Newsy

Festiwal Filmowy w Gdyni odbędzie się jeszcze w tym roku. Jaką będzie miał formę?

Newsy

kino

Święto polskiego kina ze względu na panującą pandemię miało zostać przeniesione na przyszły rok. Organizatorzy zaskoczyli wszystkich i poinformowali, że 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w listopadzie. Wydarzenie zmieni formę. Zdradzamy szczegóły.

Święto polskiego kina

Co roku, w połowie września do Gdyni przyjeżdżają filmowcy z całej Polski. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to tygodniowe święto kina. Liczne seanse, konferencje prasowe, spotkania z aktorami i twórcami oraz bankiety w hotelu, znajdującym się naprzeciw Teatru Muzycznego, to nieodłączne elementy tego wydarzenia.

W tym roku miało być podobnie, a nawet bardziej uroczyście, ze względu na jubileuszową, 45. już edycję festiwalu. Niestety pandemia pokrzyżowała plany, a organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu wydarzenia na przyszły rok. Po dwóch miesiącach od wydania decyzji zmienili zdanie. Festiwal odbędzie się jeszcze w tym roku, jednak w innej formule. Jakiej?

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 2020 – kiedy?

Na stronie internetowej Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, dokładnie w połowie lipca, pojawiła się zaskakująca informacja. Wydarzenie nie odbędzie się we wrześniu przyszłego roku, a jeszcze w listopadzie 2020.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska filmowego, Komitet Organizacyjny FPFF jednogłośnie zdecydował o organizacji 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jeszcze w tym roku. Wydarzenie w formie hybrydowej odbędzie się w dniach 9-14 listopada 2020 roku

- czytamy w komunikacie.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 2020 – w jakiej formie?

Wydarzenie, ze względu na panującą pandemię nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Organizatorzy zadecydowali, że festiwal przyjmie formę hybrydową. Co to oznacza?

Wstępną koncepcją pokazy filmów konkursowych odbywać się mają z udziałem dziennikarzy, ale bez udziału publiczności

- tłumaczą.

Widzowie będą mieli możliwość wysłuchania wywiadów i rozmów z twórcami. Towarzyszące projekcjom konferencje prasowe będą transmitowane online.

Zobacz, co Dawid Podsiadło ma wspólnego z kinem:

Zobacz też:

Sobowtóry gwiazd. Poznajcie niemieckiego Ryana Goslinga, 20-letnią Lady Gagę i "siostrę bliźniaczkę" Adele

Dlaczego Małgorzata Kożuchowska uciekła z miasta? "Żeby nie czuć się jak zając na polowaniu"

Niespodzianka dla fanów Spice Girls. Brytyjska telewizja szykuje dokument o zespole

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości