Newsy

Jak w tym roku będą wyglądać komunie? Rzecznik rządu zdradza szczegóły

Newsy

komunie swiete

Pierwsza Komunia Święta to uroczystość, która zazwyczaj odbywa się w maju lub czerwcu. Ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, jej organizacja obwarowana będzie restrykcjami. Jakimi? Część szczegółów zdradził rzecznik rządu Piotr Müller.

Pierwsza Komunia Święta 2021

Jak będą wyglądały tegoroczne komunie? To zależy od wielu czynników, przede wszystkim od tego, czy będą obowiązywały limity osób w kościołach. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że w przyszłym tygodniu rząd ogłosi zmianę restrykcji nie tylko dla gospodarki, ale także dla miejsc kultu religijnego.

– Jeśli chodzi o msze święte, limity są ustalone. One wraz z obniżającą się liczbą zakażeń będą się nieco powiększały i więcej osób będzie mogło uczestniczyć we mszach - wyjaśniał. Zaznaczył jednocześnie, że zmiany w zakresie ustalonych limitów nie będą zbyt duże, mogą także różnić się w zależności od miejsca.

– Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, stopniowo będziemy chcieli te regulacje modyfikować. Nie wykluczam, że będą miały one charakter regionalny – dodał rzecznik rządu w programie "Tłit".

To oznaczałoby, że komunie w maju mogłyby odbyć się przy luźniejszych restrykcjach.

Komunia 2021 - czy można zorganizować przyjęcie?

Organizacja przyjęć dla więcej niż 5 osób nie jest obecnie możliwa. Czy to się zmieni? Niewykluczone, że łagodzenie restrykcji, o których mówił minister zdrowia na konferencji prasowej w środę 21 kwietni, będzie dotyczyło właśnie limitów gości na przyjęciach rodzinnych.

Nieoficjalnie mówi się, że rząd dopuści możliwość organizacji uroczystości do 25 osób, nie wiadomo jednak, czy to ostateczna decyzja. Szczegóły poznamy w przyszłym tygodniu.

Zobacz wideo: I komunie święte w pandemii

Zobacz więcej:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Katarzyna Lackowska

Źródło: wp.pl

Pozostałe wiadomości