Newsy

Maszyna rolnicza wciągnęła włosy i zerwała skórę 12-latki. Dziecko przeszło wielogodzinną operację

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24
Kombajn

Maszyna do kopania ziemniaków wciągnęła włosy 12-letniej dziewczynki i zerwała jej skórę z głowy. Do dramatycznego zdarzenia doszło w województwie świętokrzyskim. Dziecko przeszło już wielogodzinną operację, ale czekają je następne.

Raszków. Maszyna zerwała skórę z głowy 12-latki

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 27 sierpnia w Raszkowie położonym w województwie świętokrzyskim. 12-letnia dziewczynka wykonywała prace polowe wraz z rodzicami i dziadkiem. - Kopali ziemniaki kombajnem do ziemniaków, podpiętym do traktora - wyjaśnił w rozmowie z TVN24 rzecznik jędrzejowskiej policji Paweł Mara.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Gdy maszyna się zatrzymała, dziecko weszło pomiędzy kombajn a traktor. - Traktor stał, ale wał do odbioru mocy kombajnu cały czas pracował, najprawdopodobniej dlatego, że ziemniaki przesypywane były na przyczepę - tłumaczył funkcjonariusz. W tym momencie wałek wciągnął kucyk dziewczynki i wraz z nim zerwał skórę jej głowy.

Raszków. 12-latka przeszła operację

Ojciec dziewczynki wezwał służby medyczne. Dziecko było przytomne. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał je do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. 12-latka przeszła wielogodzinną operację.

W rozmowie z TVN24 rzecznika placówki Katarzyna Pokorna-Hryniszyn poinformowała, że poszkodowaną czekają kolejne operacje. Dziewczynka jest w śpiączce farmakologicznej, ale lekarze oceniają jej stan jako stabilny.

Więcej na ten temat w TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Murmakova/Getty Images

Pozostałe wiadomości