Newsy

Trzy dorosłe osoby siłą wepchnęły 12-latka do bagażnika auta. Powód może zaskakiwać

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
https://chelm.policja.gov.pl/
Bagażnik samochodowy

Funkcjonariusze z Chełma zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, którzy siłą wepchnęli 12-latka do bagażnika samochodu. Po kilku minutach wypuścili go, grożąc pobiciem. Celem pozbawienia wolności była próba nastraszenia nastolatka. Sprawcom przedstawiono już zarzuty.

Chełm. Sprawcy siłą wepchnęli 12-latka do samochodu

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 25 kwietnia na jednym z osiedli w Chełmie. Kobieta i dwóch mężczyzn siłą wepchnęli 12-letniego chłopca do bagażnika samochodu. Przypadkowa osoba zauważyła ten incydent i natychmiast poinformowała o zdarzeniu dyżurnego komendy w Chełmie.

Walka o życie

Jak słyszysz hasło nowotwór – sztywniejesz
Jak słyszysz hasło nowotwór – sztywniejeszDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Policja odnalazła samochód, którym poruszali się sprawcy. Zatrzymano także 22-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 20 i 23 lat. Funkcjonariusze ustalili, że są oni mieszkańcami Chełma. Według zeznań pokrzywdzonym jest 12-letni chłopiec, którego sprawcy wozili przez kilka minut po terenie osiedla. Gdy go wypuścili, zagrozili mu pobiciem, gdy komuś o tym powie.

Chełm. Policja zatrzymała sprawców

Jaki był cel pozbawienia wolności małoletniego? Chełmscy policjanci ustalili, że sprawcy chcieli przede wszystkim nastraszyć nastolatka. Chłopiec miał być w konflikcie z siostrą jednego z nich. Kobieta i dwóch mężczyzn usłyszeli już pierwsze zarzuty.

Wobec 20-latka i 22-latki zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. W sprawie 23-latka 28 kwietnia rozpoczęły się pierwsze czynności procesowe. 12-latek nie odniósł obrażeń.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: https://chelm.policja.gov.pl/

Źródło zdjęcia głównego: Gargantiopa/Getty Images

Pozostałe wiadomości