postanowił wykorzystać swoje doświadczenie jako inspirację do napisania książki. W Dzień Dobry TVN autor opowiedział o swoim debiucie literackim i sportowej pasji.

  Konkurs drużynowy Pucharu Świata w Zakopanem to nie lada gratka dla oddanych miłośników sportów zimowych. W Dzień Dobry TVN sympatycy wyjątkowej dyscypliny opowiedzieli o swojej pasji i fascynujących doświadczeniach związanych z kibicowaniem.

  Puchar Świata w skokach narciarskich zawitał pod Tatry. Przez najbliższe dni zawodnicy będą rywalizować ze sobą w Zakopanem. Kto z Polaków wystartuje w konkursie indywidualnym? Gdzie będzie można oglądać transmisje?

  "Patrzy się na nas przez pryzmat wyników Justyny Kowalczyk".

  Skoki narciarskie to nie tylko emocje dla kibiców, ale również fascynujące wydarzenia dla fizyków. Dlaczego skoczkowie latają w powietrzu? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział profesor z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego, Paweł Kowalczyk. Były skoczek narciarski Jakub Kot wyjaśnił natomiast, jak oddać dobry skok.

  Dr Harald Pernitsch wymyślił rewolucyjną metodę podnoszenia kwalifikacji skoczków narciarskich za pomocą treningu z osłami. Jego zdaniem zwierzęta te mają wszystkie cechy, które są niezbędne dla sportowców. Na czym polegają treningi?

  Skoki narciarskie to niewątpliwie sport ekstremalny. Wielu z nas zastanawia się, co czuje i co widzi skoczek w trakcie lotu. Mamy nagranie, które pokazuje cały przejazd aż do lądowania. Poczujcie emocje prosto ze skoczni.

  "Zapowiada się bardzo fajna walka"

  To nie jest najlepszy czas dla Kamila Stocha. Jak poinformował Polski Związek Narciarski, sztab szkoleniowy podjął decyzję o wycofaniu skoczka z dalszego udziału w Turnieju Czterech Skoczni i kolejnych zawodów Pucharu Świata. Sportowiec wraca do Polski, by odpocząć i naładować baterie przed nowymi wyzwaniami. W jakiej formie psychicznej są pozostali zawodnicy?

  "Wszystko wywróciło się do góry nogami".

  W noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen w ramach Turnieju Czterech Skoczni, polscy skoczkowie znów nie wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności. W tym sezonie skoków Biało-Czerwonym nie idzie najlepiej. Sebastian Szczęsny, dziennikarz sportowy, w Dzień Dobry TVN opowiedział o tym, co może wpływać na pogorszenie wyników naszych reprezentantów. 

  Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie skoków narciarskich. Rozpoczyna się jubileuszowa, 70. edycja Turnieju Czterech Skoczni. W pierwszym konkursie w Oberstdorfie zobaczymy pięciu Biało-Czerwonych. W jakiej formie są nasi skoczkowie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Kacper Merk, dziennikarz Eurosportu.

  Już w środę, 29 grudnia, startuje Turniej Czterech Skoczni, czyli jedne z najważniejszych zawodów dla wszystkich skoczków narciarskich. Jaka jest historia tego konkursu? Jakie szanse mają polscy zawodnicy? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Sebastianem Szczęsnym, komentatorem sportowym.

  W sobotnim (18 grudnia) konkursie Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu polscy skoczkowie nie popisali się. Jedynie Kamil Stoch nie zawiódł. Awansował do drugiej serii i ostatecznie zajął szóste miejsce. Sztab trenerów szuka przyczyn niepowodzeń Biało-Czerwonych. Mamy jeszcze szansę na przerwanie złej passy?

  "Kilku chłopaków jest naprawdę wybitnych".

  Sprawdź plan transmisji zawodów Pucharu Świata.

  "Czasami trzeba zdecydować, by odpuścić".

  Mamy złą wiadomość dla fanów skoków narciarskich. Kamil Stoch nie wystartuje w niedzielnych zawodach, o czym poinformował Polski Związek Narciarski. Skąd ta decyzja?

  W nadchodzący weekend miłośnicy skoków narciarskich będą mogli obejrzeć na kanałach i platformach TVN Grupa Discovery aż sześć transmisji. TVN, Eurosport 1 i Player pokażą oba konkursy mężczyzn. W Eurosporcie i w Playerze dodatkowo relacjonowane będą piątkowe kwalifikacje mężczyzn oraz zaplanowane na piątek i sobotę konkursy kobiet. A to jeszcze nie wszystko.

  Grudzień w Polsce od samego początku przypomina o swoim zimowym obliczu. W tym tygodniu możemy spodziewać się opadów śniegu, deszczu oraz wysokich mrozów. IMGW wydało ostrzeżenie 1 stopnia.

  Skoki narciarskie w Eurosporcie obejrzało ponad 2,2 miliona widzów. Podczas transmisji konkursów w Wiśle kanał był drugą najpopularniejszą stacją telewizyjną w Polsce. Od początku sezonu Puchar Świata w skokach narciarskich obejrzało na nim blisko 4 miliony widzów.