Newsy

Serce nie sługa. Straciła 45 tys. zł, bo uwierzyła, że pisze do niej Will Smith

Newsy

Serce nie sługa. Straciła 45 tys. zł, bo uwierzyła, że pisze do niej Will Smith

45 tys. zł straciła mieszkanka powiatu chełmskiego, która uwierzyła, że koresponduje z amerykańskim aktorem Willem Smithem. Poznany na jednym z portali gwiazdor miał poprosić ją o odebranie kilku milionów dolarów, diamentów i papierów rozwodowych. Wcześniej jednak 35-latka musiała wnieść opłatę. Teraz oszusta szuka lubelska policja.

Lubelskie. 35-latka uwierzyła, że pisze do niej Will Smith

Na komisariat w Lublinie kilka dni temu zgłosiła się 35-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego. Kobieta złożyła zawiadomienie o utracie 45 tysięcy złotych. Twierdziła, że na jednym z portali społecznościowych poznała znanego Willa Smitha, amerykańskiego aktora znanego z takich hitów jak "Faceci w czerni", "Bad Boys" czy "W pogoni za szczęściem". O szczęściu, jak się okazało, trudno jednak w tym przypadku mówić. 

 - Rozmowy polegały przede wszystkim na wymianie wiadomości w jednym z komunikatorów. Ale były też przypadki nawiązywania połączeń wideo, podczas których kobieta rozpoznała w swoim rozmówcy gwiazdora - relacjonował rzecznik KMP w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

Fałszywy Will Smith

Oszust podający się za Willa Smitha miał upoważnić Polkę do odebrania w jego imieniu diamentów wartych sześć milionów dolarów, trzech milionów dolarów w gotówce oraz dokumentów rozwodowych. Przed odbiorem paczki 35-latka miała jednak wnieść opłatę, która miała być podstawą do wydania jej certyfikatu odbioru oraz opłacić cło. 

Po dokonaniu transakcji kobieta zauważyła, że "Will Smith" unika z nią kontaktu, aż w końcu całkowicie zerwał znajomość.

Teraz policjanci starają się ustalić tożsamość sprawcy. Jednocześnie apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi przez Internet.

Will Smith zabrał swoją żonę Jadę na Bahamy po szokującym wyznaniu o jej romansie z 27-letnim raperem. Zobacz wideo:

COVER VIDEO/x-news

Zobacz też:

Poszukiwania miłości w czasie pandemii. Czy aplikacje randkowe mogą uzależniać?

Kradzież tożsamości. Możemy być jej ofiarami nawet po śmierci

Oszust spowodował 90 kolizji i wyłudził 250 tys. zł odszkodowania. Jak nie dać się nabrać?

Źródło: gazeta.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
90
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0