Newsy

Euro 2020 po historii Eriksena toczy się dalej. "Dajmy sobie na wstrzymanie"

Newsy

Aktualizacja:

Euro 2020 nie zdążyło się na dobre rozpocząć, a już przeszło do historii. Napastnik duńskiej drużyny, Christian Eriksen, zasłabł na boisku i na oczach tysięcy kibiców rozpoczęła się walka o jego życie. Koledzy z zespołu otoczyli go murem, aby zapewnić minimum prywatności. Święto sportu zamieniło się w dyskusję - o granicach sportowego biznesu i możliwościach piłkarzy, których kibice traktują jak swoją własność.

Christian Eriksen: mecz Dania - Finlandia

Miłośnicy piłki nożnej na mistrzostwa Europy czekali o rok dłużej. Gdy sportowa atmosfera zaczęła nabierać rumieńców, ludzkie zdrowie po raz kolejny powiedziało stop. Tym razem nie był to koronawirus wstrzymujący nasze życie od kilkunastu miesięcy, ale serce zawodnika. Potrzebna była reanimacja. Gdy powróciły funkcje życiowe, piłkarz został przetransportowany do szpitala położonego w odległości 500 metrów od stadionu w Kopenhadze.

Wszyscy zastanawiali się, jak u 29-letniego sportowca mogło dojść do zatrzymania akcji serca. Wiele kontrowersji wzbudziła również decyzja o tym, że mecz zostanie rozegrany ponownie zaledwie półtorej godziny bo tym wstrząsającym wydarzeniu.

- To jest spór jak Kreona i Antygony. Z jednej strony ta machina jest bezlitosna: show must go on. Z drugiej Antygona miała rację - mówi Michał Okoński – dziennikarz, autor książek i bloga „Futbol jest okrutny”. - Jak mówimy, że w tym momencie najważniejsze było zdrowie i życie piłkarza, to może należało to wszystko zawiesić w tym momencie te wszystkie kwestie. Nie da się teraz rozmawiać o tym meczu w sensie sportowym - zaznacza.

Polacy na Euro 2020

Już w poniedziałek, 14 czerwca, Polacy zmierzą się ze Słowacją. Za każdym razem występ polskiej reprezentacji wzbudza wielkie nadzieje, a jej porażka uruchamia prawdziwą lawinę nienawiści skierowaną w stronę piłkarzy.

- Rozmawiajmy o tym, jak traktujemy naszych idoli, jak reagujemy, gdy się coś nie uda - radzi Michał Okoński. - Ta wczorajsza lekcja Eriksena uczy, żeby za szybko się nie wypowiadać. Powiedziałbym tak: dajmy sobie na wstrzymanie przed łatwymi ocenami - podsumowuje.

Tuż przed startem mistrzostw pojawiła się książka Michała Okońskiego "Światło bramki", w której dziennikarz podejmuje temat nieoczywistego oblicza futbolu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Kobiety po mastektomii pozują do niezwykłych aktów. „Życie bez piersi też może być piękne”

Simon z "Hotelu Paradise" podjął ważną decyzję dotyczącą związku z Bibi. "Idziemy do przodu"

Ciąża w nieformalnym związku. Jak dokonać uznania ojcostwa i dlaczego to tak ważne?

Autor: Adam Barabasz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości