Jaki strój sprawdzi się podczas kibicowania polskim skoczkom? "Koniecznie ubierajmy się na cebulkę"

Jak oryginalnie i ciepło ubrać się pod skocznię?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Puchar Świata w skokach narciarskich to wydarzenie gwarantujące kibicom szereg niepowtarzalnych emocji. Wisła to kolejne miasto na mapie podróży liderów polskiej kadry. W rodzimej miejscowości Adama Małysza, mimo wiatru i mrozu, stawiło się wielu miłośników zimowej rywalizacji. W jakim stroju wybrać się na trybuny pod skocznią, by czuć się komfortowo, a zarazem modnie się prezentować? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła uznana stylistka Wiganna Papina.

Moda dla kibica - w co się ubrać?

Zawody w Wiśle to aż trzy dni niepowtarzalnych sportowych emocji. Po piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego, przyszedł czas na rywalizację drużynową, w której weźmie udział aż trzynastu polskich zawodników.

Kibice, którzy zjawili się w jednym z najważniejszych ośrodków sportów zimowych w naszym kraju, w końcu mają szansę przyjrzeć się rywalizacji na żywo i wspierać biało-czerwonych podczas ich walki o cenne punkty. Mróz i silny wiatr to żadna przeszkoda dla oddanych pasjonatów sportów zimowych, jednak zdaniem doświadczonej stylistyki, przed wyprawą do znanego obiektu Wisła-Malinka, warto dobrze zastanowić się nad tym, co na siebie włożyć.

- Mamy nasze piękne narodowe barwy. Barwa biała jak cześć i czerwona jak wino albo jarzębina. Każdy z nas na pewno ma w domu coś białego i czerwonego - zauważyła Wiganna Papina.

Ceniona kostiumograf zwróciła uwagę na kolorystykę stroju, ale podkreśliła też znaczenie zachowania poczucia komfortu podczas wielogodzinnego kibicowania na mrozie. Jednym z najważniejszych elementów stroju miłośnika sportów zimowych powinna być czapka, ponieważ przez jej brak tracimy aż 80% ciepła. Pozostałe składniki garderoby należy skompletować tak, by wyglądać modnie, ale i nie odczuwać panującej na zewnątrz niskiej temperatury powietrza.

- Koniecznie ubierajmy się na cebulkę - poradziła stylistka, jednocześnie podkreślając, że wskazówka ta dotyczyć powinna zarówno dorosłych, jak i dzieci. Zdaniem ekspertki, podczas komponowania kilkuwarstwowego zestawu odzieży warto zwracać uwagę na materiały, z których uszyte są ubrania. Na sportowych trybunach doskonale sprawdzą się kaszmir i naturalna wełna.

Jak się ubrać pod skocznię, by było ciepło i elegancko?

Kibice zebrani na trybunach podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich zwykle spędzają na mrozie wiele godzin. W takiej sytuacji strój powinien być perfekcyjnie dopasowany do warunków atmosferycznych, co może zniechęcać do wyjścia wiele pań. Zdaniem stylistki, ze względu na niską temperaturę powietrza nie musimy rezygnować z szykownego charakteru stylizacji.

Miłośniczki skoków narciarskich mogą zdecydować się na wiele ciepłych, a jednocześnie modnych i eleganckich zestawów ubrań. Doskonale sprawdzą się w tym wypadku pikowane spódniczki, wełniane rajstopy, legginsy, funkcjonalne golfy i swetry z frędzlami. Jeżeli chodzi o okrycia wierzchnie, najlepiej postawić na taliowany płaszcz lub kurtkę.

- Niektóre panie nienawidzą puchowych kurtek, bo uważają, że wyglądają jak niedźwiedzie polarne, natomiast obecnie pikowania są drobne, te kurtki są też wcięte, czyli taliowane, mają dodatkowo pasek. Droższe kurtki są wypełnione puchem kaczym i ważne jest, żeby to przepikowanie było parokrotne, nawet trzykrotne, dlatego że wtedy puch nie wychodzi - oceniła Wiganna Papina.

Ekspertka nie zapomniała też o modzie męskiej. Panom poleciła zdecydować się na obuwie z grubą podeszwą, pozwalającą uniknąć wychłodzenia stóp. Co ciekawe, w tym sezonie bardzo modne są białe kozaki, które idealnie wpisują się w kolorystykę stroju polskiego kibica.

Skoki narciarskie w Wiśle - terminarz zawodów

Skoki narciarskie można oglądać na antenie TVN, Eurosportu 1 oraz w Player.pl. Zobacz, gdzie oglądać transmisje Pucharu Świata w skokach narciarskich i sprawdź aktualny terminarz skoków. 

Sobota, 4 grudnia 16.30 - konkurs drużynowy (Eurosport 1 i Eurosport w Playerze).

Niedziela, 5 grudnia 16.00 - konkurs indywidualny (Eurosport 1 i Eurosport w Playerze).

Co czeka nas w nadchodzących miesiącach w TVN, Eurosport 1 i Player.pl?

W nadchodzących miesiącach widzowie kanałów i platform TVN Grupa Discovery będą mogli śledzić konkursy i kwalifikacje w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wszystkie zawody rozgrywane poza Polską transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze, a kwalifikacje oraz konkursy w Wiśle i Zakopanem w Eurosporcie 1 i Playerze. Niezrównana oferta zimowa TVN Grupa Discovery obejmuje także między innymi Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie dowolnym, snowboardzie, short tracku, a także Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym.

Wszystkie te wydarzenia transmitowane będą w serwisie Player. Dzięki Zimowemu Pakietowi Sportowemu użytkownicy mogą wykupić dostęp do serwisu trwający do końca marca i dać się porwać emocjom związanym ze sportami zimowymi, w tym z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Beijing 2022, a także innymi pasjonującymi imprezami sportowymi na czele z tenisowym Australian Open.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości