maszyna

    maszyna

    Kim są współczesne cyborgi? Postaciami z literatury i kina SF? Jak się okazuje, tajemniczy przedstawiciele żyją wśród nas. Fundują sobie dodatkowe zmysły i próbują wygrać z ludzkimi słabościami, korzystając z osiągnięć techniki czy genetyki. O tym, co ich wyróżnia opowiedziała nam Magda Gacyk, dziennikarka, autorka książki "Zabawy w Boga. Ludzie o magnetycznych palcach".

    Bruce Campbell to prawdopodobnie jedyny człowiek na świecie, którego domem jest boeing 727-200. Skontaktował się z nim reporter Dzień Dobry TVN Michał Malinowski, by zapytać, skąd wziął się pomysł na zakup samolotu i zamieszkanie w nim, co było największym wyzwaniem podczas dostosowania maszyny do zamieszkania oraz, ile kosztowało całe przedsięwzięcie - wraz z transportem boeinga i przeróbkami. Mogliśmy też zobaczyć dom Bruce'a.

    W sobotę pod studiem Dzień Dobry TVN, na rogu Marszałkowskiej i Hożej, staną cztery kosmiczne maszyny, motor Behemotha oraz pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Będziecie mogli je zobaczyć już o 8.30. Czekamy na Was na Marszałkowskiej!