Apel do kobiet, aby zagłosowały w wyborach. "Stanowimy ogromną siłę"

Najważniejsze newsy
Źródło: Dzień Dobry TVN
Newsy w DDTVN
Newsy w DDTVN
Wartości Marcina Prokopa
Wartości Marcina Prokopa
Wartości Pauliny Krupińskiej
Wartości Pauliny Krupińskiej
W mediach pojawiła się kampania zachęcająca do pójścia na wybory i jest skierowana do kobiet. W programie Dzień Dobry TVN w środę, 27 września mówiliśmy też o złej sytuacji w policyjnym lotnictwie, a także o wadliwych narkotestach. Zobacz ważne informacje z Polski.

Kampania zachęcająca kobiety do pójścia na wybory

Badania pokazują, że młode kobiety nie zamierzają pójść na wybory. - Połowa kobiet do 34. roku życia nie zamierza iść na wybory parlamentarne. (...) Wśród tych przyczyn, dlaczego są zniechęcone do polityki, dlaczego im się na wybory nie chce iść, jest to: 1/3 powiedziała, że nie odpowiada im program żadnej partii, 23 proc., to jest smutne, mówi, że nie ma czasu i nie może dojechać do lokalu wyborczego, 14 proc. nie jest po prostu zainteresowane polityką - powiedział Łukasz Jedliński, dziennikarz TVN24.

Wystartowała specjalna kampania, dzięki, której kobiety mogą ponownie poczuć swoją sprawczość. Nazywa się "Wspieram sukces kobiet" i zainicjowała ją Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką. - Stanowimy ogromną siłę wyborczą. W tym projekcie chciałybyśmy po pierwsze, zainteresować Polki wyborami - stwierdziła Olga Legosz, organizatorka akcji.

Co jeszcze wydarzyło się w Polsce?

Łukasz Jedliński opowiedział także o tym, co dzieje się w policyjnych siłach lotniczych. Mamy do czynienia z fikcyjnymi szkoleniami i doprowadzeniu tej formacji do zapaści kadrowej. To informacje pozyskane przez dziennikarzy TVN24 od informatorów, byłych policjantów.

- Wkrótce może być tak, że policja nie będzie miała wystarczającej liczby pilotów, którzy mogą pilotować te wyjątkowe maszyny, by obsadzić wszystkie z nich, a przecież tych maszyn nie jest dużo - powiedział Jedliński.

Kolejnym tematem, który podjął dziennikarz są wadliwe policyjne narkotesty, które pokazują wynik pozytywny. Po wykonaniu badania krwi okazuje się, że wynik powinien być negatywny. - W Częstochowie aż 66 procent tych testów pozytywnych, okazało się fałszywych, w Rybiku 50 proc., w Zabrzu 50, w Żywcu też 66, a w Cieszynie aż 82 proc. - tłumaczył dziennikarz.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości