Newsy

Poprawa pogody w sobotę. Sporo słońca i tylko przelotne opady deszczu

Newsy

W sobotę na znacznym obszarze Polski będzie dość pogodnie. Pojawią się gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, ale będzie też sporo słońca - informuje synoptyk. Najcieplej w sobotę będzie m.in. na Śląsku - do 27 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody na sobotę, 7 sierpnia 2021 r.

Jak poinformował PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mateusz Barczyk, w sobotę na znacznym obszarze Polski będzie dość pogodnie. Jedynie na północnym wschodzie będą się utrzymywać chmury. - Opady będą głównie na północnym-wschodzie, czyli woj. podlaskie, północny-wschód woj. mazowieckiego, woj. warmińsko-mazurskie i część pomorskiego - wyliczył, dodając, że będą to słabnące, przelotne opady deszczu.

- Na południu, zwłaszcza w kotlinach, gdzie się rozpogodzi mogą się pojawić nad ranem krótkotrwałe mgły z widzialnością do około 300 metrów - podkreślił.

Synoptyk wskazał, że do południa najcieplej będzie w Polsce zachodniej - do ok. 24 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie natomiast na północnym wschodzie, gdzie temperatura będzie wynosić maksymalnie 21 stopni Celsjusza.

W dalszej części dnia IMGW prognozuje, że pojawią się gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, ale będzie też sporo słońca. - Najmniej słońca będzie na krańcach północno wschodnich - zaznaczył Barczyk.

Prognoza pogody na niedzielę, 8 sierpnia 2021 r.

W nocy z soboty na niedzielę na wschodzie kraju zachmurzenie małe. Na zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm na południu i 25 mm na zachodzie kraju. Temperatura minimalna od 10°C na Suwalszczyźnie, około 15°C na przeważającym obszarze, do 18°C na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, na krańcach zachodnich skręcający na południowo-zachodni i zachodni. W rejonach podgórskich porywy do 65 km/h i w Tatrach do 110 km/h. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Na zachodzie, północy oraz w Karpatach miejscami burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 19°C, 20°C na wybrzeżu wschodnim i kotlinach sudeckich, oraz 24°C w centrum, do 29°C na Lubelszczyźnie. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, z kierunków zachodnich; na krańcach północno-wschodnich, południowy. W czasie burz porywy do 80 km/h.

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: PAP/TVN Meteo

Pozostałe wiadomości