Kolejne porodówki i oddziały położniczo-ginekologiczne są zamykane. - Mamy kilkadziesiąt oddziałów mniej - powiedział Radosław Mróz. Dziennikarz TVN24, w ramach cyklu "5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku", przedstawił widzom Dzień Dobry TVN najważniejsze newsy.
Sprawdź szczegóły na stronie Dzień Dobry TVN.
Są młodzi, wrażliwi i często rozczarowani. Bezczynność polityków sprawiła, że licealiści z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego postanowili wziąć przyszłość Ziemi w swoje ręce. Choć na segregowanie odpadów jest już za późno, reprezentant organizacji Ariel Sawicki opowiedział w rozmowie z dziendobry.tvn.pl co jeszcze możemy zrobić, by zatrzymać postępujące zmiany. Jak powinna wyglądać ekologia jutra?
Izabella Miko od lat mieszka w USA, a Polskę stara się odwiedzać choć dwa razy do roku. Tym razem podczas krótkich wakacje w kraju nad Wisłą, opowiedziała w Dzień Dobry TVN o strajkach aktorów w Hollywood, które zatrzymały zarówno pracę jej, jak i tysięcy innych osób.
Zagraniczne media podają, że prawdopodobnie odbędzie się ona dopiero w przyszłym roku.
Kilkudziesięciu kierowców od miesiąca protestuje na jednym z parkingów w Niemczech, domagając się wypłaty wynagrodzeń od polskiego przedsiębiorcy. Jak sprawę tłumaczy szef firm transportowych? Dowiedzieli się tego reporterzy programu "Uwaga! TVN".
24 sierpnia Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o ogłoszeniu pogotowia protestacyjnego.
Powodem są protesty i brak rąk do pracy.
Podróżujący samolotem na wakacje do Włoch, Hiszpanii czy Portugalii muszę liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Pod koniec czerwca pracownicy jednego z popularnych przewoźników zapowiadają strajki. O jaką linię chodzi? Na co muszą zwrócić uwagę turyści z Polski?
Pracownicy Urzędów Skarbowych planują walczyć o swoje wynagrodzenia. W związku z tym będą przerywać pracę codziennie od 25 kwietnia. Jak będzie wyglądał strajk i do kiedy potrwa? Ministerstwo Finansów zapewnia, że reaguje na postulaty płacowe pracowników.
W 1970 roku przez Polskę przetoczyła się fala protestów. Na jednym ze zdjęć z tamtego okresu widać młodą kobietę, która została brutalnie potraktowana przez Milicję Obywatelską. Instytut Pamięci Narodowej prosi o pomoc w identyfikacji kobiety z fotografii.
Pomimo podwyżek dla medyków w publicznej ochronie zdrowia, ci nie chcą zostać w szpitalach. Masowo składają rezygnację, wolą pracować prywatnie. Oznacza to, że oddziały zostają bez wykwalifikowanej kadry. Czwarta fala koronawirusa może być więc znacznie bardziej dotkliwa.
Trwa ogólnopolski protest ratowników medycznych. W samym tylko Białymstoku, wypowiedzenia złożyło aż 141 osoby. - Nie może być tak, że ratownik pracuje 300-400 godzin miesięcznie – mówią protestujący. Tematem zajęli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Pielęgniarki i położne od dawna protestują przeciwko niskim płacom i warunkom, w jakich pracują. Ich postulaty nie są jednak spełniane. W związku z tym na poniedziałek, 7 czerwca, zapowiadają strajk ostrzegawczy. Weźmie w nim udział ok. 40 szpitali w całej Polsce. Co to oznacza dla pacjentów?
Zdjęcia z zatrzymania Katarzyny Augustynek obiegły cały kraj. Kobieta trafiła na komendę, gdy 10 listopada, podczas miesięcznicy smoleńskiej, zatrzymana przez policję, odmówiła podania danych. Babcia Kasia usłyszała zarzuty.
W dobie pandemii pielęgniarki pracują po kilkanaście godzin w jednym kombinezonie ochronnym, bywa, że po dwie na 80 pacjentów. Jak mówią, mają warunki gorsze niż na wojnie. Dlatego zapowiadają, że będą wchodziły w spory zbiorowe, a nawet mogą rozpocząć strajk generalny. Jakie są ich postulaty? O tym mówiła w naszym programie Halina Peplińska z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, pracująca w zawodzie od 44 lat.
31 października odbył się kolejny "strajk" niedaleko domu Jarosława Kaczyńskiego. Tym razem miał on zupełnie inny charakter. Ludzie ze świata kultury wzięli udział w performance "Dziady na Mickiewicza". Na czym on polegał?
Matthew Bolton to wicedyrektor Citizens UK, zrzeszającej organizacje i ruchy społeczne w Wielkiej Brytanii. Udało mu się osiągnąć cele w dwóch kampaniach – pierwsza dotyczyła godziwych płac minimalnych, a druga przyjmowania uchodźców. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy go, jak skutecznie protestować i jak przekonać ludzi do wzięcia udziału w proteście. Matthew opowiedział nam również o swoich akcjach.
Lekarze masowo wypowiadają klauzule opt out, która pozwala pracować dłużej, niż przewidują normy. Dlaczego to robią? Czy to oznacza paraliż służby zdrowia? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dziennikarzem zajmującym się tematyką medyczną Pawłem Walewskim.
Wczoraj w kilku miastach Polski taksówkarze protestowali przeciwko nielegalnym - jak twierdzą - przewoźnikom. Jechali więc kolumnami, w wolnym tempie, blokując ruch na drogach. Protest sparaliżował Warszawę, a jego forma wywołała sporo emocji. Doszło nawet do rękoczynów. Co o tej formie protestu sądzili goście Dzień Dobry TVN psycholog transportu prof. Adam Tarnowski i Łowca radarów Emil Rau? W jaki inny sposób taksówkarze powinni zachęcać do korzystania ze swoich usług? Dlaczego kierowcy bywają agresywni na drogach?
W Gdańsku, Warszawie i Krakowie niektórzy rodzice chcą, aby ich dzieci dziesiątego dnia każdego miesiąca pozostawały w domu. W ten sposób protestują przeciwko reformie oświaty. Co im się nie podoba w reformie? Dlaczego wybrali właśnie taką formę protestu? Nie boją się konsekwencji? Jak długo będą protestować? Z rodzicami z Gdańska spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.