porwanie dziecka

  Dziewczynka trafiła do szpitala. Szczegóły porwania są wstrząsające.

  Sprawcom przedstawiono już zarzuty.

  W Złocieńcu mężczyzna ukradł spod sklepu samochód, w którym było dziecko. Uciekając uderzył w dwa pojazdy, a następnie kontynuował ucieczkę pieszo. Policjantom tłumaczył, że nie wiedział, że w aucie znajduje się sześciolatek.

  Policjanci z mokotowskiego wydziału kryminalnego odnaleźli 6-letnią Olivię Linh Tran oraz 8-letniego Mikołaja Minh Tran. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że ich 35-letni ojciec Minh Anh Tran w dniu 31.05.2021 r. wyprowadził się wraz z dziećmi z mieszkania przy ul. Belgradzkiej i nie wskazał ich matce miejsca aktualnego pobytu.

  Przerażające chwile przeżyła spacerująca z trójką swych dzieci kobieta. Z zatrzymującego się przy krawężniku auta wyskoczył mężczyzna, który chwycił 5-letniego chłopca i błyskawicznie wsadził go do samochodu. Matce udało się wyciągnąć synka przez okno ruszającego pojazdu. Próbę porwania nagrały kamery monitoringu.

  Guo Gantanga poświęcił życie żeby odnaleźć syna, który został porwany, kiedy miał 2,5 roku. Mężczyzna był tak zdeterminowany żeby ponownie zobaczyć swoje dziecko, że przemierzył na motorze pół miliona kilometrów.

  Guo Gantang stracił syna 24 lata temu, kiedy ten w wieku niespełna dwóch i pół roku został porwany. Na szczęście udało mu się go odnaleźć. Podczas poszukiwań mężczyzna przemierzył na motorze 500 tys. km.

  Policja na Pomorzu zorganizowała poszukiwania mężczyzny, który został podejrzany o próbę porwania kilkunastoletniego dziecka. Nieoficjalnie ścigany skrzywdził inną kobietę. W obławie bierze udział grupa kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

  Zabójstwo i obława w Pabianicach. 20-latek śmiertelnie zaatakował nożem partnerkę i uciekł z niemowlęciem. Mężczyzna jest poszukiwany.

  Tą sprawą kilkanaście lat temu żył cały świat. W 2007 roku trzyletnia Madeleine McCann zniknęła z hotelowego pokoju w portugalskim kurorcie i do tej pory nie została odnaleziona. Teraz pojawił się nowy trop. Jako podejrzanego w sprawie zaginięcia małej Brytyjki policja wytypowała 43-letniego Niemca, który był w Portugalii w czasie, gdy dziewczynka zniknęła. Mężczyzna przebywa obecnie w więzieniu za przestępstwa na tle seksualnym. Niemiecka prokuratura podejrzewa, że Madeleine nie żyje.

  O tym, jak udało się zatrzymać porywacza 10-letniego chłopca z Krakowa i z jakimi trudnościami musieli zmierzyć się policjanci rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z komisarz Iwoną Jurkiewicz, rzecznikiem prasowym CBŚ. Jak długo dziecko przebywało w rękach porywacza? Co działo się przez 11 miesięcy śledztwa?

  Na początku tego roku w Krakowie zaginął chłopiec. Okazało się, że został porwany. Był przetrzymywany w bardzo złych warunkach. Wrócił do domu, kiedy rodzice - bez poinformowania policji o sprawie - zapłacili porywaczom kilka tysięcy euro. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy podkom. Dawida Marciniaka z Komendy Głównej Policji, aby powiedział, jak rodzina porwanej osoby powinna się zachować, czy porwania często kończą się śmiercią i jaka kara grozi za porwanie.

  Zdarza się, że kiedy jedno z rodziców jest pozbawione praw rodzicielskich lub ma ograniczony kontakt z dzieckiem decyduje się, by odebrać je partnerowi siłą. Czy w polskim prawie czyn ten funkcjonuje jako porwanie? Jak wygląda postępowanie w tego typu przypadkach? Jak dużo rejestruje się w Polsce uprowadzeń rodzicielskich? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: Elżbieta Bansleben, adwokat oraz Irena Musiałkiewicz z Fundacji ITAKA.

  W Radomiu trzech mężczyzn porwało trzyletniego Fabiana. Natychmiast został uruchomiony system Child Alert. Czy już wiadomo, gdzie przebywa dziecko? Czy ojciec chłopca, który w faksie przesłanym do jednej ze stacji radiowych przyznał się do porwania dziecka, skontaktował się już z policją? Jak działa system Child Alert? Z Rzecznikiem Mazowieckiej Policji - komisarz Alicją Śledzioną - rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Tym filmem Joey Salads zszokował miliony rodziców na całym świecie. Za ich zgodą sprawdził, czy dziecko zaczepione przez obcą osobę na placu zabaw przybiegnie do mamy, czy pójdzie razem z nieznajomym. Efekt zadziwił nawet jego samego. Ten sam eksperyment przeprowadził reporter Dzień Dobry TVN Michał Malinowski. Ile wykonał prób? Czy któraś zakończyła się niepowodzeniem?