Wielka wymiana książek, szkodliwy trend wśród turystów, skandaliczne zachowanie w bydgoskiej szkole. Te newsy mogły cię ominąć

Wielka wymiana książek, szkodliwy trend wśród turystów, skandaliczne zachowanie w bydgoskiej szkole. O tym dzisiaj pisaliśmy
Dzień Dobry TVN: co będzie w programie w piątek, 15 września 2023 roku?

Czwartek, 14 wrzesień to dzień, w którym zorganizowaliśmy wielką wymianę książek z udziałem zarówno naszych widzów, jak i gwiazd TVN. Tego dnia pisaliśmy także o szkodliwym trendzie wśród turystów, a także o chłopcu, któremu w szkolnej stołówce sprzed nosa zabrano zupę. Natomiast w studiu Dzień Dobry TVN Łukasz Jedliński opowiedział o kryzysie w polskich szkołach.

Przełom w sprawie śmierci 10-letniej Sary

9 sierpnia 41-letni Urfan Sh. wraz z partnerką Beinash, bratem oraz pięciorgiem dzieci uciekł z zamieszkiwanego pod Londynem domu do Pakistanu. Mężczyzna następnie zadzwonił do brytyjskich służb ratunkowych i poinformował o tym, że w opuszczonym mieszkaniu zostało ciało jego 10-letniej córki Sary Sharif, która była owocem zakończonego małżeństwa z Polką.

O zamordowanie dziecka policja podejrzewa ojca, macochę oraz wujka ofiary. Jak podało BBC, w środę 13 września podejrzani z własnej woli wrócili do Wielkiej Brytanii i zostali przechwyceni przez policję.

- Dwaj mężczyźni w wieku 41 i 28 lat oraz kobieta w wieku 29 lat zostali aresztowani pod zarzutem morderstwa, po opuszczeniu pokładu samolotu lecącego z Dubaju. Obecnie przebywają w areszcie i zostaną przesłuchani w odpowiednim czasie - poinformowali przedstawiciele policji hrabstwa Surrey.

Wielka wymiana książek w Dzień Dobry TVN

14 września w czasie trwania programu zorganizowaliśmy wielką akcję wymiany książek. Udział w niej wzięli zarówno nasi widzowie, jak i gwiazdy takie jak Katarzyna Puzyńska, Katarzyna Grochola, Joanna Jabłczyńska czy Barbara Kurdej-Szatan.

-  Bardzo się cieszę, że taka akcja powstała i że tak ją szerzycie, bo fajnie, jeżeli książki, a w ogóle rzeczy nie są wyrzucane, tylko że one idą dalej w świat. Pod względem ekologicznym fajnie, że taka akcja jest - oceniła Joanna Jabłczyńska.

Szkodliwy trend wśród turystów zdobywających Rysy

Turyści, którzy wchodzą na Rysy, często mają ze sobą kartkę z nazwą szczytu, jego wysokością i datą zdobycia. Na górze robią sobie z nią pamiątkową fotografię, a następnie zostawiają arkusz na szczycie, zaśmiecając tym samym najwyższy szczyt w Polsce.

-  A teraz się zastanówmy - dlaczego te kartki zostały na szczycie? Osobiście robiłam sobie z nimi zdjęcia, ale dziś zauważyłam, że jest ich ogrom i stanowią problem. Byłam pewna, że ich autorzy je zabierają po pstryknięciu zdjęcia. Ale raczej kolejne osoby chcą "pożyczyć", potem kolejne i tak oto kartka zostaje - napisała w mediach społecznościowych tatrzańska przewodniczka Maja Sindalska.

Sondaż na temat oświaty

W ramach cyklu "5 rzeczy, które warto wiedzieć o poranku" Łukasz Jedliński, dziennikarz TVN24 opowiedział o kryzysie w polskich szkołach. Lista zarzutów pod kierunkiem ministra Czarnka rośnie.

- Dyrektorzy szkół alarmują: "Nie mamy z kim pracować". (...) Oczywiście frustracja wynika stąd, że nauczyciele mało zarabiają. Ale ta lista zarzutów pod adresem ministra Czarnka, który przekonuje, że sytuacja jest w porządku, i że ten rok szkolny będzie spokojny, jest dłuższa. To między innymi ciągła zmiana prawa oświatowego no i fatalna kondycja psychiczna dzieci. To jest też bardzo ważny element - podkreślił Jedliński.

Dziennikarz przedstawił również wyniki sondażu Kantar, który został przygotowany dla "Faktów" TVN i TVN24. - Według blisko połowy pytanych sytuacja za ministra Czarnka w edukacji się pogorszyła. 19 proc. uważa, że się nie zmieniła. Tylko 15 proc. sądzi, że za kadencji tego ministra sytuacja w edukacji się poprawiła - przekazał.

Chłopcu w spektrum autyzmu zabrano zupę sprzed nosa na szkolnej stołówce

Do skandalicznej sytuacji doszło na jednej ze szkolnych stołówek w Bydgoszczy. Autystyczny chłopiec chciał zjeść zupę, jednak została mu ona zabrana sprzed nosa. Intendentka tłumaczyła się tym, że mama chłopca nie opłaciła obiadu.

- W głowie mi się nie mieści, jak można tak potraktować dziecko. W dodatku z orzeczeniem, uczące się w integracyjnej szkole. To niepojęte. Dorosły w takiej sytuacji czułby się upokorzony, a jak ma się poczuć maluch? - powiedziała mama chłopca.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie