Newsy

Policja ostrzega przed oszustwem "na szczepionkę przeciw COVID". 80-latka straciła kilkadziesiąt tys. złotych

Newsy

starsza pani z telefonem

Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła 80-letnia mieszanka Płocka. Pieniądze wyłudziła kobieta podająca się za koleżankę wnuczki. Starsza pani przekazała jej swoje oszczędności na kupno szczepionki przeciw COVID-19. Oszustka twierdziła, że lek ma uratować życie ciężko chorych rodziców. Teraz szuka jej policja.

Wyłudzenie "na szczepionkę przeciwko COVID-19"

Wieczorem na telefon stacjonarny 80-letniej mieszkanki Płocka zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako jej wnuczka. Podczas rozmowy przekonywała, że jej rodzice, którzy chorują na COVID–19, są w ciężkim stanie i trafili do szpitala. Mówiła, że aby ratować ich życie, pilnie potrzebna jest szczepionka, na którą potrzebuje pieniędzy.

Seniorka niestety uwierzyła w tę historię. Oszustka wykorzystała ufność starszej pani. Ta, nie potwierdzając informacji, przekazała kilkadziesiąt tysięcy złotych rzekomej koleżance wnuczki, która przyszła pod wskazane miejsce.

Płock: 80-latka oszukana "na szczepionkę"

Policja szuka kobiety, która od 80-letniej mieszkanki Płocka (Mazowieckie) wyłudziła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednocześnie funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności , gdy w rozmowie telefonicznej ktoś podaje się za krewnego lub znajomego, będącego w potrzebie finansowej.

- Nie wierzcie, lecz sprawdzajcie przekazywane telefonicznie informacje zanim oddacie swoje oszczędności. Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem bądź synem znajomego - podkreśliła rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku mł. asp. Marta Lewandowska.

Policja rozbiła szajkę oszustów okradających seniorów metodą "na wnuczka". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Serce nie sługa. Straciła 45 tys. zł, bo uwierzyła, że pisze do niej Will Smith

Kupili telefony, ale ich nie dostali. Przestępcy oszukali setki osób

Metoda na tulipana i na amerykańskiego żołnierza. Jak nie dać się oszustom matrymonialnym?

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości