Newsy

Paraliż na lotniskach w Europie. Polscy turyści muszą uzbroić się w cierpliwość

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
Reuters/podroze.wprost.pl
Samolot

Podróżujący samolotem na wakacje do Włoch, Hiszpanii czy Portugalii muszę liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Pod koniec czerwca pracownicy jednego z popularnych przewoźników zapowiadają strajki. O jaką linię chodzi? Na co muszą zwrócić uwagę turyści z Polski?

Europa. Utrudnienia na lotniskach

Jak podaje agencja Reuters, pracownicy Ryanaira na przełomie czerwca i lipca grożą protestami w europejskich krajach. Polacy ochoczo korzystają z usług tego przewoźnika. Jednak w tym czasie mogą spotkać się z opóźnieniami lotów. Na razie nie ma informacji o odwołanych rejsach. Ważne jest, by na bieżąco śledzić komunikaty.

Zobacz wideo: Podróże samolotem i nie tylko

Podróże samolotem i nie tylko 

Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samolotyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Na tę chwilę wiadomo, że związki zawodowe USO i Sitcpla w Hiszpanii zaplanowały strajki w dniach: od 24 do 26 czerwca oraz 30 czerwca, 1 i 2 lipca. Z kolei, związkowcy z FILT-CGIL oraz UIL Transporti mają zorganizować 24-godzinny protest 25 czerwca we Włoszech. Podróżujący do Portugalii również muszą uzbroić się w cierpliwość. Związek zawodowy SNPVAC zapowiedział bowiem, że pracownicy mają demonstrować między 24 a 26 czerwca.

Strajki pracowników Ryanaira

Personel popularnego przewoźnika walczy o lepsze warunki zatrudnienia i podwyżki. Jak informuje wprost.pl, w strajkach ma wziąć udział blisko 2 tys. pracowników Ryanaira. Na tym jednak nie koniec. Związkowcy z Belgii oraz Francji rozważają bowiem dołączenie do protestujących.

Zobacz wideo: Na wakacje zagraniczne samochodem czy samolotem?

Na wakacje zagraniczne samochodem czy samolotem?
Na wakacje zagraniczne samochodem czy samolotem? Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: Reuters/podroze.wprost.pl

Źródło zdjęcia głównego: NurPhoto/Getty Images

Pozostałe wiadomości